Zaloguj się, aby obserwować  
bies11kgr

vector kombajn pronaru

Polecane posty

bies11kgr    5

witam mam pytanie

co sadzicie o tym kombajnie pronaru vector

jakie jest jego eksplolatacje

cena

i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Napisz do tego użytkownika mickas092 on może poda ci jakieś dokładniejsze info. W Polsce jeszcze takiego nie widziałem za to do Ruskich idzie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Ruska i co z tego.W wyposażeniu podstawowym bardzo bogata i do tego tańsza maszyna od konkurencji.Heder i podwozie wzorowane na claas'ie.Można wybrać ruski silnik bądź cuminsa.Ciekawy artykuł był w farmerze.Właściciel tego kombajnu go chwalił ,wskazywał na mocny bęben młócący-ponoć roztrzaskuje kamienie na pył.Użył nawet stwierdzenia o kombajnie"można do niego przemówić młotkiem". Coś w tym musi być.Jako wady podał słabą powlokę lakierniczą szczególnie w miejscach łączenia dwóch elementów metalowych np. osłon(konieczne garażowanie) i brak części.

W Agro-machinie jest przedstawiony kombajn vector acros 560.http://www.raitech.pl/ogladaj_odcinki_agromachina.ehtml#odcinek4_02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Obecnie dystrybutorem kombajnów z Rostowa nad Donem jest firma Lupus

http://www.lupus-wilk.com.pl/

W poradniku rolniczym nr 33 z 12 sierpnia był dość szeroki opis Vectora 420 i uwagi użytkowników. Posiada dwa bębny młócące, ten drugi jest domłacającym do którego kierowane są niewymłócone kłosy. Dzięki temu nie obciążają one młocarni, co pozwala zwiększyć wydajność(piszą o hektarze w 35 minut).

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

No wiesz jeśli wady nadrabia cena to zato później w polu będziesz go naprawiać. Kombajnem się nie kosi rok tylko góra tydzień, ile skosisz tyle zarobisz więc jak zaoszczędzisz to później nie zarobisz takie moje zdanie

 

No wiesz jeśli wady nadrabia cena to zato później w polu będziesz go naprawiać. Kombajnem się nie kosi rok tylko góra tydzień, ile skosisz tyle zarobisz więc jak zaoszczędzisz to później nie zarobisz takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Posiadacze tych kombajnów w Polsce chwalili jego niskie zużycie paliwa i narzekali na napęd kosy, jego niską trwałość. Teraz jest już schumacher, no i jeszcze nie chwalili jakości lakieru. To stara fabryka kombajnów, mam na myśli tradycję(do 1940 wyprodukowali 50tys kombajnów) , sprzedają je w wielu krajach, a ten model, jest ich największym kombajnem

http://www.lupus-wil...id=148&lang=pl

ich produkty

http://www.rostselmash.com/

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Vector przynajmniej 420 ma 2 różne silniki jeden to cummins a drugi ruski, rok temu oglądałem vectora 420 u rolnika w mojej okolicy, ma go 2-3lata z silnikiem cummins, bardzo chwalił spalanie, mówił że zostaje mu ok 500l ON po żniwach w porównaniu do rekorda milenijnego którego miał wcześniej. Oglądałem ten kombajn dość dokładnie jest dosyć mocarnie zbudowany, nawet śmiesznie jak ładowarka nie kombajn :D ma sporo przekładni pasów itd, niektóre rozwiązania w tym kombajnie wzbudzały nasz śmiech, ale toż to ruskie :D . A najważniejsze mówil właściciel że usterek nie było oprócz jakiś tam nożyków bagnetów itp. czyli norma, po za tym on kupił go gdy pojawił się na rynku w polsce, był wtedy heder 5m lub 5.5m nie pamiętam bez shumacera, i heder nie mieścił się w polnych drogach i właśnie były problemy z cięciem, w chwili gdy go ogldaliśmy oddał heder do przebudowy do zakładu, tzn. zwężenie do 4.20m i cięcie z claasa. Sam mówił że orientował się w dostępie częsci do tego i jest nie za wesoło...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

no tak kombajn jeszcze nie jest znany ludzie zaczna kupowac to i czesci beda ale gdzies przeczytalem nie pamietam gdzie ze podobno on ma duzo czesci od bizonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

W farmerze było.Rolnik zamienił palce w podajniku slimakowo-palcowym na palce od Rekorda.Chyba pękały , a te bizon-oskie były bardziej plastyczne.Jak coś to się wygiął,ale nie pękł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian2152
      Witam.Owijam bele owijarka Pronar i wychodzi mi z rolki foli 750 28bel. Dlaczego tylko tyle???
    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez dawid35123
      Witam
      Mam pytanie czy element przedniego napędu zaznaczony na zdjęciu na niebiesko powinien się wysunąć czy trzeba zdejmować cały korpus o góry (czyli jedna z śrub zaznaczona czerwonym kółkiem) ? Jak widać na zdjęciu trochę się wysunął ale dalej jakoś nie chce iść. Rozbierany z powodu dużego przecieku oleju.
      Pozdrawiam.

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj