Famer21

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór

Polecane posty

andrejus    158

Ale tak to jest, Krowa co dużo ryczy mało mleka daje ;) Nie rozumiem czego tu się wstydzić :)

Ps. bez obrazy


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

andrejus, ja nie mam tego wstydu :D wszedł bym na pole i tyle, czy do gościa, ale zaraz wszyscy we wsi by wiedzieli, że sie pytałem, i dziadkowi i wujkowi było by głupio. Ich sie ludzie pytają o coś co chwile czym pole uprawiał, jak siał, jak to możliwe, że taki plon jak te same ziemie o 3 tony mniej to im sie podoba, ale żeby kogoś spytać to duma nie pozwala, a jak sie bym sie spytał to by ludzie wzięli, że w ich imieniu...eh tak tam jest i tyle.. Mimo, że tam nie mieszkam, a tylko weekend i na żniwa to i tak mnie wszyscy w okolicy znają, bo jak trza jakąś usługe to se zawsze dorobie, to dziadek mi w tygodniu zamówienia posutawia, a w weekend robie :D Eh, nie ważne.

ta maszyna wtedy było 10 metrów odemnie, widziałem dobrze, ale nie miałem telefonu przy sobie, że fotke zrobić i żałuje jak nie wiem.. Wujek powiedział żebym poszukał jej w necie, na AgroFoto popytał to sie nie wstydzi ;p

tomek73, co do Case'a i 450km to nie to nie problem, mamy fendta 936 vario - nie było jeszcze maszyny, której nie dał by rady :) A ta maszyna o którą mi chodzi to nie żaden olbrzym 120koni i starczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

NIe obraź się ale nie wiem czy ty jesteś dziwny czy te twoje dziadki i wujki :D normalnie idź do faceta i powiedz że rozglądasz się za talerzówką i chciałbyś dokładnie zobaczyć konstrukcję bo efekty już widziałeś i tyle, a dziadkowi i życzliwym donosicielom powiedz że na targach to se można tylko popatrzeć nie wypróbować czy wysłuchać opinii użytkownika :D

I idź do niego bo sam jestem ciekaw co to jest :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokładnie. A po za tym właściciel powie ci co może jeszcze by dokupił do tego agregatu, lub z czego by zrezygnował. Taka wiedza jest bardzo przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Bez sensu. Coś widziałem ale nie widziałem :) . Odpowiedź jest w drugim poście w tym temacie - tylko może innego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dokładnie. Gdybym widział i to coś mnie zaintrygowało, doszedłbym po kolorze, budowie maszyny co to za producent. chyba że to rzemiosło, bądź made in garage.

jeśli użytkownik 936 bądź 712 nie wie jak to wytłumaczyć, to słabiutko u niego z wiedzą, i wychodzi na to że tylko siedzi w wygodnym foteliku grammera i nic poza tym... :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On chyba w tych Fendtach to w jakimś symulatorze siedzi :rolleyes: co prawda maszyny są różnorakie ale na tyle maszyn co mu zaprezentowaliście po jego opisach musielibyście trafić, na początku piszesz że z daleka widziałeś a później że 10m od maszyny tylko telefony nie miałeś... Poprę poprzednich przedmówców idź zapytaj i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Agregat talerzowy firmy evers z hydrauliczną regulacją zmiany kąta natarcia talerza,do tego z tyłu jakiś "siekacz" i wał-można dobrać każdy rodzaj.

http://www.eversagro...lleria.full.jpg

Agregat talerzowy firmy horsch z hydrauliczną regulacją głębokości Joker 6CT http://www.horsch2.com/en/products/soil-cultivation/disc-harrows/joker-ct/

Edytowano przez ursusc914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie ważne, takie fendty, jacy ludzie są z tym nie ma co dystkutować jest jest jak, każda wioska ma inaczej.

Przecież pisałem, że talerze z okrąłymi pełnymi zakończeniami, bez tych ząbków na końcach.. Talerze ustawione prosto do kierunku jazdy.. Wszyscy pokazują te z ząbkami na końcach i to nie o taką talerzówkę mi chodzi. Ok, jak znajdę napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

dokładnie. Gdybym widział i to coś mnie zaintrygowało, doszedłbym po kolorze, budowie maszyny co to za producent. chyba że to rzemiosło, bądź made in garage.

jeśli użytkownik 936 bądź 712 nie wie jak to wytłumaczyć, to słabiutko u niego z wiedzą, i wychodzi na to że tylko siedzi w wygodnym foteliku grammera i nic poza tym... :)

 

Taaak, trafiłeś w sedno. Widać na zdjęciu profilowym jaki to rolnik w garniturku :)


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

po zdjęciu akurat nie można oceniać ludzi, bo co możesz powiedzieć o moim? :D też na harującego rolnika nie wyglądam :P


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Co ma mój avatar to do mojej wiedzy o rolnictwie? Po co robić Offtop ? Ja nawet nie wiem co to był za gość, widziałem na polu jak przejeżdżałem zatrzymałem się i jechałem dalej. Ale napewno z okolicy, więc można by sie dowiedzieć, ale od tego jest net i można szukać, a jeśli się nie znajdzie to trudno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Trochę popytałem i wychodzi na to, że to brona talerzowany z zmiennych czy zróżnicowanym kącie natarcia.. Wszystkie jakie widzę mają talerze pod kątem, a ta, którą widziałem miała talerze prosto do kierunku jazdy w mały odstępach od siebie. Z tych bron co widze na allegro to każda ma 2 wałki i na nich talerze w tym talerze z okrągłymi zakończeniami jak i wyciętymi i wszystko po kątem. A mi chodzi o brone z 1 wałkiem i na nim osadzone właśnie te talerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj