Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego John Deere

77 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 08:58

Dlaczego John Deere W pobliskim gospodarstwie (po dawnym PGR mają dwa JD(nie znam dokładnych numerów) jeden pracuje z turem. Właściciel mówi ciągniki są super komfortowe zwinne dobre silniki i skrzynie biegów ciągną pług cztero skibowy obrotowy na 3klasie ziemi pracuje przy gnoju sianokiszonce ciągniki robią prawie wszystko w gospodarstwie około 500ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego John Deere Dzisiaj, 23:27
  •  

#22 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 09:59

Dlaczego John Deere luk278 chłopcze jak mnie ładnie nazwałeś to dobrze ,że twój DF ma 4 biegi pod obciążeniem ,EHR i inne ,pomagające w pracy ,,gadżety,, jeśli można to tak nazwać . Ja podałem swoje odczucia co do ciągnika o mocy 80 km bo mało traktorów w tej klasie mocy posiada takie właśnie wyposażenie jak ten mały jelonek i na moją decyzję co do kupna ciągnika wpłyneły właśnie te czynniki ,które wymieniłem powyżej .Po prostu w tym ciągniku czułem sie najlepiej .

#23 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:25

Dlaczego John Deere Standardem wykończenia takie ciągniki jak JD, NH, DF są zbliżone. Jedynie Fendt oferuje więcej (oczywiście nie za darmo). Sytuacja zmienia się kiedy porównamy ciągniki o identycznym wypasie -wtedy różnica w cenie nie jest tak duża jak wielu z nas myśli.

Ale czy nie byłoby nudno gdyby każdy z nas chciał mieć JD. To samo z NH. Pewnie gdybym miał teraz kupić traktor wybrałbym też JD. Ale to nie znaczy że nie liczę się z innymi markami. Uwielbiam NH powyżej 100 koni -TVT to tak urodziwy traktorek że użytkownicy JD mogą być zazdrośni. Nie przypadły mi natomiast do gustu TDD :) Eh te zwolnice i brak EHR-u :angry:

Ciągnik który użytkuje od 3,5 roku dziś to już taki standard praktycznie, wtedy to był powyżej przeciętnej w klasie 100 koni:
-skrzynia 24 x 24 z 4 półbiegami ( i elektronicznym rewersem) -no dziś może to nic szczególnego
-fotel pneumatyczny
-wysoki prześwit -oczywiście na kołach tylnych 38'
-prosta obsługa
-przy odpowiednich maszynach towarzyszących oraz odpowiedniej technice jazdy jest na prawdę ekonomicznym traktorem (l/ha)
-wytrzymałość (2800 mtg i nie wiem że mam traktor)

Tylko nie krzyczcie że dziś to prawie każdy traktor posiada ;)

Parametry oscylują w granicach konkurencji -pewne są lepsze, inne gorsze.

Do dilera JD mam 60 km, do NH mam 35 ale tak szczerze.....chodzi u nas dużo NH, Zetorów, Ursusów, ja chciałem się troszkę wyróżnić i wziąłem JD

#24 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:28

Dlaczego John Deere Robert to co powiesz na temat zetorów nowych??Dużo gorsze jak JD??

#25 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:30

Dlaczego John Deere Prosze nie prowokuj mnie :)

Przecież ceną się różnią w dużym stopniu to różnica w wytrzymałości na pewno jest. Zresztą porównaj Forterrę 11441 do 6330 ;)

#26 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:32

Dlaczego John Deere Wiem że gorsze jak JD....Ale jak dużo..??Czy użytkownicy nowych Zetorów mają duże awarie??

Pytam sie bo w mojej okolicy nikt nie ma nowych ciągników...

#27 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:39

Dlaczego John Deere Znajomy ma Zetora 11441 posiada go od roku i bez żadnych awarii

#28 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:40

Dlaczego John Deere Połowa ludzi którzy kupili Zetora w ciągu ostatnich 3 lat nie kupiłaby ponownie: problemy z ceramiczną tarczą sprzęgłową, ciężko włączające się biegi, podskakiwanie ciągnika w polu i transporcie, dość wysokie spalanie.

Choć znam ludzi którzy mają 2-3 letnie NH i pokupili Zetory ;)

#29 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 02 grudzień 2007 - 11:01

Dlaczego John Deere Nazwałem cie chłopcemm bo wygladasz na avarcie na młodego silnego umiesnionego niczym Błekitna Belgijska :) fakt mało traktorów ma w tej klasie to co podałes ale sa takie co maja ale nie chce rzucac słów a wiatr pewnie jestes uzytkownikiem 5820 basic albo advence??? rewers mechaniczny?. to co napisał robertbara jest bardzo madre róznorodnosc musi byc jak w przyrodzie. zgodze sie ze konstruktorzy JD moga zadroscic rodzinie CNH np ich skrzyni bezstopniowej o jej zaletach w innym dziale pisał MAV pobiła bezstopniowa Fendta który był pionierem w tej dziedzinie natomiast JD moga zazdrosici niektórych silników choc znam przypadek 8320 w którym pekł wał korbowy! na gwarancji całe szczescie! ale co charaterystyczne dal firmy o dobrym imieniu cała seria pechowych osobników z góry miał wymieniony wał nie wazne czy chodzi czy juz pekł wada fabryczne wymiana. dmuchali na zimnie. o co my sie tutaj spieramy chyba tylko o kolor maski i połozenie dzwigni biegów ;) prawde mówiac traktory z takim samym wyposazeniem róznych firm kosztuja praktycznie tyle samo!
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#30 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 11:29

Dlaczego John Deere Plusem JD jest to ze sami produkuja podzespoly do swych maszyn. Chodzi mi o silniki i skrzynie. A nie jak inni producenci wkladaja silniki innych firm. JD prowadzi swoja polityke. Uważam że skrzynia bestopniowa AP tez jest dobra i nie ustepuje wiele skrzyniom CNS (one to chyba sa ZF). JD istnieje dlugo na rynku Swiatowym i jest liczacym sie producentem. Przez ten czas wyrobil sobie dobra renome wsrod urzytkownikow na calym swiecie produkujac niezawodny i trwaly sprzet. Jest to liczaca sie powarzana firm. Nie wiem jak to bedzie teraz, czy traktory wytrzymaja po 15tys mth bez remontu, zwlaszcza jak projektuje sie według zasady 'minimum materialu maximum wytrzymalosci' czy to wystarczy.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 12:44

Dlaczego John Deere @luk2782 hehe nic się nie zmieniłeś.... ;) ostatnio mało Cię było na AF i widać :) bo wojetek3222 ma JD 5720 w wersji advence z rewersem hydraulicznym, nie myl z mech... i uważam w tej klasie i cenie jego JD nie ma sobie równych pod względem paramertów i wyposażenia...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 15:36

Dlaczego John Deere

@luk2782 hehe nic się nie zmieniłeś.... :) ostatnio mało Cię było na AF i widać :) bo wojetek3222 ma JD 5720 w wersji advence z rewersem hydraulicznym, nie myl z mech... i uważam w tej klasie i cenie jego JD nie ma sobie równych pod względem paramertów i wyposażenia...

JD 5720 advence ma rewers hydrauliczny, ale jest on sterowany mechanicznie poprzez linkę i przez co za lekko nie chodzi :)
tak samo półbiegi przełączane pod obciążeniem (grupy biegów głównych zresztą też) są sterowane za pomocą linki. Elektrohydrauliczne przełączanie pólbiegów i rewersu jest dostępne w opcji :) i w tej klasie ciągników lepszą przekładnie zdaje się ma MF 5435 Dyna-4 i uważam, że względem wyposażenia i ceny stanowi poważną konkurencję dla JD... :)

@pioter jak byś miał wybierać teraz pomiędzy MF 5435 Dyna-4 a JD 5720 to na co byś postawił?? ;)

#33 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 16:04

Dlaczego John Deere

Plusem JD jest to ze sami produkuja podzespoly do swych maszyn. Chodzi mi o silniki i skrzynie. A nie jak inni producenci wkladaja silniki innych firm. JD prowadzi swoja polityke. Uważam że skrzynia bestopniowa AP tez jest dobra i nie ustepuje wiele skrzyniom CNS (one to chyba sa ZF).

Silnik produkują sami natomiast skrzynia bezstopniowa jest ZF w 6020 i 6030, 7030 Premium, w górę od 7020 Waterloo już jest ten John Deerowski AP. Nie wiem czy coś nie zamotałem ;)

#34 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 17:40

Dlaczego John Deere @LowRider

a JD w której wersji??? ;)

jeździłem jednym i drugim ale nie za dużo więc trudno stwierdzić, ale chyba lepiej się jeździ na Dyna-4...zależy do czego ma byc ten ciągnik, bo jednak MF jest trochę większy i jako główny ciągnik to postawił bym raczej niego...natomiast przy ładowaczu czołowym też trudno powiedzieć, bo MF ze skośną maską, z kabiną Visioline i Dyna-4 jest wręcz stworzony do ładowacza tylko szkoda, że bez ramy jak w JD...
nie wiem jak to wygląda cenowo...

wydaje mnie się że MF ma lepszą pozycję za kierownicą, wyżej się siedzi-lepsza widoczność, choć to może być juz przyzwyczajenie :)

gdyby mój MF miał Dyna-4,skośną maskę, kabinę Visioline,ładowacz czołowy, przedni TUZ i koła 440/65-28 i 54/65-38 to napewno nie zamieniłbym się na Jasia :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 18:37

Dlaczego John Deere

MF ze skośną maską, z kabiną Visioline i Dyna-4 jest wręcz stworzony do ładowacza tylko szkoda, że bez ramy jak w JD...

wybierasz taki ladowacz zeby mial rame do tylnej zwolnicy i jest git

#36 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 20:24

Dlaczego John Deere hmm o spalaniu napisał tylko @robertbara, reszta siedzi cicho, nie robiliście pomiarów czy wam wstyd, że JD tak dużo pali. ;).
JD jest znaną i popularną wśród rolników marką (spytajcie jakiegoś mieszczucha o marke ciągnika to wam powie JD :) ), bo ma bardzo rozwiniętą sieć dilerów, chyba żadna inna marka w Polsce nie ma tylu komisów. JD ma też dobrą reklame, chyba w każdym piśmie rolniczym jest chociaż mała reklama.

#37 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 20:34

Dlaczego John Deere Mozliwe ze jest tak jak piszesz robertbara. Ja sie nie wglebialem w temat skrzynek az tak bardzo.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#38 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 21:43

Dlaczego John Deere Kurcze o spalaniu Jelonka jest osobny temat to przecież nie będę pisał kolejny raz!! Tylko wspomniałem. Takie podsumowanie...traktor nie do jazdy na pusto. W obciążeniu na pewno nie wstyd ;)

#39 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 21:47

Dlaczego John Deere Wydaje mi się że jak by john deery nie był dobre to nie miały by takiej renomy jak mają(a wg. mnie mają dobrą). Pronar na pewno nie będzie uważany za wspaniałą marke, chodźby nie wiem jak by był rozreklamowany(bez urazy wszystkim posiadaczom pronara)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 02 grudzień 2007 - 22:56

Dlaczego John Deere Ano siemasz PIOTER :) troszeczke chorowałem w ciagu ostatnich 3 dni dlatego tak mnie wciagło duzo wolnego czasu ale od jutra znowu jazda. teraz mysle ze bede czesciej tu zagladał. ciekawe wpadłem w ten temat jak hiena miedzy lwy i troszke kąsam ;)
Wracajac do JD to jak juz powiedziałem mozna sobie palce połamac przy rewersie zastanawiam sie bo ne pamietam czy zmiane predkosci obrotów wałka dokonuje sie dziwgnia która połaczona jest linka z mechanizmem odpowiedzialnm za zmiane predkosci? MF ta seria ze scieta maska ma exstra widocznosc dla mnei JD do 6030 to taki wysoki kanciak z przycietymi rogami nie podoba nie sie jego sylwetka szeroki tylnie słubki kabiny jakis taki no filozofia kształtu dnie przemawia do mnie. dobrze ze nie jest to głównym argumentem wyboru :)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Dodaj odpowiedź