Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego John Deere

77 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 03 grudzień 2007 - 08:14

Dlaczego John Deere Wracając do sedna tematu... Uważam , że John Deere serii 8030 wyróżnia się w swojej klasie silnikiem o pojemności 9.0 litrów. Ma dzięki temu duży moment i jest nie do zdławienia :-)
Poza tym firma ta jako jedna z nielicznych, bądź nawet jako jedyna posiada własną sieć satelitów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego John Deere Dzisiaj, 01:57
  •  

#42 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 08:48

Dlaczego John Deere @pioter
gdyby mój MF miał Dyna-4,skośną maskę, kabinę Visioline,ładowacz czołowy, przedni TUZ i koła 440/65-28 i 54/65-38 to napewno nie zamieniłbym się na Jasia smile.gif

już za parę dni będą identyczne koła u mnie tylko nie z czerwoną maską:) (bez ramy nośnej ale za to z ramą ładowacza i czołowego i TUZ montowaną pod tylny most)

Jeśli chodzi o JD to marka ma pozycję wysoką i dlatego jest to ciągnik popularny. Obecnie wiele czołowych firm posiada nowoczesne rozwiązania. Różnice w parametrach technicznych nie są przeważnie zbyt wielkie, choć JD przeważnie wygrywa. Najważniejsza dla ciągnika jest trwałość, a tego nie da się zmierzyć tylko trzeba ciągnik kupić i popracować parę lat ;)

#43 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 03 grudzień 2007 - 10:06

Dlaczego John Deere

Wracając do sedna tematu... Uważam , że John Deere serii 8030 wyróżnia się w swojej klasie silnikiem o pojemności 9.0 litrów. Ma dzięki temu duży moment i jest nie do zdławienia :-)
Poza tym firma ta jako jedna z nielicznych, bądź nawet jako jedyna posiada własną sieć satelitów.

Fakt jak widziałem go w orce to naet jak miał ciezko pod górke i pług poszedl głebiej to w miejscu buksował ale silnik na obrotach to moze o 100 spad ma zapas mocy
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#44 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 12:03

Dlaczego John Deere JD ma rame pelna tzn przez cały traktor a nie jak ursus lub inne do skrzyni biegów. Rama jest w kształcie ceownika co sprawia ze jest odpoerna na skrecanie i moze przenosic duże napreżenia. Nie złaniesz go. W testach DlG (czy jak sie one tam nazywaja) JD wypada przyzwoicie. Moc na walku i siła uciagu sa niewiele mniejsze od tych jakie podaje producent. Pewnie to tez zależy od skrzyni. Np. Fendt ma siele na walku nieznacznie wieksza od deklarowanej przez producenta. Niektórzy narzekaja tu na vario ;)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#45 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 17:45

Dlaczego John Deere tyle jeżdże i rewersem palce nie połamałem, dziwne to Twoje stwierdzenie ;) :D

#46 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 03 grudzień 2007 - 17:59

Dlaczego John Deere

tyle jeżdże i rewersem palce nie połamałem, dziwne to Twoje stwierdzenie ;) :D

dla mnei było ciezko jak cholera :) wczesniej jezdziłem NH w tej klasie czy df to tam rewers chodzil lekko i ruszenie nie było tak płynne w JD
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#47 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:17

Dlaczego John Deere Takie leciutki włączanie też ma swoje minusy. Przy wychodzeniu z ciągnika można kurtką lub czymś innym zawadzić i ciągnik z łatwością rusza ;)

#48 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:39

Dlaczego John Deere Z tym rewersem może być tak że jak nowy to ciężko chodzi a potem jak zrobi z 10 20 godzin to leciutko się już przesuwa. Rober nawet gdybyś go szarpnął jak wchodzisz czy wychodzisz z ciągnika to i tak on nie ruszy jak nie siedzisz na fotelu(taki przydatny bajer ;) ).

#49 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:42

Dlaczego John Deere Ale kto wychodzi z ciągnika zostawiając go na biegu? ;)

#50 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:42

Dlaczego John Deere I jak tu JD ma nie być kupowany. Jeszcze raz RELKAMA, REKLAMA i jeszcze raz REKLAMA. ;) http://www.agrofoto....t...i&img=36818 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:49

Dlaczego John Deere

Ale kto wychodzi z ciągnika zostawiając go na biegu? ;)

