Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 15:45

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Może z Lemkena Rubin 9 w 1,18 minucie jest pokazana ta która mają koło mnie W ściernie pięknie robi.

Edytowany przez tomek73, 11 listopad 2012 - 15:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Dzisiaj, 21:33
  •  

#22 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 12 listopad 2012 - 07:12

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór tomek73, ale mnie tam w okolicach wszyscy znają z pól jak kosze zboże u wujka czy usługi robie, czy traktorem, ja bym pojechał mi to dumy nie szarpie, ale wujek i dziadek by sie ze wstydu spalili, że o takie coś pytają czy ja zapytałem - eh tak to jest na wsi. Samemu trzeba kombinować, a potem może sie tym chawlić, ale nie pytać o to..
W sumie to nie jest ważne poprostu piękna robota tym jest, ale no będę szukał tego. Jak znajde pokaże na forum o co chodziło żebyście sami mogli wyprobować ;)

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 09:20

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór U nas takiego problemu nie ma.
Ale co myślisz o tej z Lemkena. Koło nas takie mają i pięknie robią Pole op wjechaniu w ścierń wygląda jak po uprawie, równiuteńkie żadnych górek i nierówności. Fakt że 6 metrów i Case 450km.
Sąsiad ma podorywkowy farmeta triolenta z dwoma wałkami z tyłu i w podorywce dość robi, ale pod siew to ładnie wychodzi.Jednak wałki robią robotę.
Ja mam Crosa z Uni pół zawieszanego, i po tym wale oponowym rewelacji nie ma. Najlepiej jak przed siewem uprawie jeszcze kompaktorem.
Myślę nad założeniem wału za kołami.

#24 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 12 listopad 2012 - 09:42

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Farmer a co ty taki wstydliwy ? Trzeba było iść do chłopa na pole i popatrzeć (w pysk by ci nie dał a jakby nawet, morda nie szklanka ) zapytać a nie teraz szukasz igły w stogu siana.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#25 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 15:07

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór A jak nie, to chociaż z partyzanta zdjęcie tego zrobić, łatwiej by było :P
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#26 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 17:33

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Ale tak to jest, Krowa co dużo ryczy mało mleka daje ;) Nie rozumiem czego tu się wstydzić :)
Ps. bez obrazy
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#27 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 17:56

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór andrejus, ja nie mam tego wstydu :D wszedł bym na pole i tyle, czy do gościa, ale zaraz wszyscy we wsi by wiedzieli, że sie pytałem, i dziadkowi i wujkowi było by głupio. Ich sie ludzie pytają o coś co chwile czym pole uprawiał, jak siał, jak to możliwe, że taki plon jak te same ziemie o 3 tony mniej to im sie podoba, ale żeby kogoś spytać to duma nie pozwala, a jak sie bym sie spytał to by ludzie wzięli, że w ich imieniu...eh tak tam jest i tyle.. Mimo, że tam nie mieszkam, a tylko weekend i na żniwa to i tak mnie wszyscy w okolicy znają, bo jak trza jakąś usługe to se zawsze dorobie, to dziadek mi w tygodniu zamówienia posutawia, a w weekend robie :D Eh, nie ważne.
ta maszyna wtedy było 10 metrów odemnie, widziałem dobrze, ale nie miałem telefonu przy sobie, że fotke zrobić i żałuje jak nie wiem.. Wujek powiedział żebym poszukał jej w necie, na AgroFoto popytał to sie nie wstydzi ;p
tomek73, co do Case'a i 450km to nie to nie problem, mamy fendta 936 vario - nie było jeszcze maszyny, której nie dał by rady :) A ta maszyna o którą mi chodzi to nie żaden olbrzym 120koni i starczy ;)

#28 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 18:27

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór NIe obraź się ale nie wiem czy ty jesteś dziwny czy te twoje dziadki i wujki :D normalnie idź do faceta i powiedz że rozglądasz się za talerzówką i chciałbyś dokładnie zobaczyć konstrukcję bo efekty już widziałeś i tyle, a dziadkowi i życzliwym donosicielom powiedz że na targach to se można tylko popatrzeć nie wypróbować czy wysłuchać opinii użytkownika :D
I idź do niego bo sam jestem ciekaw co to jest :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 19:27

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Dokładnie. A po za tym właściciel powie ci co może jeszcze by dokupił do tego agregatu, lub z czego by zrezygnował. Taka wiedza jest bardzo przydatna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 19:33

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Bez sensu. Coś widziałem ale nie widziałem :) . Odpowiedź jest w drugim poście w tym temacie - tylko może innego producenta.

