Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo siewny

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:36

agregat uprawowo siewny Nie bd miał problemu mtz mój pracuje z takim agregatem http://www.agrofoto....-amazone-d7-s2/ chciałem bronę wirnikowa ale była okazja i kupiłem z brona wahadłową, 2,5m pasuje idealnie do mtz'a wystarczy mocy mu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo siewny Dzisiaj, 17:36
  •  

#22 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:36

agregat uprawowo siewny to zależy czy zwykły 82 80 KM czy 82 z turbiną 90 KM. Z 2,5 m bierny pójdzie i ten mniejszy ale z aktywnym może mieć problem jeśli ciężka ziemia i pagórkowaty teren

#23 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:42

agregat uprawowo siewny można dokupić cały kompletny zestaw turbo do mtz'a 82 dodaje 20 km i nie potrzeba wymieniać tłoków oraz innych podzespołów silnika koszt turbiny około 1900 zł

#24 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:52

agregat uprawowo siewny Dodać doa najwyżej 10 koni i do tego wersja silnika turbo ma wzmocnione korbowody i wał przynajmniej tak powinno być. A co do wahadłowego to sporo lżej idzie od brony wirnikowej, wirnikowa dla efektywnej pracy musi mieć troche koni!!

#25 Share piotrus21

piotrus21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 22:50

agregat uprawowo siewny chcę właśnie kupić agregat aktywny, a czym się różni brona wirowa od wachadłowej? ziemie mam III IV klasę pola trochę pagórkowate a mój Mtz to zwykły 80 koni ale w mocy powinien dać radę tylko niewiem czy wałek sobie da radę i na zawracaniu czy nie będzie go podrywać

Edytowany przez piotrus21, 18 styczeń 2012 - 22:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 23:27

agregat uprawowo siewny No wirnikowa jest lepsza na ciężkie gleby bo wykonuje róch elementów roboczych wirowy i działą agrasywniej na bryły a wahagłowa wykonuje ruch posuwisto-zwrostyn na boki, słabiej rozdrabnia grudny ale ma dużo mniejsze zapotrzebowanie na moc, stabilnośc zawsze można uzyskać poprzez dociążenie ale nagorzej ze z silnika wybierze wszystko wałek bo tylko sie wydaje ale jeśli będziesz chciał uprawić na odpowiednią głębokość a nie tylko podłaskac 2 cm to potrzeba mocy by to ruszyć, ja w fendtie mam 90 koni i nie zdecydowałem sie na 2,5 metra wirnikowej tylko wahadłowa , znajomy ma zetora 105 koni i w wirnikowej 2,5 metra pod górke ma co kręcić a drugi nowy zetorem forterą 135 przy 3 metorym dał rade silnikowi i uszczelke dmuchło a jeździł naprawde nie za szybko.

#27 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:01

agregat uprawowo siewny Zakładać turbinę nie zmieniając zestawów i korbowodów?-ciekawe ja bym się bał! A co do agregatu to przy spokojnej jeździe powinien sobie radzić i z aktywnym...
@ malopolanin64 nie każdy ma takie góreczki jak w Waszym rejonie :blink: :blink:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#28 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:15

agregat uprawowo siewny Nie chodzi nawet o te górki, jeśli w agragacie wuirnikowym 80 koni da rade to ziemia jest na tyle lekka ze nie ma potrzeby agragatu aktycznego a tam gdzie agragat aktywny jest potrzebny i jest uzasadnione jego użycie potrzeba więcej koni jak te 80 z MTZ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:37

agregat uprawowo siewny http://www.agrofoto....prawowo-siewny/
Łącze tematy ze względu na dużą liczbe postów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)