Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzałka płynu w C-330

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 11:59

Grzałka płynu w C-330 Dokładnie jak napisał przedmówca, trzeba pilnować tego żeby nie lać ciągle świeżej wody do układu, ja tak robiłem na starym silniku i później jak zobaczyłem jak wygląda w środku to miałem strach w oczach, ale teraz mam zamocowane 2 banieczki 5litrowe i po skończonej pracy wężykami z kraników woda leci do baniek, i nie ma żadnych strat, ciągle jest nalana ta sama woda.
Lanie gorącej wody to tez jest straszna rzecz, szok termiczny(np na dworzu -20 a woda 80-90st) nie wpływa dobrze na oringi tulei jak i na same tuleje, blok i inne, właśnie tak załatwiłem sobie poprzedni silnik który i tak nadawał się do remontu ale poszedł na części. Jedyne dobre rozwiązanie to płyn chłodniczy np. Borygo, szczelny układ na dobrych wężach silikonowych wzmacnianych(nie na takim próchnie co nowe dedykowane do 330 po roku czasu są już sparciałe) i grzałka na wąż, nawet podgrzanie do 50st jest wystarczające ale żadna woda!!

Edytowany przez Junkers, 18 listopad 2012 - 12:03.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzałka płynu w C-330 Dzisiaj, 16:19
  •  

#22 Share wladyslaw1

wladyslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 20:03

Grzałka płynu w C-330 Z tego co się zorientowałem, to u mnie w capku nie ma termostatu. Więc grzałkę moge śmiało zakładać?

#23 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:34

Grzałka płynu w C-330 Kiedyś był już chyba podobny wątek na forum i pamiętam że tam z powodzeniem ludzie stosowali do c-330 grzałki przepływowe od sprzętu agd.
Montowane na wężu chłodnica-->termostat. Jak pamiętam opinie były pozytywne aczkolwiek efektywność grzania bloku nie była oszałamiająca.
Ale już chyba lepsza na zimę taka grzałka niż żadna.
Zastanawiam się tylko czy lepiej termostat wymontować czy zostawić ?
Ma ktoś takie rozwiązanie z taka grzałką ?
Dodany obrazek

#24 Share maxi900

maxi900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:technologia, informatyka,

Napisany 18 grudzień 2012 - 00:25

Grzałka płynu w C-330 Grzałka na wąż sprawdza się bardzo dobrze w c-330. Tyle że u mnie jest wyjęty termostat, a na zimę przed chłodnicą mam włożoną gąbkę w worku która izoluje termicznie. Przed włączeniem grzałki zarzucam gruby koc na silnik i nawet jak grzeje na chłodnice to ciepło rozchodzi się pod maską. Przed odpaleniem zdejmuję koc, 10 sek podgrzania świec żarowych i śmiga. Testowane do -25*C. Przy wyższych pewnie też by pomogło, nawet jakby paliwo przyłapało (zbiornik jest pod maską) ale grzać by trzeba było z godzinę a tak 15-30 min wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 18 grudzień 2012 - 01:15

Grzałka płynu w C-330 No jak Ci paliwo złapie to grzałka raczej wiele ci nie da. Chyba że uda się rozgrzać przewody i filtr który jest przecież dość nisko, a grzałką zdaje mi się, że nawet pod kocem tego nie osiągniesz. Wtedy to jedynie jakiś grzejnik pod spód wstawić.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#26 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 23:21

Grzałka płynu w C-330

Grzałka na wąż sprawdza się bardzo dobrze w c-330. Tyle że u mnie jest wyjęty termostat...

A jak mam termostat to znaczy że ogrzewany płyn nie będzie się wcale rozchodził na silnik ?

#27 Share maxi900

maxi900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:technologia, informatyka,

Napisany 28 grudzień 2012 - 00:01

Grzałka płynu w C-330

A jak mam termostat to znaczy że ogrzewany płyn nie będzie się wcale rozchodził na silnik ?

W instrukcji jest że trzeba termostat rozwiercić bądź wymontować. Teoretycznie te termostaty super szczelne nie są i najczęściej mają małą szczelinę ale ja bym na to nie liczył. Albo przewiercić albo na zimę zdemontować- dużo roboty nie ma.

U mnie w zimę c-330 tylko baloty wozi więc z zasłoniętą szczelnie chłodnicą bez termostatu nie ma szans się przegrzać....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:51

Grzałka płynu w C-330 Witam
koledzy potrzebuje pomocy otóż w mojej c330 zamontowałem grzałkę jak ze zdjęcia http://allegro.pl/gr...2958033526.html na wężu doprowadzającym, płyn do pompy wodnej, termostatu nie mam ale dwie specjalne tulejki zamiast termostatu i teraz mam pytanie czy może tak być czy w tych tulejkach muszę robić jakieś otwory? Chodzi mi o to by obieg był na tyle dobry by wodę w bloku grzał i jak długo taka grzałka musi chodzić ? moc 700W pozdrawiam