Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniekw5211    3

witam wszystkich uzytkownikow mam taka mala prozbe czy ktos ma moze new hollanda t4 75 powerstar jako ciagnik glowny

moje pytanie polega na tym ze chcem taki kupic na 15 hektarów i zastanawia mnie z jakimi maszynami mugl by jezdzic a najbardziej chodzi mi o pole

pozdrawiam i prosze o pozytrywne odpowiedzi /:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

pług 4x35 zagon ewentualnie 3 obrot ale raczej jakas lekka konstrukcja, agregat 3,2 m myslę że byłby idealny albo zestaw uprawowo-siewny 2,5 metrowy ale raczej tez jakis mniej masywny, talerzówka 2,5-2,7 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Takie właśnie maszyny ciągam JD 6100 , ma właśnie 75 koni. Pług 4x35 zagonowy agregat uprawowy 3,2m, prasa belująca jd 550. Na lekkich ziemiach mi na 30 ha wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Mnie też interesuje ten temat i ciekawi mnie cena moglibyście ją podać?


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekw5211    3

u mnie ziemie sa takie troche ciezkie i myslalem nad plugiem unia ibis 2+1 agregat tez z umi max 3 metry siewnik polonez 3 metry talezówka unia cut 3m z walem strunowym co myslicie o takich maszynach do new hollanda ??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

witaj. Moim zdaniem to sa maszyny do ciągnika 75km ale nie tej T4. wez otwórz sobie katalog tego ciagnika i porownaj sobie go z innymi ciagnikami o mocy 75koni. Sam zrobiłem takiego porownanie i stwierdzam ze to jest ciagnik typu starego zetora 5211/5245. wiec mysle ze maszyny dla niego aby miał zapas mocy to: pług 4x35 polski, talerzówka to 2,1-2,5m typu cut + wał rurowy, agregat 2,3-2,8m, siewnik jakiś lekki 3m, przyczepa to max 6ton wiecej będzie dla niego męczarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

Do wiadomości .t4 .75 według homologacji- masa ciągniętego ładunku brutto z przyczepami to 19 T. ciekawe ile zetorek 5211/5245 pociągnie. ile może pociągnąć JD5070m czy ktoś wie bym prosił o odpowiedz.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

Mnie też interesuje ten temat i ciekawi mnie cena moglibyście ją podać?

Cena to 140 000 zł ale można znaleźć nawet po 125 000 zł


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tym ciągnikiem, naprawdę daję radę, problem może stwarzać tylko Tylny Tuz myślę że z agregatem uprawowo siewnym miałby problemy, Jako pomocniczy jak najbardziej ponieważ jest niski np porównując do MF 3600. Drugi plus to mokre sprzęgło oraz rewersor, Elektro-hydrauliczny Mile zaskoczyła mnie praca przekładni, chyba coś zmienili w T4, zmienia się biegi dużo lżej i płynniej niż w TD . W pługu Staltech 4x40 Zimowa orka, bardzo ładnie sobie radził.

Zauważyłem że rolników nie przerażają napisy np: na przednim moście, Made.In.India. :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

Wszyscy produceci ciągników obniżają koszty np.Fent , JD itp.-podzespoły,elemety czy częsci prod. są azji amer. południowa itp. po prostu teraz globalna wioska .T 4 75 MA PARAMETRY TAKIE SAMA JAK U-385 OPRUCZ WAGI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

T4. ma o wiele płynniej chodzącą skrzynie niż stare wg mnie niezbyt ciekawe TD5000, t4 ciagnik bardzo fajny choć sam mam sprzęta z serii T4000 deluxe z którego jestem bardzo zadowolony, T4 ma znajomy póki co nówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

2192kg . jako pomocniczy wystarczy spokojnie ,U-385 MA 1700KG A U-360 MA 1180KG to ciągnik w zastepstwie w/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

rozsiewacz 700l,opryskiwacz 600l, pług lemken obrotowy 3 te maszyny ciągnie 360- t4 75 da radę co myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Z tegoco tu przeczytałem to widze że NH da sobie rade z pługiem 4x40 Akpila? Bo ciąga ten pług Ursus 1212 no i spokojnie daje sobie radę, więc nie wiem czy da radę go ciągać ciągnik 75 konny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do 4x40 musisz liczyć ponad 80 koni, chyba że masz piachy, u mnie czasami 95 jest za mało

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

posiadam kvernelanda 3X40 na okrągłej ramie i resorze. mam pytanie czy t4 ma szanse w nim pochodzić?

Edytowano przez janek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FendtCedry    0

Da radę na 100%. Posiadam New hollanda t4030 jako ciągnik pomocniczy obok fendt'a. Na prawdę fajny ciągniczek, ekonomiczny, bardzo dobrze pali w zimę (-20 spokojnie odpalał). Mam na niego założonego tura, szczerze mówiąc miałem obawy czy przy takich gabarytach nadaje się on do niego i gdyby nie to że w wiosce sąsiad ma identycznego także z turem który sprawuje się świetnie (ma już coś około 2000 mtg w 3 lata) bał bym się kupić taki zestaw. A okazało się że ciągnik jest o wiele bardziej stabilny niż zetor 7245 którego zastąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam olbrzymi dylemat pomiędzy nh t4 75 a jd 5070M . miałem okazję jeżdzić tymi dwoma ciągnikami i muszę przyznać że lepsze wrażenia mam po jeżdzie jd , więcej miejsca w kabinie i lepsza ergonomia. niestety przeraża mnie tak duża pojemność względem mocy silnika( 4,5l/ 70km) co może powodować że będzie palił jak smok :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tyle ze jd jest większym ciągnikiem, troszkę inne klasy sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FendtCedry    0

Ja się nie zgodze z tym że seria M to inna klasa niż seria T New Hollanda. Dodam że moim zdaniem New Holland serii T 4, czy t 4000 to maszyna o wiele lepsza. JD palą jak smoki, a mój new holland, z ręką na sercu w lekkich pracach tyle co c360, lub może nawet mniej. W JD przeraża mnie też jego Chińskie pochodzenie, te pazłotka na przewodach itd... z daleka widać ze bubel. Nie mówie tego z tego powodu że jakokoś nie wiadomo jak lubie hollandy (bo według mnie dużo im np. brakuje do Fendta czy jd serii R, ale nie M). To jest tani firmowy bubel, robiony po to by na markę wyłowić wszystkich z dziury rynkowej... Sam rok temu porównywałem te ciągniki kupiłem New hollanda i nie żałuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryk211088
      Cześć. Jestem nowy I nie potrafię za bardzo na tym forum się poruszać więc jeśli temat był to sorry😉. Tato posiada t.4.75 na wąskich kołach I chce założyć 420 85 34 I przód 340 85 24, ma ktoś może fotki na takich kołach? Druga sprawa to chip, jak wam się sprawuje po podniesieniu mocy? Jakie wrażenia? Tuner mówi że powinno wyjść około 110km😁
    • Przez Turek12
      Cześć panowie mam problem z taktorem 
      Po zakończonej pracy z glebogryzarką kontrolka wom migała zgasiłem traktor ale teraz niechce odpalic ktos miał taki problem ? 
    • Przez MarcinWrona
      Witam. Temat jest do trudny ale ktoś z Was może mi pomoże. Mój tata ma t4.75 z 2013 roku i jest taki problem ze przy orce albo przyczepie ślizga sprzęgło jak ma ciężej. Rzuca olej na sprzęgło i ślizga. Było wielu mechaników wymieniali uszczelnienia na wale sprzęgło dociski wszystko i po złożeniu jest ok za za kilka motogodzin znów zaczyna rzucać olejem na sprzęgło i nie ma orki itd...wymieniali uszczelniacze na wale dawali nawet po 2 żeby było mocniej mimo to problem pozostaję. Mówią że te ciągniki mają wał w skrzyni niczym nie podparty bo nie ma połbiegow i tak sie będzie niestety robić. Jest to bardzo dziwne. Pomoże ktoś? Pozdrawiam
    • Przez Robertb
      Witam mam problem z ogrzewaniem w t 4,65 od jakiegoś czasu przestało działać ogrzewanie ,podejrzewałem  że termostat wymieniłem i nic nadal nie grzeje, odpowietrzyłem tak jak pisze w instrukcji i nadal nic .Dodam że po odpowietrzeniu wąż który idzie od termostatu do chłodnicy nagrzewa się jest gorący a drugi który wychodzi dołem z bloku i idzie do spodu chłodnicy do połowy jest gorący i w połowie tego węża jest zimny . Miał ktoś podobny problem, lub może wiedzieć co jest grane? Będę wdzięczny za jakąkolwiek  pomoc.
    • Przez Turek12
      Cześć mam problem z turem traktor to new holland t4.75 powerstar 
      Tur ostatnimi czasy bardzo dziwnie dziala. Po odpaleniu z rana bardzo ciezko chodzi joystick praktycznie trzeba uzyc bardzo duzo siły zeby go przełamac aby zaczął działać. Po przełamaniu chodzi normalnie oraz ostatnio zauwazylem za sam zaczął sie opuszczać ktos wie co w tej sytuacji zrobić ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj