Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lely Welger vs. Krone

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2013 - 11:17

Lely Welger vs. Krone jeżeli dużo siana to noże sie przydadzą a jeżeli renówka będzie miała ciężko to zmniejszasz ilość noży i po sprawie ale myśle koszt pasów wysoki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lely Welger vs. Krone Dzisiaj, 07:49
  •  

#22 Share shock

shock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 11:50

Lely Welger vs. Krone znajomy robi usługi prasami Lely Welger RP 445 13 noży (2 sztuki) prasy w tym sezonie zrobiły ponad 15.000 bel (zwykłej słomy i słomy kukurydzianej). Jeśli chcesz, żeby była wydajność to musiałbyś zmienić ciągnik na mocniejszy. W katalogu napisane jest, ze potrzebuje 80 KM na wałku, ale to jest męczarnia. Na początku podpięty do tej prasy był Zetor 12145 turbo i wydajność lub jej brak, była na niskim poziomie. Dodam jeszcze, że jechał on bez noży, a co dopiero z nożami tzn, potrzebna jest o wiele większa moc na WOM niż w przypadku prasownia bez nich.

#23 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 05 styczeń 2013 - 12:07

Lely Welger vs. Krone Wiadomo, że na usługach liczy się szybkość wykonania roboty, bo jednak te 15000 na dwie prasy to trochę jest, Nie wiem ile kolega oskarko1014 zamierza rocznie kręcić belek, ale myślę, że ta renówka spokojnie da sobie z nią radę, nawet z nożami. Wuj ma właśnie Lely 445 i podczepia do niej JD 5100R i mówi, że w zupełności wystarcza, a dodam jeszcze, że jeździ też trochę po usługach i mógłby jeszcze podczepić mocniejszego JD 6610. Więc moim zdaniem lepiej wziąć Lely, chociaż Krone nie jest złą prasą, ale moim zdaniem pasówka wiele lepsza.

#24 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 12:17

Lely Welger vs. Krone Bierz Lely, to najlepsza ze wszystkich, miałem na pokazie i jak by mi tylko fundusze pozwoliły to bym ją kupił tylko że za tą co miałem pokazową chcieli 135 tyś :/
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#25 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 13:25

Lely Welger vs. Krone Twierdzisz że najlepsza bo dali ci zrobić parę balotów a może w tym czasie wszystkie mankamenty żeś odkrył

#26 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 16:41

Lely Welger vs. Krone

Bierz Lely, to najlepsza ze wszystkich, miałem na pokazie i jak by mi tylko fundusze pozwoliły to bym ją kupił tylko że za tą co miałem pokazową chcieli 135 tyś :/

a jakie inne prasy testowałeś? miałeś claasa, krone, mchale, jd, kuhn, galligani ?

#27 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:46

Lely Welger vs. Krone Sam mam krone i najgorsza nie jest. Kuhn tydzień przed Lely ale porównując do Lely to wrażenia nie zrobiła :)

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#28 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:57

Lely Welger vs. Krone to jeszcze mchale przetestuj i zdanie o lely trochę się zmieni pewnie

#29 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:51

Lely Welger vs. Krone A testowałeś Lely? :) Niestety wątpię że tę Mchale wyczaje gdzieś bo w okolicy nie ma takich a od Lely mam sąsiada dilera :D xDD

#30 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:18

Lely Welger vs. Krone Rocznie starą welgerka rp 12 robiłem okolo 2,5 tyś balotów siana i słomy . Ale teraz gdy zmienie prasę to liczba balotów pewnie się zmniejszy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:25

Lely Welger vs. Krone

A testowałeś Lely? :) Niestety wątpię że tę Mchale wyczaje gdzieś bo w okolicy nie ma takich a od Lely mam sąsiada dilera :D xDD

nie testowałem ale widziałem jak pracuje, i wybrałem mchale, zresztą jak większość w mojej okolicy w ostatnim czasie, np u mnie we wsi w 2012 przybyły 2 mchale i 1 lely, w sąsiedniej wsi 2 mchale i 0 lely gdzie rok wczesniej proporcje były odwrotne, ale wystarczyła jedna prasa mchale aby sytuację zmienić i zeby mchale było więcej

#32 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:01

Lely Welger vs. Krone Mimo wszytko kupił bym Lely :D U nas znowu wgl. mchele nie spotkasz ;)

#33 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 16:00

Lely Welger vs. Krone Jednak zdecydowałem się na lely ;) . Mam nadzieje ,że Renata da se z nią radę :D

#34 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 17:46

Lely Welger vs. Krone Ile masz koni? :D Ja MF 125 km jak nia prasowałem to powiem Ci szczerze że miał co robić :)

#35 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:29

Lely Welger vs. Krone Kurde Ci powiem ,że nie wiem dokładnie :D . w dowodzie ma wbite 130 km ,ale handlarz co od niego kupowałem twierdził ,że 120 km i nie wiadomo komu tu wierzyć .

fergusnoki a jak prasowałeś nią to ile miałeś założonych noży w rotorze ?

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:33

Lely Welger vs. Krone

nie testowałem ale widziałem jak pracuje, i wybrałem mchale, zresztą jak większość w mojej okolicy w ostatnim czasie, np u mnie we wsi w 2012 przybyły 2 mchale i 1 lely, w sąsiedniej wsi 2 mchale i 0 lely gdzie rok wczesniej proporcje były odwrotne, ale wystarczyła jedna prasa mchale aby sytuację zmienić i zeby mchale było więcej

A może to z tego powodu że Danex filię w Grajewie otworzył ?Akurat byłem tam świadkiem sceny jak posiadacz McHale skarżył się tam i to sporo na prasę-tak że wszędzie są kwiatki.

#37 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:34

Lely Welger vs. Krone nie jestem pewien ale coś koło 10 :) nie wiem dokładnie bo miałem tylko na 2 dni i nie oglądałem jej tylko od rana do nocy w polu :D

#38 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:14

Lely Welger vs. Krone A tedy jo ;) . Ja tam do słomy będę miał zdjęte wszystkie a do sianokiszkonki z 5-6 założę . Ja wole jak ta trawa jest troche dłuższa a nie sieka której potem na widly nie idzie nabrać :D

#39 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:41

Lely Welger vs. Krone Ale ja mialem noze zalozone, ale chyba tam bylo takie cos ze one nie ciely slomy tylko woli sie krecily i popychaly slome, jakos tak bylo ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:59

Lely Welger vs. Krone aaa no chyba ,że tak ;) . W niej jest opcja zmniejszenia zagęszczenia ,to może za dużo miałeś ustawione ? :D . Bo u nas sąsiad ma john deerke 960 podczepioną 6930 i puchnie przy niej ;) . ale zmniejszył zagęszczenie na chyba 50 % i tera jakoś daje radę :D a baloty i tak są jak beton twarde