Skocz do zawartości

Zdjęcie

john deere 336

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomekc360

tomekc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 20:50

john deere 336 panowie warto dać za prase kostke john deere 9000 zł ? jakie są wasze opinie na ten temat i jak z awaryjnością i cześciami ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
john deere 336 Dzisiaj, 07:12
  •  

#2 Share gilus1

gilus1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 15:31

john deere 336 Warto. Mam taka (john deere 336) od 12 lat. Jedyne co w niej wymieniałem to opony, bo popękały tak, że dętki eksplodowały. Poza tym, chyba z 10 zębów do podbieraka wstawiłem, nic więcej. Sam mam 10 ha, ale doliczając zarobki w żniwa to rocznie robię nią ponad 20 hektarów. Awarii poza tymi oponami nie miałem żadnej przez te 12 lat. Kiedyś prasowałem T25, od 5 lat mam c-360, więc jest wygodniej. Przy zakupie zwróć uwagę na stan iglic i aparatów wiążących: tam nic nie może być urwane i ponownie spawane. Sąsiad kupił podobny model ze spawanym aparatem i musiał cały aparat wymienić bo nie zawsze wiązała. Jak z dostępnością części? Tego nie wiem bo prasa się nie psuje. Ja dbam o nią, tzn co jakieś 50 motogodzin jest smarowana, a nożyki ucinające sznurek ostrzę 1-2 razy w sezonie. Jeśli prasa test w dobrym stanie to bierz, ale jeśli było grzebane w iglicach i aparatach to bądź ostrożny. Ponadto dobrym dodatkiem jest licznik kostek, ale to już można samemu kupić i założyć. Jeśli chcesz robić luźne paczki, to można szybko jechać, ale jak chcesz dobrze zbite, to niestety trzeba wolniej, ale to w każdej prasie tak jest. Nie wiem, jaki masz ciągnik, ale jeśli jest to coś pokroju c-330, t25 to szukaj pras z dużym kołem zamachowym, bo niektóre mają bardzo małe kółko i wtedy mały ciągnik mocno faluje obrotami. A, zrobiłem jeszcze jedną przeróbkę: prasa ma z tyłu zaczep i po podpięciu woza, ślad woza pokrywał się z ciągnikiem co na łące skutkowało głębokimi koleinami. Przesunąłem więc zaczep lekko na bok, aby wóz jechał obok śladów ciągnika. Prasa ma regulację długości paczek, więc można sobie ustawić odpowiedni wymiar.

Edytowany przez gilus1, 15 listopad 2012 - 15:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share tomekc360

tomekc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 16:53

john deere 336

Warto. Mam taka (john deere 336) od 12 lat. Jedyne co w niej wymieniałem to opony, bo popękały tak, że dętki eksplodowały. Poza tym, chyba z 10 zębów do podbieraka wstawiłem, nic więcej. Sam mam 10 ha, ale doliczając zarobki w żniwa to rocznie robię nią ponad 20 hektarów. Awarii poza tymi oponami nie miałem żadnej przez te 12 lat. Kiedyś prasowałem T25, od 5 lat mam c-360, więc jest wygodniej. Przy zakupie zwróć uwagę na stan iglic i aparatów wiążących: tam nic nie może być urwane i ponownie spawane. Sąsiad kupił podobny model ze spawanym aparatem i musiał cały aparat wymienić bo nie zawsze wiązała. Jak z dostępnością części? Tego nie wiem bo prasa się nie psuje. Ja dbam o nią, tzn co jakieś 50 motogodzin jest smarowana, a nożyki ucinające sznurek ostrzę 1-2 razy w sezonie. Jeśli prasa test w dobrym stanie to bierz, ale jeśli było grzebane w iglicach i aparatach to bądź ostrożny. Ponadto dobrym dodatkiem jest licznik kostek, ale to już można samemu kupić i założyć. Jeśli chcesz robić luźne paczki, to można szybko jechać, ale jak chcesz dobrze zbite, to niestety trzeba wolniej, ale to w każdej prasie tak jest. Nie wiem, jaki masz ciągnik, ale jeśli jest to coś pokroju c-330, t25 to szukaj pras z dużym kołem zamachowym, bo niektóre mają bardzo małe kółko i wtedy mały ciągnik mocno faluje obrotami. A, zrobiłem jeszcze jedną przeróbkę: prasa ma z tyłu zaczep i po podpięciu woza, ślad woza pokrywał się z ciągnikiem co na łące skutkowało głębokimi koleinami. Przesunąłem więc zaczep lekko na bok, aby wóz jechał obok śladów ciągnika. Prasa ma regulację długości paczek, więc można sobie ustawić odpowiedni wymiar.

Mam ursusa c 360 i c 330 ale do prasy to c360 . czy do tej prasy pasowałaby drabinka podająca od sipmy ?