Skocz do zawartości

Zdjęcie

kontraktacja rzepaku

186 odpowiedzi na ten temat

#61 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 30 maj 2014 - 12:03

kontraktacja rzepaku jeśli ma się do tego warunki.... ehhhh a miało być tak pięknie w tym roku..
a tu ostra jazda w dół z cenami bez trzymanki!!!! a do żniw prawie 2m-ce....:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kontraktacja rzepaku Dzisiaj, 10:07
  •  

#62 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 30 maj 2014 - 12:51

kontraktacja rzepaku Czy miało być tak pięknie? Z tym się akurat nie zgodzę, już w tamtym roku mieliśmy nauczkę i wiedziałem że jeśli nie będzie jakiegoś światowego kataklizmu to sytuacja sie powtórzy przeliczcie ile kasy na nas zarobili i tak łatwo z tego patentu nie zrezygnują, toteż rzepaku zasiałem mniej, przy minimalnych kosztach. Czytając posty dziwiłem sie, że ludzie którzy mają możliwość kontraktacji z ceną np 1450 netto się jeszcze zastanawiali licząc na większą cenę. Przez zimę nie było większych strat na świecie więc cena mogła tylko i wyłącznie spadać bo rzepaku będzie dużo, poza tym jest dość niejasna sytuacja z biopaliwem w sumie to nie wiem na czym stanęło raz mieli sie całkowicie wycofać z biopaliw potem nawet chodziły słuchy że mają wręcz zwiększyć udział... Zresztą na cene w żniwa to i tak bedzie miało niewielki wpływ bo pośrednicy bedą obniżać ceny bo rolnik i tak musi sie rzepaku pozbyć (duża większość). Moim zdaniem ceny będą podobne jak w tamtym roku ~1200zł

Szkoda, że wszystkie państwowe elewatory poszły w ręce "zasłużonych" zamiast stworzyć spółki z udziałem rolników to by nas tak teraz nie wykorzystywali, ja spokojnie mógłbym czekac na kase ale do przechowania rzepaku trzeba mieć warunki.

#63 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 30 maj 2014 - 13:10

kontraktacja rzepaku to na ile podpisałeś i za jaką cenę?
wszystko co piszesz jest prawdą niestety...
tylko na co sie teraz nastawić skoro środki do produkcji idą z ceną tylko w jedną stronę a zboża i rzepak potrafią mieć niezłe zawirowania...
uprawiać żeby się odkuć przy kataklizmach raz na 4 lata to też przecież nie o to chodzi...
wszędzie wyzyskiwacze, a uczciwą pracą to garba można się dorobić..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 30 maj 2014 - 15:18

kontraktacja rzepaku Nic nie podpisałem, bo w okolicy nikt nie kontraktuje z ceną - sami pośrednicy, a przechować nie mam gdzie i będe sprzedawał z "ceną dnia" zapewne z każdym dniem niższą. Napisałem tylko , że gdybym miał możliwość zakontraktowania z taką ceną jak tu niektórym wiosną proponowano to nie zastanawiałbym się.

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2014 - 18:47

kontraktacja rzepaku jak to w opolskim nie ma gdzie zakontraktowac?
kruszwica brzeg, polskie młyny komagra, agro as, gawor i pewnie jeszcze kilka

#66 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 30 maj 2014 - 19:04

kontraktacja rzepaku u mnie w okolicy już szykują magazyny na rzepak, pszenice skupują ostatni tydzień. masakra a o cenie słyszałem coś około 1300zł z tendencją spadkową.

#67 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 30 maj 2014 - 20:53

kontraktacja rzepaku

jak to w opolskim nie ma gdzie zakontraktowac?
kruszwica brzeg, polskie młyny komagra, agro as, gawor i pewnie jeszcze kilka

Ja jestem z okolic Kluczborka i zakontraktować się oczywiście da tylko, że większość z ceną dnia i np. Polskie Młyny ceny ci nie zagwarantują i codziennie będę obniżać jak zawsze zresztą tyle że muszą wziąć. Kilku największych rolników w tamtym roku miało prawdziwe kontrakty ale to były firmy gdzieś z wielkopolski. Oczywiście rolnicy musieli najpierw zmagazynować rzepak u siebie i przetrzymać go do września czy nawet października. A do zmagazynowania rzepaku trzeba mieć warunki i wiem, że niektórzy dosuszali. Zresztą nawet nie mam gdzie trzymać bo musze mieć miejsce na zboże, bo w żniwa ani grama nie sprzedaje.

#68 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:51

kontraktacja rzepaku Przerób jakiś garaż na przechowanie rzepaku, po desykacji idzie osiągnąć spokojnie wilgotność która pozwoli Ci przechować bez dosuszania. Jakieś miejsce napewno znajdziesz by przechować.

#69 Share sebciu

sebciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:45

kontraktacja rzepaku a jak i gdzie najlepiej przechowywac rzepak??

#70 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 31 maj 2014 - 15:16

kontraktacja rzepaku Płaski magazyn, w środek można dać rurki drenażowe. Oczywiście izolacja w podłodze musi być, wilgotność 5 % i może leżeć wtedy rok w pryzmie nawet 4 metrowej. Silos nie wiem jak ale napewno musisz przedmuchac z dwa razy.

Edytowany przez krychu, 31 maj 2014 - 15:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 31 maj 2014 - 21:21

kontraktacja rzepaku 9% -przeleżał na pryzmie ok. 1,8m 9 miesięcy bez strat i żadnego przedmuchiwania.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#72 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 07:07

kontraktacja rzepaku ja słyszałem, a żeby było bezpiecznie musiałby mieć max 7 wilgotności i może leżeć.

#73 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 08:41

kontraktacja rzepaku Miałem tylko raz i było 5 % ale 9 to chyba za dużo. Biały Ci się nie zrobił?

#74 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 08:48

kontraktacja rzepaku Jak pisałem nie było żadnych strat, też po części się tego obawiałem czy to nie za dużo bo wiele osób twierdziło że rzepaku nie da się przetrzymać (rzepak młócony bez desykacji).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2014 - 09:52

kontraktacja rzepaku

Ja jestem z okolic Kluczborka i zakontraktować się oczywiście da tylko, że większość z ceną dnia i np. Polskie Młyny ceny ci nie zagwarantują i codziennie będę obniżać jak zawsze zresztą tyle że muszą wziąć. Kilku największych rolników w tamtym roku miało prawdziwe kontrakty ale to były firmy gdzieś z wielkopolski. Oczywiście rolnicy musieli najpierw zmagazynować rzepak u siebie i przetrzymać go do września czy nawet października. A do zmagazynowania rzepaku trzeba mieć warunki i wiem, że niektórzy dosuszali. Zresztą nawet nie mam gdzie trzymać bo musze mieć miejsce na zboże, bo w żniwa ani grama nie sprzedaje.

przedstawiciel polskich młynów kontraktował rzepak z ceną, odbiór z gospodarstwa. a przy kontraktacji z ceną albo umawiasz termin i oddajesz bezpośrednio do zakładu prosto z pola albo na magazyn i w jakimś innym terminie może to być sierpień wrzesień albo inny miesiąc.
jedna ważna rzecz rzepak musi być suchy maksymalnie 10 % jeśli jedzie prosto z pola na zakłady,
najlepsza opcja w tamtym roku to było oddanie rzpepaku na skład i sprzedanie w marcu tego roku.

#76 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 11:07

kontraktacja rzepaku Kiepsko z tą ceną. Na część podpisałem przed świętami po 1490netto z gospodarstwa a teraz bolączka dlaczego tak mało... Nic tylko szykować się na przechowywanie wszystkiego bo taniej jak 1400netto nie ma mowy o sprzedaży...

#77 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 11:15

kontraktacja rzepaku Mam bin w garażu (z myślą o rzepaku) i w ubiegłym roku magazynowałem rzepak to średnia wilgotność okolo 6% ale sypałem taki po 7,3% i taki po 4,5% i bez rzadnego dmuchania i nie było żadnych strat a usypany był na 3m~. Więc nie ma co sie bać magazynowania tylko tak jak kolega pisał wyrebski1 nie wiecej jak 7% średnio

#78 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:01

kontraktacja rzepaku

przedstawiciel polskich młynów kontraktował rzepak z ceną, odbiór z gospodarstwa. a przy kontraktacji z ceną albo umawiasz termin i oddajesz bezpośrednio do zakładu prosto z pola albo na magazyn i w jakimś innym terminie może to być sierpień wrzesień albo inny miesiąc.
jedna ważna rzecz rzepak musi być suchy maksymalnie 10 % jeśli jedzie prosto z pola na zakłady,
najlepsza opcja w tamtym roku to było oddanie rzpepaku na skład i sprzedanie w marcu tego roku.

Hmm jak ja się pytałem w najbliższym elewatorze P.M. to tylko cena dnia to samo w tamtym roku było. A co masz na myśli "oddać na skład" tzn. trzymać u siebie czy może jest opcja oddania na elewator i sprzedaż w jakims późniejszym czasie? Bo gdzieś obiło mi się o uszy, że takie coś też robią zapewne jakąś opłate za magazynowanie też wezmą?

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 czerwiec 2014 - 08:17

kontraktacja rzepaku

Hmm jak ja się pytałem w najbliższym elewatorze P.M. to tylko cena dnia to samo w tamtym roku było. A co masz na myśli "oddać na skład" tzn. trzymać u siebie czy może jest opcja oddania na elewator i sprzedaż w jakims późniejszym czasie? Bo gdzieś obiło mi się o uszy, że takie coś też robią zapewne jakąś opłate za magazynowanie też wezmą?

jest jakaś opłata ale to kwestia dogadania , a jeśli chodzi o składowanie to miałem na mysli oddanie do nich rzepaku , ale to też loteria w tamtym roku zdrożał , a może być tak , że stanieje .
a co do kontaktu to na priv Ci moge napisac do kogo sie zgłosić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 08:25

kontraktacja rzepaku no można tak robić jeśli zakład prowadzi taka ofertę....
biorą wtedy ok 5-6zł tona /miesiąc... wtedy sprzedajesz kiedy uważasz za słuszne...