Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy

78 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 15:13

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy Jaki to ciągnik? W 60-kach np czasem dźwignia wędruje za daleko i dławi rozdzielacz, bo suwak po otwarciu kanału znów go zamyka. Sprawdzałeś czy dźwignia w różnych położeniach tak samo dławi ciągnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy Dzisiaj, 05:00
  •  

#62 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 10:00

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy ciągnik to Case JX100u a co do dźwigni to jest tak że jak jak przesunę ją tylko trochę wtedy jest lepiej ale siłownik wysuwa się wolno a jak dźwignię przesunę w położenie aż zaskoczy zapadka siłownik idzie szybciej ale silnik to mocno czuje

#63 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 16:35

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy No to musisz pytać właścicieli tych ciągników. Może gdzieś jest zawór dławiący do wyjścia hydraulicznego? Nowego ciągnik anie mam, więc nie wiem co tam może siedzieć. Próbowałeś podnieść i opuścić ładowacz przy innym ciągniku? Tak najprościej sprawdzisz czy to coś w ciągniku.

#64 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 21:20

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy przy innym ciągniku nie próbowałem bo nie bardzo mam jak ale przyczepę kipruje jak szalony a tam przewód jest grubszy więc podjąłem decyzje że zmienię złącza i przewody na większą średnicę i zobaczę co wtedy będzie

#65 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 21:53

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy Może któryś przewód został za mocno zaciśniety przy produkcji i ma bardzo mały przekrój, który dławi przepływ oleju.

#66 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 11:27

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy zmieniłem przewody oraz wszystkie połączenia na większe tzn.z gwintem 22mm i jest super,silnik prawie w ogóle nie reaguje przy podnoszeniu jak i przy opuszczaniu,oczywiście bez obciążenia,czyli wniosek końcowy-przekrój przewodów był za mały

#67 Share MarcinAG

MarcinAG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 22 luty 2014 - 21:10

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy jakiej firmy są najlepsze rozdzielacze?

#68 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 23 luty 2014 - 12:28

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy Najczęściej spotykane na rynku to chyba rozdzielacze Dinoil, Danfoss i Galtech. Pewnie są i inne.

Edytowany przez Thomas2135, 23 luty 2014 - 17:28.

#69 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:14

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy Czy pompa od cyklopa 40l/min, starej produkcji ale nie używana, będzie dobrze chodziła na dużym rozdzielaczu od HDSu i na przewodach fi-10mm?
Parząc na nią od strony wałka z rowkiem pod wpust w którą stronę powinna się obracać?
Czy przewody w jednym oplocie wytrzymają ciśnienie 180bar?

#70 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:31

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy Wie ktoś może jaki jest gwint na przewodzie hydraulicznym zasilania jojstika w koparce Fermec 128

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy Dzisiaj, 05:00
  •  

#71 Share Mario32

Mario32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 15:44

jakiej firmy są najlepsze rozdzielacze?

tu proponowałbym uderzyć z tematem: http://www.zakladhyd.../oferta?start=8

#72 Share stachurowski

stachurowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 luty 2015 - 11:22

Najlepiej poszukać w firmach, które zajmują sie hydrauliką siłową – tam można takie przewody dostać. Na pewno odradzam kupowanie marketowych rzeczy, które siadają przy większym obciążeniu. Z tego, co wiem to Witzenmann takie przewody dobre oferuje.

#73 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 13:39

Panowie potrzebuje pomocy. Zakupiłem przyczepę leśną z uszkodzoną pompą. W sklepie doradzili mi zakup pompy 106l z multiplikatorem do zasilenia przyczepy. Od pompy leci przewód z koncówkami 1 i 1/2 cala do rozdzielacza. Wiec dośc spory, taki sam na powrocie. Wyjścia na siłowniki są 1/2 cala zredukowane do 3/8 cala i dalej wąż 3/8 do każdego siłownika . Cisnienie w układzie na zaworze przelewowym ustawione jest na 150 bar a wałek WOM napędzający pompę aż staje. Pompa zasilana jest Fendem 308 z wałka odbioru mocy

http://www.sklepdlar...do-106Lmin/3350

#74 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 16:35

Do tej wydajności pompy musisz zastosować odpowiedniej wydajności rozdzielacz 

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#75 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 19:44

Do tej wydajności pompy musisz zastosować odpowiedniej wydajności rozdzielacz

Możesz bardziej rozwinąć swoją wypowiedz ??? Na starej pompie hydraulika działa niestety uszkodzeniu uległ korpus od strony wałka i można powiedzieć ze zmieliło zęby w srodku. Stara miała wydajność 90 litrów a ta ma 106 przy 2000 obrotów na silniku lub 540 na wałku.

Rozdzielacz jest monoblokowy pokażnych rozmiarów siedmio sekcyjny. NIestety bez oznaczen producenta. Przyłącza są srednicy 1i 1/4 cala więc będzie miał dużą wydajność.

Według moich spostrzeżen zawór przelewowy nie działa poprawnie. Mam zamiar założyć na zasilaniu pompy dodatkowy zawór przelewowy i sprawdzić czy będzie zatrzymywać wałek

#76 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 20:56

Raz piszesz że zawór jest ustawiony na 150 bar a drugi raz że zawór może uszkodzony to w końcu jak jest ? przy 150 barach ciągnika nie zadusi,takie ciśnienie ma nawet C360 powyżej tego ciśnienia całość oleju idzie na przelew,prawdopodopodbnie dokręciłeś zawór do oporu nie sprawdzając jakie jest ciśnienie ta pompa może wytworzyć ponad 300 i wtedy zadusi

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

#77 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 21:35

Tak zawór jest ustawiony na 150 bar ale może nie przepuszcza takiej ilości oleju jak potrzeba i obciąża pompę powodując zatrzymanie wałka

#78 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 22:00

Widzę że coś nie kumasz jak zawór jest ustawiony na 150 to za mały rozdzielacz i nie nadąża odprowadzić oleju wystarczy podłączyć manometr i stwierdzić czy jest 150 czy więcej są dwie opcje za mały rozdzielacz lub źle wyregulowany zawór bezpieczeńtwa wg.mnie to zawór bo twierdzisz że rozdielacz duży przy 150 nie zadusi ciągnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#79 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 22:15

Jak może być mały rozdzielacz przy przyłączach 1i1/4 cala ??? Nie mam jego oznaczeń ale na pewno ma ponad 80 litrów . Znalazłem opisy rozdzielaczy monoblokowych i jest napisane że rozdzielacz 40l ma przyłącza 1/2 cala 80 litrów posiada  3/4 cala a mój rozdzielacz ma 1i1/4 cala wiec dużo wiecej. Pompę napędzam 200 obrotami z WOM-u co daje wydajność około 40 litrów .

Nie wydaje mi się żebym nie kumał !