Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Rozrząd

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2012 - 23:36

Zetor Rozrząd Panowie, zaczynacie tu pisać o wszystkim, tylko nie na temat !!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Rozrząd Dzisiaj, 22:28
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2012 - 23:52

Zetor Rozrząd

Aj kolego @esgreg za dawkę paliwa odpowiada pompa :D

Aj dzięki za poprawkę,@TomaszNowak pisał że jakby mu paliwa nie dopalal,czyli wtryski mogły by lać.

I wtrysk nie podaje ile ma być a reszt ę do baku. Przelew na wtryskiwaczy to powrót paliwa jakie przecieka koło iglicy wtryskiwacza.

Aha kolego, czyli to nie oznacza tego samego że wtrysk podaje ile ma podać a reszta wraca do baku? - no nie wiedziałem o tym,dzięki wielkie za info.

#43 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 14 listopad 2012 - 10:16

Zetor Rozrząd Prawdo podobnie znaleziona została przyczyna dla czego ciężko odpala i nie równo pracuje, okazuje się że on od dawna nie równo pracuje... Nie jestem fachowcem więc za pewne nie powiem fachowo co jest nie tak. Z tego co mi powiedziano to jest przesunięcie na klinie na końcówce wału korbowego o 3mm i coś nie tak przez to jest z zębatką... Za pewne ktoś wie o co mi chodzi i wyjaśni to fachowo pozdrawiam.

#44 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 10:27

Zetor Rozrząd Czyli ktoś kiedyś zmienił te koło i miało źle nacięty kanałek na klina i rozrząd był minimalnie przestawiony chociaż na znakach ustawiony.
Czyli to co od początku było podejrzewane.
Tylko po złożeniu ponownie przeprowadź ustawianie początku konta tłoczenia dla pierwszego cylindra.
Powodzenia.

#45 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 10:39

Zetor Rozrząd Podobno trzeba wał wyjąć i poprawić ten frez na wale z tego co zrozumiałem chłopaków na warsztacie. Tak??

#46 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 10:50

Zetor Rozrząd A nie lepiej zdjąć kolo z wału i w nim poprawić kanałek i dorobić klina stopniowanego.
To wal ma źle zrobiony kanałek czy koło? Nawet jesli wał to łatwiej i szybciej zrobić to na kole.
Pojedz do sklepu z tym kołem i porównaj z nowym oryginalnym kołem.
A jak było sprawdzone że koło przesunięte na klinie o 3 mm?

#47 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 11:17

Zetor Rozrząd Esgreg wtrysk nie podaje ile ma podać a resztę do baku. Gdyby końcówki były szczelne nie było by reszty. To co leci przelewem to przeciek z dawki jaka jest podana na wtryskiwacz, ubytek a nie "reszta".
Kwestia interpretacji tego co napisałeś niezbyt zrozumiale.

Edytowany przez seweryn20, 14 listopad 2012 - 11:57.

KPK Kumurun Team

#48 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 11:22

Zetor Rozrząd Z tego co go zrozumiałem to zostały zdjęte głowice, położył zegar, ustawił martwy punkt tłoka i jakoś zmierzył i za uwarzył że przesunięcie jest na klinie. Jeszcze jakąś inną metodą ma to sprawdzi. Podobno wał ma źle dorobiony rowek na klin tak zrozumiałem. Łatwiej było by na kole bo nie trzeba by miski odkręcać wyciągać wału. Nie wiem co wymyślą by to zrobić. Mamy pomierzyć jeszcze stare koło bo było wymieniane jakiś czas temu bo może to wina koła kidać ewidentnie przesunięcie :( :(.

Edytowany przez TomaszNowak, 14 listopad 2012 - 11:28.

#49 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 08:25

Zetor Rozrząd Więc tak jest przesunięte na klinie :(:(. Jeszcze nie wiem czy damy wał do sprawdzenia czy zrobimy klina stopniowego decyzja należy do mechanika. Co do kopcenia znaleźliśmy przez przypadek przyczynę dla czego tyle pali i kopci przyniosłem stary tłok i okazało się że komora spalania na wlocie ma w starym tłoku 55mm a w nowym tłoku od ZETORA !! 48mm co to ma być ?? co oni teraz robią tego nie wiem. Z koro zmniejszyli wlot do komory spalania to jak wtrysk wtryskuje paliwo to paliwo jest wtryskiwane na Tłok w jakiejś części dla tego tłoki są czarne od ropy i ciągnik tak chodzi. Dzwoniliśmy do sklepu wielce zaskoczeni tym co się im mów. Roztoczyć komorę spalania nicy można ale by trzeba było ważyć tłoki i nigdy nie ma się pewności ze zrobi się idealnie. Gdy po mierzyliśmy tłok od c360 to wyszło ze komora jest taka sama tylko inna średnica tłoka, Głowice od c360 są praktycznie identyczne tylko zawory większe. Zastanawiamy się czy by nie zastosować końcówek wtrysków od c360 ale co jeśli będzie za mało albo za dużo paliwa a może będzie idealnie. Skoro mamy przyczynę kopcenia to czy poprawiać ten klin na wale czy to zostawić żeby się nie że jak złoży się silnik nie będzie kopcił ale nadal będzie dziwnie chodził i że będzie trzeba poprawić ten wał. Trochę namieszałem w wypowiedzi mojej. (Masakra mam go dość )

#50 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 11:36

Zetor Rozrząd To że paliwo z wtryskiwacza teraz trafia częściowo nad tłok może być spowodowane tym przesunięciem rozrządu. Średnica komory to nie wszystko, pomierz jej objętość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 11:54

Zetor Rozrząd Zetory 7711 i 7745 miały większą komorę ale ten wymiar który podałeś i tak nie pasuje. Są dwa rodzaje jedna; średnica 55,7 i głębokość 23,1 to ta większa i druga 54,1 i głębokość 22,4. Powinieneś zmierzyć pojemność komory spalania bo to ma decydujące znaczenie. Z wtryskami bym nic nie kombinował. Jak nie trafia w komorę to albo jest uszkodzony albo źle obrócony. Dać sprawdzić i tyle. A z klinem problem. Lepiej żeby kąty rozrządu były zachowane. Mimo wszystko ma to wpływ.

Edytowany przez seweryn20, 15 listopad 2012 - 14:36.

KPK Kumurun Team

#52 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 12:34

Zetor Rozrząd Dziś oddajemy wał zobaczymy co powiedzą potem będziemy myśleć co dalej. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

#53 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 12:27

Zetor Rozrząd Wszystko jest jasne. Ludzie to h...
Zrobili mi remont silnika i to jest jedna wielka masakra. Rozebraliśmy na warsztacie cały silnik. Wał trafił do Państwa Rynkowskich w Głownie do sprawdzenia i wyszło przesuniecie na klinie o około 2mm wał był szlifowany w innej firmie i okazało się że źle to zrobili podczas pomiaru wyszło że wał ma bicie jeszcze okazało się ze trzeba blok dać do osiowania odchył o koło 8stopni panewki powycierane na korbowodach podobno korby oryginalne a okazało się że są chińskie tak samo wał. Masakra jakaś a wcześniejsza firma podobno zrobiła mi silnik idealnie a okazuje się że wszystko jest do zrobienia :(:( ( dodam że wału ręką w bloku nie dało się nawet przekręcić) i jak miał chodzić poprawnie silnik. Na to wychodzi że jak sam nie zrobisz to nikt ci dobrze nie zrobi chyba że na prawdę trafi się na kogoś uczciwego i znającego się na tym co robi...

Jeszcze dodam że szklanki trzeba dać do bielenia.

#54 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 17:23

Zetor Rozrząd Ty dawałeś silnik na wymianę?

#55 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 17:28

Zetor Rozrząd Nie rozumiem Twojego pytania.

#56 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 17:38

Zetor Rozrząd Jak silnik robiłeś że nie wiesz co było w środku. Cały na wymianę, czyli dajesz stary i odbierasz po remoncie, od razu i zakładasz.
Czy do zakładu i tam twój silnik robili.

#57 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 18:20

Zetor Rozrząd Silnik Firma robiła (ściema nie firma) a robiony był mój silnik nie brany na wymianę. Obrobił 13 h i jak zimno się zrobiło zaczął kopcić przy odpalaniu i bardzo ciężko odpalał. Postanowiliśmy to sprawdzić u kogoś innego i takie kwiatki wyszły jak piszę...

Edytowany przez TomaszNowak, 16 listopad 2012 - 18:32.

#58 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 19:23

Zetor Rozrząd A masz fakturę, paragon, gwarancję lub świadka? w sumie wystarczy sam klient że ten i ten mu naprawiał wtedy i wtedy i ma się naprawiającego pod ścianą, zmierzam do tego że muszą ci to naprawić-poprawić.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#59 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 19:38

Zetor Rozrząd Wiesz jak to jest na wsi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 19:58

Zetor Rozrząd Ja bym wolał żeby tacy już nic nie poprawiali. Najlepiej tylko kasę odzyskać ile się da.