Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Rozrząd

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 16 listopad 2012 - 20:06

Zetor Rozrząd Mam już blok zawieziony z wałem masakra jak wszystko po mierzyli. Nawet nie ma mowy by dać im do poprawki... co powiecie by założyć turbinę skoro silnik już cały jest rozebrany i wszystko będzie robione. Co by należało zmienić jeszcze w nim by założyć turbinę i od czego była by najlepsza ??.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Rozrząd Dzisiaj, 19:54
  •  

#62 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 20:51

Zetor Rozrząd Sprawdzić o ile się różni taki silnik z turbo od twojego.
Czy wał taki sam, korbowody, głowice czy takie same bądź inne zawory, tłoki, wtryski, pompa wtryskowa, uszczelka pod głowicą.
Coś się jeszcze pewnie znajdzie.
To wszystko może przy turbo być inne więc pytanie czy tubo ma być dodatkiem czy robisz silnik jak trzeba pod turbo.
Najlepiej silniki porównywać w katalogach z częściami.

#63 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 07:29

Zetor Rozrząd Dziękuję Ci bardzo mam katalog od swojego zetora i od zetora turbo więc sprawdzę wszystko po kolei :):). Może z 7 koni przybędzie :)

#64 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 09:13

Zetor Rozrząd Koledzy mam pytanie co do turbo w zetorze 6011. Mam załatwione kolektory od zetora 4 cylindrowego z turbiną oraz turbinę cały komplet. Jeszcze powinienem założyć suchy filtr powietrza. Może ktoś mi powiedzieć czy tłoki w turbo są takie same jak w silniku bez turbo czy są inne ??.

Podobno Tłoki są inne tak samo pompa wtryskowa na to wychodzi że nie opłaca się tego zakładać :(

#65 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 11:24

Zetor Rozrząd Nie przejmuj się, uśmiechnij się, jeżeli już masz kolektory i turbinę to zamontuj nawet ze starym filtrem, zysk będzie taki że nie będzie kopcił na czarno przy pełnym obciążeniu i lekko wzrośnie moc.Pompa głównie różni się wielkością dawki paliwa bo rurbina daje więcej powietrza i można zwiększyć dawkę przez co moc rośnie.Jeżeli założysz turbo i nie zwiększysz dawki to tłoki na pewno wytrzymają a dzięki nadmiarowi powietrza paliwo które się do tej pory nie dopalało i wylatywało w postaci czarnego dymu, teraz się spali i podniesie moc (niewiele ale zawsze coś).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 11:13

Zetor Rozrząd Silnik został cały zrobiony. Blok został dany do osiowania wał kupiliśmy oryginalny nominalny daliśmy go do szlifu wyszedł idealnie na 1. Silnik złożyliśmy wszystko bajka odpala pięknie, ale nadal jest coś z nim nie tak. Co prawda tak silnik jeszcze nie pracował odkąd go mam no ale to nie jest jeszcze to co powinno być kopci na biało. Postanowiliśmy 3 raz dać pompę do sprawdzenia i z no wu powiedzieli że z pompą jest wszystko ok już było kompletnie wszystko zrobione, co się okazało coś jest z krzywkami na pompę. Rozebranie silnika było potrzebne bo pewne rzeczy były do zrobienia no ale fajnie jak byśmy wcześniej doszli do tego ze coś jest nie tak z krzywkami a na stole pompa pracowała idealnie. Mam nadzieje że jak teraz założymy pompę to ciągnik będzie pracował idealnie.

#67 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:55

Zetor Rozrząd Witam przeczytałem Twoje zmaganie z ciągnikiem i u mnie jest podobnie. brakuje mu mocy na włączonych napędach na 1 biegu potrafię go zadusić (wyrywanie drzewek) no i jak przychodzi jesień zima pojawiają się problemy z odpalaniem (dlatego wstawiłem grzałkę co pomaga troszkę w rozruchu)
mam prośbę abyś opisał jeszcze raz co robiłeś w swoim ciągniku i na co powinienem zwrócić uwagę aby mój ciągnik lepiej się spisywał.
czekam na odp. i pozdrawiam
PS nie mogę wysłać do ciebie PW

#68 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 11:35

Zetor Rozrząd Koledzy po mimo remontu silnika wszystkich oryginalnych części zrobione było już chyba wszystko to zetor nadal mi ciężko odpala jak jest zimno i kopci do puki się nie rozgrzeje. Pomocy nie mamy siły już do tego ciągnika.

#69 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 12:49

Zetor Rozrząd Może masz uszczelki pod głowicą za grube bo są dwa typy 1,2 i 1,5. Poczytaj co pisze @krzysztofz14 http://www.agrofoto....20#entry1109804

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 22:27

Zetor Rozrząd A początek kąta tłoczenia ustawiony?

Edytowany przez mtracz, 27 czerwiec 2014 - 09:10.