Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego John Deere

77 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 21:01

Dlaczego John Deere ale jeszcze o rewersie :)

@luk2782 z jakim rewersem był ten JD co jeździłeś???elektrohydrauliczym czy hydraulicznym bo tu jest różnica... :D

a co do rewersu w MF to zawsze zostawiam na luzie bo okrutnie mnie denerwuje dźwięk ostrzegawczy gdy zaciągnę hamulec postojowy, a ciągnik nie jest na luzie... ;) więc musiałem wyrobić w sobie ten nawyk

pozatym na wakacje przyjeżdża mój 9 letni kuzyn i musze się z nim tłuc wszędzie... :) kiedyś wysiadam z MF żeby poczepić talerzówkę.za 10s on już kręci kierownicą, a ja stoje z tyłu i coś mnie ruszyło żeby pomyśleć :) co by było, gdyby chwycił za małą czerwoną dźwignią, która jest trochę niżej... :)
z tego wszystkiego zwątpiłm czy napewno miałem zaciągnięty hamulec i poszedłem zobaczyć... był :)
od tamtej pory jestem na to uczulony... myślę, że warto... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego John Deere Dzisiaj, 19:20
  •  

#62 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 21:33

Dlaczego John Deere

Hehe narazie Jaro nie mam takich powodów :D 310 mth bezawaryjnej pracy i oby tak dalej . PS. póki co to możemy wypić ,,coś,,(i bynajmniej nie chodzi tu o Cole) na jakiejś wystawie np. Szepietowo za dobre rady hehe Pozdrawiam

Hmm-jakbym tak namówił pewnego użytkownika AF na odwiezienie mnie z tego Szepietowa-choćby i w bagażniku ;)-to czemu by nie ?

#63 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 16:40

Dlaczego John Deere Dokładnie ja też wezmę jakiegoś ,,grzecznego,, kolege ,który wróci samochodem do domu i będzie ok hehe ;)

#64 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 16:49

Dlaczego John Deere

310 mth bezawaryjnej pracy i oby tak dalej .

No jak będziesz miał 2 tys mtg to już coś będziesz mógł powiedzieć. Na pewno że dotarty i mam nadzieję że bezawaryjny. ;)

Pytanie za 100 pkt -czy ma ktoś powyżej 1 tys mtg na serii 5020. Mile widziane jak najwięcej i jak chodzi :D

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 18:12

Dlaczego John Deere Ja znam kolesia-w dwa lata 2700 mth (bezawaryjnie),raz przyjechał do mnie serwis prosto od człowieka który zrobił ponad 2000 mth w rok (również bez awarii),kolega który pierwszy w mojej okolicy kupił ten sprzęt teź nie narzeka (nie znam przebiegu ale Tomek ma coś koło 80 ha)

#66 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 20:55

Dlaczego John Deere Jestem rowniez uzytkownikiem Jd ale od nie dawna dla tego nie chce tu wchodzic w zaden spor bo jeszcze nie znam na tyle swojej maszyny zeby powiedziec ze jest bezawaryjna. Ale wracajac do tematu to ja miałem do wyboru NH tm120 lub JD6620 se wybrałem Jd poniewaz ma on konstrukcje ramowa oraz dlatego ze ładowacz kupiłem za niecałe 8 tysiecy rowniez zadecydował o tym kredyt poniewaz w NH nie bardzo mi on pasował. Jedynie czym gorował NH to to iz pompe miał tłoczkową o wydajnosci chyba 110 litrow natomiast ja mam 63 z cisnieniem 200 bar oraz NH miał szersze opony. Na temat spalania to moge powiedziec tyle iz jest to maszyna tylko i wyłacznie do ciezkiej pracy a nie poto zeby sobie tam jezdzic wiem o tym dobrze bo sam sie o tym przekonałem. SMiem nawet powiedziec iz w orce spali on mniej niz NH ale to nie znaczne ilosci. JA mam serie se i w porownaniu z NH uwazam iz sa one na rowni. Bo jeden ma to lepsze drugi to. Natomiast gdyby go porownał z seria premium to NH został by z tyłu ale niestety rozniły by sie one cena.ALe powiem tak bacznie czytałem ten cały post i załwazyłem ze kazdy chwali to co ma i choc by nie wiem co to był za ciegnik to on i tak jest nalepszy. BO na takie smieszne rzeczy jak to ze tu rewres chodzi lzej a tu ciezej to niema co zwracac uwagi chyba ze niema sie juz konkretnieszych argumentow do podania.

#67 Share JD6820

JD6820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 23:23

Dlaczego John Deere Jeżeli chodzi o spalanie to 6820 w głębokiej orce(25-30 cm) z pługiem Vogel&Noot 5 skib 2.4 m ażurowy pali średnio 15l/ha a z campbellem 2 litry więcej

#68 Share jd6220

jd6220

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 17:32

Dlaczego John Deere jak myslicie czy jd około 90 KM jest lepszy od DF np. k100

#69 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 04 czerwiec 2012 - 18:32

Dlaczego John Deere john deere.. sama nazwa mówi za siebie..
-wygoda pracy
-dobre wykonanie
-mocne silniki
-mnóstwo zadowolonych użytkowników
hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 19:47

Dlaczego John Deere Jakoś nie jestem w stanie zrozumieć tych argumentów.
hm.... wygoda pracy, no tak bo przecież w NH, fendt, DF itd. już nie jest wygodnie. Tak samo z zadowoleniem, co piąty właściciel narzeka na swojego NH a na DF to nawet co drugi.
Marcin gdzie zdobywasz informacje które wypisujesz w tematach o JD? Czyżby od ,,wujka Mietka sąsiada co w siedemdziesiątym dziewiątym jeździł BIZONEM w es-ka-erze,, ?

Edytowany przez damianzbr, 04 czerwiec 2012 - 19:57.

#71 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:55

Dlaczego John Deere tak dla wyjaśnienia posiadam JD i wiem co to za wspaniała maszyna.. nie mam nic do innych marek ale sądzę że ciągniki z jeleniem na masce są solidne i dopracowane co nie można powiedzieć o marce typu clas czy nawet nh.. co prawda o cenie nie ma dyskusji ale dobrze wyposażony jd niczym nie odbiega od fendta..

#72 Share luskon

luskon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:51

Dlaczego John Deere Witam. Chce podzielić się moją oceną odnośnie jd po przepracowaniu 4600 h. Więc posiadam jelonka od nowości tj. 2003 r, jest to model 6220 SE. Aktualnie pracuje na 45 ha. Używany jest jako ciągnik do wszystkiego; transport, uprawa, czasem siew. Najpoważnijesza usterką była wymiana uszczelki pod głowicą. Na nasze szczęście skończyło sie tylko na wymianie uszczelki. Poza tą awarią padła nam 3 razy elektryczna pompka od paliwa (ta w zbiorniku). Orginał jest dosyć drogi ale udało mi się znaleźć zamiennik na allegro, który o dziwo działa jak na razie dłużej niż pompka z logo jd. W zeszłym roku padł nam uszczelniacz a właściwe to do wymiany były obydwa uszczelniacze na lewym przednim kole - ta awaria była prawdopodobnie z mojej winy, w zeszłym roku wymieniliśmy pasek klinowy. ostatno borykam się z problemem przygasających halogenów - myslimy że jest to jakieś zwarcie, ale nie wiemy jak się do tego zabrać. Odkąd tata kupił grzałkę to zapalanie zimą stało się bez problemowe, ostatnią zimę po grzaniu przez ok. 3-4 h palił od razu.(akumulator od nowości ten sam) Oczywiście raz chyba zdarzyło się ze podczas pracy parafina w filtrze zablokowała przepływ i ciągnik zgasł ale to już kwestia paliwa. Klima też czasem sprawiała psikusy, ale od dłuższego czasu działa- na szczęście. Myślę że wyżej wymienione usterki są mało poważne oczywiście oprócz tej uszczelki. Myślę, że drugi raż również skusiłbym się na traktor tego koloru.
Tak na marginesie to mój pierwszy post, więc prosze o wyrozumiałość, jeśli popełniłem jakieś błedy.

#73 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 16:21

Dlaczego John Deere luskon pamiętasz może przy ilu mtg padła uszczelka? A ramiona od podnośnika, tam gdzie wychodzą z kolumny to nie ma/nie było luzu?

#74 Share luskon

luskon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 19:34

Dlaczego John Deere Uszczelka była wymieniona przy ok 3500h. A z ramionami na razie nie miałem problemu.

#75 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 07 październik 2012 - 15:31

Dlaczego John Deere JD 5720 3100 mtg narazie chodzi.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#76 Share RolnikWM

RolnikWM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 listopad 2015 - 22:31

Dlaczego John Deere ja osobiście wolał bym case puma i nad takim się zastanawiam a jd nie biore pod uwage wolał bym df w case wszystko jest pod jedym palcem mojim zdaniem najlepej wykonany podłoketnik bardzo prosty czterosłupkowa kabina co za razem idze duża widoczność i oczywiście komfort pracy

#77 Share toomi30

toomi30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo, maszyny drogowe budowlane

Napisany 20 grudzień 2015 - 19:54

Dlaczego John Deere

moja opinia o jd jest dobra uzytkuje go 2 lata i wszystko O.K. ale miesiąc temu podkręciłem moc w ciągniku i po pirwszym pomiarze wyszło że jelonek powinien mieć fabrycznie 105km a miał 90 km podniośłem o 27 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#78 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:32

Dlaczego John Deere

Z John Deere jest tak, że im starszy tym lepszy.Modele z ostatnich 2-3 lat są znacznie bardziej awaryjne (mam przykład po sąsiedzku na 6R), a palą nie mniej. Komfort inaczej wygoda w John Deere? Wg mnie znacznie wygodniej się pracuje w ciągnikach 100-230 KM z marek Case, New Holland, Fendt czy Deutz mając modele z ostatnich lat. Spalanie JD ma największe, w małych modelach od 60 do 100 KM jest masa części z Chin, Indii, więc jest to niestety inny John Deere niż jeszcze 4-10 lat temu a sporo konkurencji jednak robi dalej ciągniki na częściach z europy. Jak dla mnie zupełnie normalna marka, bez szaleństwa jakiegoś...choć na reklamę wydają najwięcej chyba z wszystkich marek...a wiadome reklama dźwignią handlu :)

Dodaj odpowiedź