#31 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 19:56

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór dokładnie. Gdybym widział i to coś mnie zaintrygowało, doszedłbym po kolorze, budowie maszyny co to za producent. chyba że to rzemiosło, bądź made in garage.
jeśli użytkownik 936 bądź 712 nie wie jak to wytłumaczyć, to słabiutko u niego z wiedzą, i wychodzi na to że tylko siedzi w wygodnym foteliku grammera i nic poza tym... :)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#32 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 12 listopad 2012 - 20:18

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór On chyba w tych Fendtach to w jakimś symulatorze siedzi :rolleyes: co prawda maszyny są różnorakie ale na tyle maszyn co mu zaprezentowaliście po jego opisach musielibyście trafić, na początku piszesz że z daleka widziałeś a później że 10m od maszyny tylko telefony nie miałeś... Poprę poprzednich przedmówców idź zapytaj i po problemie.

#33 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:50

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Agregat talerzowy firmy evers z hydrauliczną regulacją zmiany kąta natarcia talerza,do tego z tyłu jakiś "siekacz" i wał-można dobrać każdy rodzaj.
http://www.eversagro...lleria.full.jpg
Agregat talerzowy firmy horsch z hydrauliczną regulacją głębokości Joker 6CT http://www.horsch2.c...rrows/joker-ct/

Edytowany przez ursusc914, 12 listopad 2012 - 21:05.

#34 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:06

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Nie ważne, takie fendty, jacy ludzie są z tym nie ma co dystkutować jest jest jak, każda wioska ma inaczej.
Przecież pisałem, że talerze z okrąłymi pełnymi zakończeniami, bez tych ząbków na końcach.. Talerze ustawione prosto do kierunku jazdy.. Wszyscy pokazują te z ząbkami na końcach i to nie o taką talerzówkę mi chodzi. Ok, jak znajdę napisze.

#35 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 23:00

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór

dokładnie. Gdybym widział i to coś mnie zaintrygowało, doszedłbym po kolorze, budowie maszyny co to za producent. chyba że to rzemiosło, bądź made in garage.
jeśli użytkownik 936 bądź 712 nie wie jak to wytłumaczyć, to słabiutko u niego z wiedzą, i wychodzi na to że tylko siedzi w wygodnym foteliku grammera i nic poza tym... :)

Taaak, trafiłeś w sedno. Widać na zdjęciu profilowym jaki to rolnik w garniturku :)

#36 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 00:09

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór po zdjęciu akurat nie można oceniać ludzi, bo co możesz powiedzieć o moim? :D też na harującego rolnika nie wyglądam :P
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#37 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 07:23

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Co ma mój avatar to do mojej wiedzy o rolnictwie? Po co robić Offtop ? Ja nawet nie wiem co to był za gość, widziałem na polu jak przejeżdżałem zatrzymałem się i jechałem dalej. Ale napewno z okolicy, więc można by sie dowiedzieć, ale od tego jest net i można szukać, a jeśli się nie znajdzie to trudno..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 10:19

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Trochę popytałem i wychodzi na to, że to brona talerzowany z zmiennych czy zróżnicowanym kącie natarcia.. Wszystkie jakie widzę mają talerze pod kątem, a ta, którą widziałem miała talerze prosto do kierunku jazdy w mały odstępach od siebie. Z tych bron co widze na allegro to każda ma 2 wałki i na nich talerze w tym talerze z okrągłymi zakończeniami jak i wyciętymi i wszystko po kątem. A mi chodzi o brone z 1 wałkiem i na nim osadzone właśnie te talerze.