Zaloguj się, aby obserwować  
TomaszNowak

Zetor Rozrząd

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
, jak jest niżej ustawiony to w sekcji jest więcej paliwa, jak wyżej się go wyciągnie to logicznie mniej paliwa wypełnia pustą sekcję

Coś mi się wydaję, że się pomyliłeś co nieco.

Wyciągając lub opuszczając tłoczek sekcji zmieniasz tylko początek tłoczenia sekcji a dawkę zmienia się obracając tłoczek, który ma skośne nacięcie regulujące ilość podawanej dawki w fazie końcowej tłoczenia

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I wtrysk nie podaje ile ma być a reszt ę do baku. Przelew na wtryskiwaczy to powrót paliwa jakie przecieka koło iglicy wtryskiwacza.

Możesz zamienić wtryskiwacze cylindrami. Jak przeniesie się ten objaw razem z wtryskiem to masz winowajce. Jak nie to pompa.

Możesz też na silniku sprawdzić jak jest paliwo rozpylane jak kolega wyżej napisał. Zakładam że nie wiesz jak to ma wyglądać więc wykręć też dobry dla porównania. Przykręć na samych przewodach koło pompy, dawka na max i heja.

Nawiasem mówiąc w pompie nie reguluje się ciśnienia. Wytworzy i takie które zniszczy sekcje. Nie ma ograniczenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Coś mi się wydaję, że się pomyliłeś co nieco.

Wyciągając lub opuszczając tłoczek sekcji zmieniasz tylko początek tłoczenia sekcji a dawkę zmienia się obracając tłoczek, który ma skośne nacięcie regulujące ilość podawanej dawki w fazie końcowej tłoczenia

 

 

Ja napisałem jak reguluje się dawkę na stole, a ty napisałeś jak reguluje dawkę listwa skręcająca połączona z pedałem podczas pracy.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślałem, że się pomyliłeś, ale okazuje się, że nawet nie zdajesz sobie sprawy co piszesz.

Na stole reguluje się najpierw skok wstępny tłoczka czyli taki w którym sekcja jeszcze nie podaje paliwa.

Śruba regulacyjna pod sekcją jak na złość nawet nazywa się śrubą regulacyjną kąta wtrysku sekcji i za jej pomocą zmieniasz indywidualnie kąty dla każdej sekcji.

Do regulacji równomierności dawek przez poszczególne sekcje służy wieniec zębaty.Przesunięcie tulejki regulacyjnej względem wieńca zębatego powoduje zmianę wydatku paliwa poprzez tę sekcję.

Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Więc tak. Pompa wróciła od mechanika razem z wtryskami wszystko działa jak w zegarku (mechanik powiedział że działa idealnie) Wszystko zostało założone i nadal jest taki sam problem jak był Już nie mamy siły... ani pomysłu co jest nie tak :(. Macie inne pomysły koledzy ?? (zostało nam jeszcze rozjechanie go i dostanie się do rozrządu) Może ktoś pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to w zasadzie nie zostaje Ci nic innego jak dostać się do tego rozrządu, sprawdzić cechy na kołach zębatych i koniecznie sprawdź stan klina na wałku.

Sprawdź też wałek i klin napędzający całą pompę wtryskową.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@kristoforn; taaak przecież od zawsze jestem piekarzem skąd mogłem wiedzieć :D a tak na poważnie nie róbcie ze mnie idioty!


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

bobytempelton

Jakie ciasto lubisz piec najbardziej ^^ ? Tak poważniej , czy po rozwierceniu bloku s4001 lub z4001 pod tuleje 102mm od zetora wystarczy dawki z oryginalnej pompy wtryskowej? Robiłeś kiedy taką modyfikację?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Robilśmy to z 5-6lat temu, i jeszcze kilka modyfikacji, po zmianie tulei większej mocy wcale nie było czuć, jedynie nie kopcił i był żwawszy bo miał więcej powietrza, po zmianie sekcji na te od ostrówka moc wzrosła, ale nie oszałamiająco i znów zaczął kopcić jak 60tka.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Gdyby zastosować, dopasować głowice o większych zaworach(też od zetora), to powinno poprawić efektywność spalania? Czy wałki rozrządu są identyczne, ewentualnie dałoby się podmienić?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tak głowice pasują i są lepsze, krzywki wałka są wyższe, na zetorowskich częściach chodzi dużo lepiej, ale znów sprzęgło nie wytrzymuje... to głupiego robota, lepiej od razu wstawić silnik zetora 72xx lub 4perkinsa, a najlepiej kupić inny traktor.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jest taka 40 do zagospodarowania i myślałem nad jej "tuningiem". Docelowo służyłby przy transporcie zboża w czasie żniw, ewentualnie siew, a cała modernizacja bardziej dla satysfakcji. Kwestia rozważenia kosztów i ich relacji do uzyskanych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a nie lepiej zamiast kombinować i ingerować w silnik po prostu podkręcić mu max obroty tak do 2800-3000 /min? zwiększysz Vmax, a jak przeciągniesz na biegach przy rozpędzaniu to tak jakbyś miał nieco zwiększony moment przy normalnych obrotach.

Efekt bez żadnych nakładów,a chyba o to chodzi w starym rzęchu.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, zaczynacie tu pisać o wszystkim, tylko nie na temat !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aj kolego @esgreg za dawkę paliwa odpowiada pompa :D

Aj dzięki za poprawkę,@TomaszNowak pisał że jakby mu paliwa nie dopalal,czyli wtryski mogły by lać.

 

I wtrysk nie podaje ile ma być a reszt ę do baku. Przelew na wtryskiwaczy to powrót paliwa jakie przecieka koło iglicy wtryskiwacza.

Aha kolego, czyli to nie oznacza tego samego że wtrysk podaje ile ma podać a reszta wraca do baku? - no nie wiedziałem o tym,dzięki wielkie za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Prawdo podobnie znaleziona została przyczyna dla czego ciężko odpala i nie równo pracuje, okazuje się że on od dawna nie równo pracuje... Nie jestem fachowcem więc za pewne nie powiem fachowo co jest nie tak. Z tego co mi powiedziano to jest przesunięcie na klinie na końcówce wału korbowego o 3mm i coś nie tak przez to jest z zębatką... Za pewne ktoś wie o co mi chodzi i wyjaśni to fachowo pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Czyli ktoś kiedyś zmienił te koło i miało źle nacięty kanałek na klina i rozrząd był minimalnie przestawiony chociaż na znakach ustawiony.

Czyli to co od początku było podejrzewane.

Tylko po złożeniu ponownie przeprowadź ustawianie początku konta tłoczenia dla pierwszego cylindra.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A nie lepiej zdjąć kolo z wału i w nim poprawić kanałek i dorobić klina stopniowanego.

To wal ma źle zrobiony kanałek czy koło? Nawet jesli wał to łatwiej i szybciej zrobić to na kole.

Pojedz do sklepu z tym kołem i porównaj z nowym oryginalnym kołem.

A jak było sprawdzone że koło przesunięte na klinie o 3 mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Esgreg wtrysk nie podaje ile ma podać a resztę do baku. Gdyby końcówki były szczelne nie było by reszty. To co leci przelewem to przeciek z dawki jaka jest podana na wtryskiwacz, ubytek a nie "reszta".

Kwestia interpretacji tego co napisałeś niezbyt zrozumiale.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Z tego co go zrozumiałem to zostały zdjęte głowice, położył zegar, ustawił martwy punkt tłoka i jakoś zmierzył i za uwarzył że przesunięcie jest na klinie. Jeszcze jakąś inną metodą ma to sprawdzi. Podobno wał ma źle dorobiony rowek na klin tak zrozumiałem. Łatwiej było by na kole bo nie trzeba by miski odkręcać wyciągać wału. Nie wiem co wymyślą by to zrobić. Mamy pomierzyć jeszcze stare koło bo było wymieniane jakiś czas temu bo może to wina koła kidać ewidentnie przesunięcie :( :(.

Edytowano przez TomaszNowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Więc tak jest przesunięte na klinie :(:(. Jeszcze nie wiem czy damy wał do sprawdzenia czy zrobimy klina stopniowego decyzja należy do mechanika. Co do kopcenia znaleźliśmy przez przypadek przyczynę dla czego tyle pali i kopci przyniosłem stary tłok i okazało się że komora spalania na wlocie ma w starym tłoku 55mm a w nowym tłoku od ZETORA !! 48mm co to ma być ?? co oni teraz robią tego nie wiem. Z koro zmniejszyli wlot do komory spalania to jak wtrysk wtryskuje paliwo to paliwo jest wtryskiwane na Tłok w jakiejś części dla tego tłoki są czarne od ropy i ciągnik tak chodzi. Dzwoniliśmy do sklepu wielce zaskoczeni tym co się im mów. Roztoczyć komorę spalania nicy można ale by trzeba było ważyć tłoki i nigdy nie ma się pewności ze zrobi się idealnie. Gdy po mierzyliśmy tłok od c360 to wyszło ze komora jest taka sama tylko inna średnica tłoka, Głowice od c360 są praktycznie identyczne tylko zawory większe. Zastanawiamy się czy by nie zastosować końcówek wtrysków od c360 ale co jeśli będzie za mało albo za dużo paliwa a może będzie idealnie. Skoro mamy przyczynę kopcenia to czy poprawiać ten klin na wale czy to zostawić żeby się nie że jak złoży się silnik nie będzie kopcił ale nadal będzie dziwnie chodził i że będzie trzeba poprawić ten wał. Trochę namieszałem w wypowiedzi mojej. (Masakra mam go dość )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

To że paliwo z wtryskiwacza teraz trafia częściowo nad tłok może być spowodowane tym przesunięciem rozrządu. Średnica komory to nie wszystko, pomierz jej objętość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj