Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług obrotowy Gassner 3 .....

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 19:22

Pług obrotowy Gassner 3 ..... Witam, zamierzam kupić taki pług 3-skibowy. Co o nim sądziecie ?? jak się sprawuje podczas orki ? jak z zabezpieczeniami ? może ktoś ma taki pług i wyrazi swoją opinię ? Będzie do MTZ 82. Czekam na wasze opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług obrotowy Gassner 3 ..... Dzisiaj, 05:33
  •  

#2 Share baks17

baks17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 19:49

Pług obrotowy Gassner 3 ..... Chyba Gassner???

#3 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 19:59

Pług obrotowy Gassner 3 ..... Witam, tak oczywiście Gassner, wkradła się gdzieś literówka.

#4 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 19:59

Pług obrotowy Gassner 3 ..... Witam posiadam taki pług już na nowszej ramie i z obrotem na 2 węże (w galerii znajdziesz). U mnie pracował właśnie z Mtz 82ts i zetorem 8045 i jak na moje ziemie był w sam raz do trych ciągników. Jedyne co to problem z częściami a raczej z ich ceną. Nowe odkładnice sprowadzałem z Niemiec i koszt to około 800zł bo u nas nikt nie robi zamienników, a co do lemieszy to poprzedni właściciel wywiercił nowe dziury i pasują lemiesze od jakiegoś włoskiego pługa (w sklepie którym kupuje są po 70zł). Pług bardzo ładnie kryje i lekko idzie. Za wadę mogę uznać metalowe kółko podporowe (jest wąskie i jak jest mokro to się zapada w ziemie). Co do zabezpieczeń zwykłe śruby chyba 14 jak dobrze pamiętam. Zerwało mi może ze dwa razy.

Edytowany przez szymek85, 11 listopad 2012 - 20:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 19:32

Pług obrotowy Gassner 3 ..... Witam, dzięki za odpowiedz. Z tego co się dowiadywałem to z lemieszami nie bedzie problemu bo w pobliskim sklepie sprzedajacy mówił że ma lemiesze do takiego pługa. Z odkładnicami to nie będzie problemu, kupi się blachę 8-10mm mam mag'a to dospawa się i będą jak nowe. Zależało mi właśnie na opini jak on kryje i czy ciężko idzie. Ten też ma obrót na 2 przewody hydr. To chyba go wezmę.

#6 Share joziorej

joziorej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 20:28

Pług obrotowy Gassner 3 ..... witam ja mam gasnera 3+1 orałem mtz 82 to trójkami ładnie kryja obrót na dwa węże z takim dziwnym polksięzycem ogólnie polecam plugi jakośćiowo bardzo dobre

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2012 - 12:37

Pług obrotowy Gassner 3 ..... Witam ma może ktoś z was pług Gassner z lemieszami MS1090. Potrzebuje się dowiedzieć ile ma cm cały lemiesz. Ja mam pług ott a ten lemiesz w miare pasuje rozstaw się zgadza tylko tu: http://www.abload.de...ms1090aydoq.jpg gdzie jest 70 to u mnie jest 85 chyba aż tak dużej różnicy to nie robi ? nie będzie problemem podczas orki ? Dziękuje za pomoc

Połączony

Edytowany przez MAT912, 17 grudzień 2012 - 13:52.

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)