Ja

#52 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:58

Dlaczego John Deere

Plusem JD jest to ze sami produkuja podzespoly do swych maszyn. Chodzi mi o silniki i skrzynie. A nie jak inni producenci wkladaja silniki innych firm. JD prowadzi swoja polityke. Uważam że skrzynia bestopniowa AP tez jest dobra i nie ustepuje wiele skrzyniom CNS (one to chyba sa ZF). JD istnieje dlugo na rynku Swiatowym i jest liczacym sie producentem. Przez ten czas wyrobil sobie dobra renome wsrod urzytkownikow na calym swiecie produkujac niezawodny i trwaly sprzet. Jest to liczaca sie powarzana firm. Nie wiem jak to bedzie teraz, czy traktory wytrzymaja po 15tys mth bez remontu, zwlaszcza jak projektuje sie według zasady 'minimum materialu maximum wytrzymalosci' czy to wystarczy.

A co mi tam tez sobie głos zabiorę ;)
Wiec odnośnie cytatu to tak na zdrowy rozum czy to takie dobre jest że jeden producent zajmuje się wszystkim (zajrzyjcie na stronę JD w USA co tak naprawdę produkuje za cudeńka)?
Czy nie lepiej jest jeśli ktoś specjalizuje sie w produkcji czegoś konkretnego (jak np Perkins silników, ZF przekładni etc)
Bo na moje to drugie oznacza lepsze dopracowanie.
Tu jeszcze wchodzi kwestia jak to później będzie złożone w całość, wiec darujcie sobie przykłady krajowych składaków jako argumentów przeciwko memu zdaniu, bo raczej takie marki jak DF, NH czy AGCO to nie maja z tym problemów.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#53 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:59

Dlaczego John Deere Ja zawsze zostawiam na luzie, tak z przyzwyczajenia ;)

Dźwignia rewersu ma przecierz zapadki (przynajmniej w położeniu neutralnym, w JD chyba we wszystkich trzech) i raczej przypadkowo przestawić przy wysiadaniu sie jej raczej nie da.

#54 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:14

Dlaczego John Deere @mirasek ja zawsze zostawiam na biegu i miałem taką stuacje że wsiadając włączyłem rewers ;) miałem też odłączyć blokade rozrusznika przy dźwigni zmiany biegów ale narazie dałem sobie z tym spokój

#55 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:22

Dlaczego John Deere Aleście się do tego rewersu przyczepili ;)

#56 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:23

Dlaczego John Deere

@mirasek ja zawsze zostawiam na biegu i miałem taką stuacje że wsiadając włączyłem rewers :D miałem też odłączyć blokade rozrusznika przy dźwigni zmiany biegów ale narazie dałem sobie z tym spokój

I dlatego prawie zawsze wrzucam na luz. Odchodząc od tematu jak jeżdże ciągnikiem po mieście czasami przy skręcaniu w lewo na krzyżówkach wrzucam rewers na luz ;) ciężko sie przyzwyczaić do kierunków po prawej stronie.

Dobra, koniec OT o rewersie :)

#57 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:26

Dlaczego John Deere Ja mam po lewej, he he. Mamy nowy odnośnik -kupiłem JD bo ma kierunki po lewo ;)

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:44

Dlaczego John Deere

Ja mam po lewej, he he. Mamy nowy odnośnik -kupiłem JD bo ma kierunki po lewo :D

chyba wszystkie maja polewej stronie oprocz MF ;) to dlatego ze dzwignia power shuttle zmienia sie polbiegi
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#59 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:04

Dlaczego John Deere

Ja wybrałem JD ponieważ, ma konstrukcje ramową co w tej klasie mocy jest wyjątkiem (jeśli sie mylę poprawcie mnie) , ma 4 biegi pod obciążeniem , EHR , cichą , klmatyzowaną ii przestronno kabine gdzie wszystko jest logicznie rozmieszczone , Dobrą jak dla mnie cene za takie wyposażenie , serwis na którym moge polegać oraz namowy Jaro ;) To wszystko zadecydowalo ,że mam jelenia w stadzie hehe

Hmm-kiedyś już gdzieś napisałem że kamień spadł mi z serca a że akurat siedziałem więc spadł mi na... :) -bo zaczynałem już nabierać podejrzeń że pakujesz z myślą o tym żeby za jakiś czas porozmawiać tak od serca :D z użytkownikiem Jaro w sprawie doradzenia pewnego ciągniczka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:12

Dlaczego John Deere Hehe narazie Jaro nie mam takich powodów ;) 310 mth bezawaryjnej pracy i oby tak dalej . PS. póki co to możemy wypić ,,coś,,(i bynajmniej nie chodzi tu o Cole) na jakiejś wystawie np. Szepietowo za dobre rady hehe Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź