Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zacielenia a jakość nasienia

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:09

Zacielenia a jakość nasienia moze bardziej chodzi o to ze koncowki nasienia byly wiecej razy przekladane zkontenera do kontenera i mogly ulecz jakiemus narazeniu na zmiany temperatur albo jakies inne czynniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zacielenia a jakość nasienia Dzisiaj, 20:26
  •  

#22 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2012 - 17:34

Zacielenia a jakość nasienia q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:33.

#23 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 21:12

Zacielenia a jakość nasienia Mocznik mam ok. 190 możliwe że tej energi po wycieleniu jest troche za mało ale mają ładowane gliceryne aż miło :). Mieszanki witaminowe także mają dostarczane. Zgodzę się, że to taki okres letni, że cielność zdecydowanie spada. Teraz pojawiło się swiatełko w tunelu bo po październikowej inseminacji 3 sztuki nie miały rui. Ale są takie agentki co potrafią za miesiąc lub 2 mieć rui jak człowiek już myśli, że zaskoczyło już . A ze swoim byczkiem to nie chce się meczyć paszy mam ile mam warunków do byka brak(żeby go trzymać luzem, bo nie chce wściekłego wariata na łańcuchu).

#24 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2012 - 21:34

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:32.

#25 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 21:58

Zacielenia a jakość nasienia dokladnie na lancuchu lepiej i za nos i wtedy to w dwoch palcach sie byka trzyma :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 23:04

Zacielenia a jakość nasienia Z tym zacielaniem to róznie był taki rok ze wszystkie łapały za pierwszym razem ,a w tym roku to 2 na 12 powtórzyło ,a inne 2 maja ruje przez 3-4 godz tzw cicha ruje ale z miesnymi tak jest Byczek by se dał rade bo jak ktos tu wczesniej wspomniał ze byk jak sie sp...śći to wiadro . umnie inseminator bierze 80zł za LM inni biora 50 ale przyjezdzaja 3-4 razy 20 zł za badanie sprawdzenie cielnosci

#27 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2012 - 17:04

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:32.

#28 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:12

Zacielenia a jakość nasienia Co powiecie na nasienie z konrada Simental mięsny OIDIPUS?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 25 luty 2013 - 14:41

Zacielenia a jakość nasienia Jakość nasienia najlepiej i najłatwiej sprawdzić kupując mikroskop (nowy - ok 170pln na Allegro z fakturką) i wyrywkowo choćby, badając przygotowane przez inseminatora nasienie przed inseminacją (wystarczy ułamek kropelki i już widać jak się plemniczki ruszają). Ja jako inseminator (prywatny nie SHiUZ-owy) badam losowo wybraną porcję z każdej dostawy jaka do mnie dociera - nigdy nie miałem problemów... a krowy jak to krowy - jedne zachodzą "od strzała" inne kończą w zakładach mięsnych a przyczyn tego może być mnóstwo i nikt nikomu nie jest w stanie doradzić przez forum nie widząć sytuacji na gospodarstwie na własne oczy.

uprzedzając pytania nasienie biorę od Konrada i Intergenu
Pozdro

Edytowany przez kalar, 25 luty 2013 - 14:42.

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski