Skocz do zawartości

Zdjęcie

kontraktacja rzepaku

186 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:40

kontraktacja rzepaku

Ja tam rzadko kiedy kupuję u niego środki ochrony, jak już to nasiona zboża lub rzepaku. Ale zdarzyło się że i u niego kupowałem środki ochrony. Co do umów zobaczymy jak w tym roku będzie z tym i który z kupujących będzie proponował lepsze ceny u tego się będzie kontraktować. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kontraktacja rzepaku Dzisiaj, 20:26
  •  

#122 Share J4reck1

J4reck1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:59

kontraktacja rzepaku

Dzisiaj dzwoniłem i dostałem ofertę 1450 netto w kuj-pom. Ale pan powiedział żeby się jeszcze trochę wstrzymać bo mogą ceny podskoczyć. miejmy nadzieję że miał rację :)  tak trochę liczę na ok 1500 :)  A co wy myślicie o cenach? podpisał już ktoś? pozdrawiam

Myślicie już o kontraktach na zbiory 2015? Dzisiaj Chemirol zaproponował 1450zł netto...

Powiedzcie Panowie na jakiej zasadzie są te kontraktacje jeśli macie zagwarantowaną cenę. Ostatnio dzwoniłem do paru elewatorów to kontraktacja tak, ale tylko z cena rynkową co dla mnie się mija z celem. Może ktoś powiedzieć gdzie można zakontraktować w lubelskim na stała cenę przyzwoitą ?

#123 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 12 luty 2015 - 13:05

kontraktacja rzepaku

Ja ostatnio miałem podpisane z Chemirolem z gwarancją ceny.... Wiadomo albo stracisz albo zyskasz ale cena jest gwarantowana. Oczywiście jest to cena wyjściowa za rzepak technologiczny, potem są potrącenia za zanieczyszczenia czy też wilgotność...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share J4reck1

J4reck1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 luty 2015 - 14:04

kontraktacja rzepaku

Tak nie da się ukryć jest ryzyko. Ale cena jest zagwarantowana i wiesz co i za ile.  Dzwoniłem do Krupca to mi powiedzieli ze kontraktacja z cena rynkowa jak pisałem wyżej  tzn jaka będzie cena w żniwa to taka mi dadzą. A po ostatnim roku jak był rzepak po 1000 zł to bez sensu taka kontrakcja. Dlatego gdzie można umowę podpisać z stała cena ? I jakie warunki są tej umowy/kontraktacji?

#125 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 12 luty 2015 - 14:38

kontraktacja rzepaku

nie wiem gdzie w Twoim rejonie można kontraktować... Najkeiej oddziały Chemirolu, Agrolok, Osadkowski etc...

min jednym z warunków umowy jest jara umowna w przypadku niedostarczenia towaru... bodajże było to 20% wartości kontraktu.

#126 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 13 luty 2015 - 07:24

kontraktacja rzepaku

I najczęściej odbiory są z gospodarstwa rozłożone aż do jesieni. Więc musisz skosić odpowiedni rzepak lub nawet go dosuszyć, mieć gdzie go przechować i załadować na tiry. Znajomi mieli takie kontrakty to odbiory były w październiku, ale ogólnie i tak dobra sprawa jak masz takie możliwości przynajmniej połowę można zakontraktować. Innym wyjściem jest przechowanie rzepaku u siebie lub u kupującego choć to znowu jest nerwówka bo ceny raz rosną raz spadają ale tak marnie jak w żniwa to raczej nigdy nie bywa.

#127 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 luty 2015 - 09:35

kontraktacja rzepaku

Powtarzałem to już kiedyś na AF. Nie ważny jest tytuł umowy ważne są warunki.

------Jeżeli ktoś ma wpisaną cenę na umowie to ma tak zwaną umowę kupna-sprzedaży i jeżeli nie wywiąże się z umowy zapłaci 20-10% ceny gwarantowanej (koniecznie musi to zapłacić w określonym terminie), ewentualnie jeszcze odszkodowanie z tytułu poniesionych strat jeżeli jest to pośrednik, które jest wyssane z palca (ale to w sądzie)

----- Jeżeli ktoś  nie ma wpisanej ceny czyli tak zwaną cenę rynkową (Ja mam zazwyczaj 20-30zł więcej niż ta cena) ma tak zwaną "umowę ramową" tu nie ma kary umownej ale cwaniaki, pośrednicy podpisują na bezterminowo i tu się zazwyczaj nie zgadzam. Umowa ta potrzebna im do kredytów.

----- można oddać zawsze bez umowy na depozyt 6zł za m-c.

#128 Share mikipost

mikipost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 15:13

kontraktacja rzepaku

Jak tam podpisujecie umowy? U mnie 1450zl oferują. Kontrowersyjne są prognozy przyszłych zbiorów -4% do roku ubiegłego

#129 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 22:15

kontraktacja rzepaku

Możliwości 'kontrakowania' jest wiele, ale musicie uważać co podpisujecie, bo niektóre z firm wpisują do umów kary nawet wyższe niż 10-20% wartosci umowy. Tak jak powiedział tespis17 , podpisując umowę na sztywną cenę musicie wywiazać się z niej, bo w przeciwnym razie czekają Was kary. Nie ma przebacz jeśli wymarźnie, przyjdzie susza, grad czy jakiekolwiek inne zdarzenie pogodowe. Zawsze można ratować się sąsiadem czy innymi producentami, którzy niezakontraktowali surowca, ale przy nieodpowiedniej relacji cen będziecie musieli dołożyć aby kupić, a później sprzedać z nizszej cenie.

Ja jestem zwolennikiem umów prawdziwych kontraktacyjnych, które opieraja się o formułę cenową. Są bezpieczne, bo gwarantują utrzymanie sie w cenach rynkowych i można z nich w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych zrezygnować. Dodatkowo cena na nie w żniwa jest w większości przypadkó wyższa niż cena rynkowa. 

Teraz większość z Was jest bardziej skłonna podpisywać umowy ze sztywną ceną, bo przez dwa ostatnie lata takie rozwiązanie sprawdziło się. Ale nie pamietacie wcześniejszych sezonów, gdzie sytuacja była odwrotna i to się pewnie teraz powtórzy a firmy zacierają ręcę na Nasz tani rzepak.

Każdy podejmie decyzje indywidualnie, ale nie dajcie się formą umowy oskubać praktycznie juz samym koncernom zagranicznym.

P.S. Co do przechowania, to jest firma co to robi za darmo, bądź kupuje w żniwa połowę rzepaku dowiezionego, a drugą połowę zostawia na darmowym przechowaniu :-)

Trzeba tylko dobrze poszukać :)

Edytowany przez Rolnikix, 04 marzec 2015 - 22:16.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#130 Share kuba9022

kuba9022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 16:36

kontraktacja rzepaku

Kontraktował juz ktoś rzepak? Jak tak to jakie ceny proponują?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 18:20

kontraktacja rzepaku

zakontraktowałem przed świętami po 1400zł netto

#132 Share kuba9022

kuba9022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 18:34

kontraktacja rzepaku

aro1975 w Rudnie czy w Parczewie u Sobianka?

#133 Share mikipost

mikipost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 09:20

kontraktacja rzepaku 1400 netto??? Tyle to placili miesiac temu,teraz najwieksi w ilosci do 350 ton placa ok. 1330 netto i ciagle powoli ale do dolu. I badz tu czlowieku mądry

#134 Share kuba9022

kuba9022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 10:15

kontraktacja rzepaku

1350 netto w Lubelskim.

#135 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 13:10

kontraktacja rzepaku

aro1975 w Rudnie czy w Parczewie u Sobianka?

Osadkowski - skup w Łukowie

#136 Share JarekGowacki

JarekGowacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 11:21

kontraktacja rzepaku

a gdzie można kontraktować w mazowieckim? najlepiej w okolicach powiatu garwolińskiego. orientuje sie ktoś?

#137 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 01 maj 2015 - 20:14

kontraktacja rzepaku Witam, orientuje się ktoś jakie ceny proponują w powiecie hrubieszowskim?
Jak mówicie lepiej zakontraktować rzepak czy nie i sprzedać w żniwa po cenie jaka będzie?

#138 Share kuba9022

kuba9022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 maj 2015 - 07:16

kontraktacja rzepaku

prawdopodobnie cena w żniwa nie bedzie wieksza niż teraz proponują.

#139 Share SebastianSzmudanowski

SebastianSzmudanowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 maj 2015 - 08:35

kontraktacja rzepaku 1390 netto, zakontraktowane 2 tyg temu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 03 maj 2015 - 15:45

kontraktacja rzepaku

prawdopodobnie cena w żniwa nie bedzie wieksza niż teraz proponują.

Prawdopodobnie to się baaardzo mylisz. No ale przekonamy się :)

Edytowany przez Rolnikix, 03 maj 2015 - 17:13.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.