Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 10 listopad 2012 - 00:50

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Witam. Ostatnio słyszałem jak ludzie mówili i widziałem w polu jak ludzie pracowali czymś w rodzaju brony talerzowej. Szukam w necie podobnej do tej co widziałem w polu jak rolnik pracował nią w polu, ale nie mogę znaleźć takiej samej lub bardzo podobnej. Składała się ona z 1 części chyba rząd talerzy bardzo blisko siebie, kawałek pola przejechany nią wyglądał jakby podorywka i uprawa jednocześnie. Słomki nie było widać prawie, ziemia wyglądała jakby po podorywce i wyrównana jak "zagarniaczach" w siewniku. Wybaczcie słownictwo, ale nie wiem jak sie dokładnie nazywają te części. Jeden rolnik powiedział, że po skoszeniu zbożna, przejeżdża tą maszyną i potem odrazu siew, a raz na 2 lata orka. Drugi znowu miał podobną, ale rozkładaną i już w dwóch rzędach, ale równiez talerze bardzo blisko siebie. Wie ktoś może o co mi chodzi :) ? Szukam tego i nie moge znaleźć takiej samej lub bardzooo podobnej. Hmm wiem tyle, że bardzo ciężka maszna, i potrzeba mocnego traktora do tego minimum 120koni.. Z traktorem nie ma problemu w Fendcie 712 by szła, ale no maszyny nie potrafie znależć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Dzisiaj, 01:26
  •  

#2 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 08:20

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Czyżby coś takiego ??
http://allegro.pl/ag...2753794268.html

Edytowany przez kamin60, 10 listopad 2012 - 08:21.

#3 Share karip

karip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie

Napisany 10 listopad 2012 - 08:42

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór niejest to to czasem http://allegro.pl/ta...2777084875.html <_<

#4 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 08:45

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Nie, tą widziałem, ale właśnie nie taka. Tamta miała talerze płaskie zakończenia i były one prosto ustawione nie pod kątem. Rezultat po przejechaniu był taki, że te talerze "przecinały"? ziemię, a z tyłu blisko za nimi coś w rodzaju rolki uprawnej. Kurcze żałuję, że nie miałem aparatu.. ;/ Musiała dość głęboko ryć w tej ziemi, bo pole wyglądało jak po podorywce, a nie po gruberowaniu..

Z przodu miał coś podobnego do tych talerzy co ta maszyna ma z tyłu, tyle, że bardzo blisko siebie bliżej niż te na zdjęciu:
http://adrianolek.co...iw=1280&bih=642

a z tyłu to co ta ma z tyłu podobne:
http://www.korbanek....a_xrvp_165.html

Że też nie znam fachowej nazwy i tak błądze wpisujące różne nazwy...

Edytowany przez Famer21, 10 listopad 2012 - 15:39.

#5 Share karold14

karold14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 09:06

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór a moze cos takiego?? sasiedzi u mnie maja cos takiego
http://allegro.pl/va...2773223281.html

#6 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 09:39

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór http://argania.otomo...40-A234996.html

#7 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 15:46

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Nie, nietety nie :) To było na podnośnik nie na kółkach, wyglądało jak wał z prostymi talerzami blisko siebie, a w rzędzie takie pierścienie uprawiające.. szerokie ok 2,8 metra. Ale praca z ta maszyną jak marzenie. 3w1 w sumie. Bo w ziemie dość tak te talerze wchodziły, a druga rolka uprawiała ziemie i efekt po przejechaniu jak po sianiu.. Ziemia czarna, wyrównane, a raz przejechane. Tylko dość ciężki sprzęt, dość masywnie wyglądało (ok 30 talerzy w odspękach ok 8cm), a za talerzami na mocowaniu rolka z piercieniami uprawowymi cambella chyba.. Case mx150 miał trochę roboty z tym dość wył ciągnik..

#8 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 listopad 2012 - 18:57

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór a moze coś takiego??
http://www.tabor24.p...lniczy/o/104239
http://www.akpil.pl/pl/produkt/107

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#9 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 10 listopad 2012 - 19:01

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór http://allegro.pl/ag...2748354644.html
A może takie coś ? :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#10 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:31

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Kurcze namieszania Wam narobiłem, sorry chłopaki. Ale byłem pod wrażniem jak za 1 razem zrobiło się prace za 3 razy.. Bez podorywki/gruberowania, uprawania i orania, ziemia tak przygotowana, że siać można było.
FInn i razor, Nie ;/ to okrągłe talerze były, okrągłe zakończenia jak talerz kuchenny, a z tyłu wał uprawowy pierścieniowy jak w campbella..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:41

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór to może namaluj nam jakiś szkic... bo każdy z nas ma inną wyobraźnie... ;) wtedy bedziemy wiedzieli czego i jak to może wyglądać bedziemy szukać...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#12 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 21:16

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Staram sie znaleźć w necie coś podobnego, ale nic z tego. Pewnie ma to odpowiednią nazwę, ale nie znam jej..
Miała ona takie talerze jak w tej maszynie po środku tylko, że było ich więcej i gęściej ustawione, tworząc coś w rodzaju dwóch talerzy razem złożonych środkiem do siebie. tj. weźmy 2 talerze i ułóżmy jeden na drugi i zrobi się taki "bęben" a w nim jakieś 4-5 cm przestrzeni i to przecinało ziemię, a szła głęboko dość..
http://www.maszynyfa...rowy_p_107.html

a druga część, za tym wałem talerzowym wyglądała podobnie do tego Cambrigde
http://www.agrofoto....51_40_11328.jpg

Całość była złączoną w 1 maszynę, w kolejność, pierw talerze, potem ten wał. ok 3 metrów szerokie, i dość masywnie wyglądało..
Maszyna szła dość głęboko, ziemia wyglądała jak po orce czy podoryce i równiótka, idealnie wyrównana jak po siewie po zgarniaczach z maszyny.. Brak słomki, bryły nic. Co prawda szła w mocnym ciągniku, i też miał co ciągnąć, więc zakładam, że dość ciężka.. Słyszałem, że gość robi w ten sposób, że po skoszeniu pszenicy, jęczmienia przejżdża tak maszyną i potem prosto do siewu.. Wydaje mi sie to przesadą, bo ok szła głęboko, ale nie tak jak orka (20-30cm).

Edytowany przez Famer21, 10 listopad 2012 - 21:22.

#13 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 21:22

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór no kolego... nie wiem... nie mam pojęcia jak to może wyglądać a tym bardziej jak się nazywa... ;)

#14 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 21:30

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Catros chyba też odpada.
A jakieś inne poszlaki? Kolor, oznaczenia, jakieś odczucia co do wieku?

Te talerze były ustawione równolegle do kierunku jazdy?
Miały jakiś napęd, czy działały biernie?

Edytowany przez mf255, 10 listopad 2012 - 21:36.

NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#15 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 23:01

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Ustawione do kierunku jazdy prosto. Bez napędu, tak jak rolka zagarniacją w gruberze. Kolor czerowny, bordowy. Firmy nie wiedziałem za duża odległość patrzyłem z dali, jak zobaczyłem jak wygląda ziemia, pole po przejechaniu kawalka ziemi raz to byłem w szoku.. Wygląd jakby sie spodorowało i uprawiło bronami (a przy tym zostają bryły, a tam brak). Napędu nie miało, wchodziło w ziemie ok ja wiem..15cm, i pozostawiało takie hmm paski, naciecia w ziemi..
Nie, nie catros, on ma z tymi takie zagarniacze i pozostawia bryły..
Nic szukam dalej.

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 23:12

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór A gdzie to widziałeś.

#17 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 23:27

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór http://www.akpil.pl/pl/produkt/107

Sam taką kupie, wcześniej były zdjęcia ze ścierniska, lub mylę się i te zdjęcia raczej filmik na YT widziałem, ale bajka.

To nie ten filmik ale efekt bajka i po qq!!
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#18 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 12:13

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór tomek73, niedaleko miejscowości, gdzie wujek mieszka. Tylko, że głupio jest się spytać gościa co to za maszyna.. Szukam aż znajde.NA 100% to nie polska maszyna, pierwszy raz widze, że tak ziemie przewórciło jak podorywka i uprawiło lepiej jak brona.. Koszt by nawet nie mial wielkiego znaczenia i 60tyś by sie dało spokojnie jeśli taki efekt ma być po 1 przejechaniu ścierska po pszenicy, jęczmieniu.. A w necie tego wszytkiego jest od .... tyle różnych maszyn..

#19 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 13:12

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Ja bym pojechał i się spytał. Nikt w się nie obrazi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 13:15

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór Mi się to uparcie kojarzy z jakąś maszyną do strip till'u lub czymś takim.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!