Skocz do zawartości

Zdjęcie

De Lage Landen Leasing Polska S.A.

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:43

De Lage Landen Leasing Polska S.A. Szukam opini na temat tej firmy ponieważ chce zakupic ciągnik z ich kredytem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
De Lage Landen Leasing Polska S.A. Dzisiaj, 02:06
  •  

#2 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 listopad 2012 - 21:47

De Lage Landen Leasing Polska S.A. Miałem u nich kredytowany ciągnik i wszystko bylo ok.Jak bedziesz spłacał raty to wszędzie będzie ok.Tyle ze tu masz naprawde fajne warunki.Teraz kupuje kolejny ciągnik i też przez ich dofinansowanie tyle ze teraz specjalna oferta i wyjdzie mi tylko 2,8% także jak kredyt preferencyjny, także polecam:)

#3 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 08:13

De Lage Landen Leasing Polska S.A. A ja mialem od nich oferte i o dziwo wyszlo drozej w prawdzie o kilkanascie zlotych niz w BGZ. Te dwie firmy finansowane sa z jednego holenderskiego kapitalu wiec nie wiem skad taka rozbieznosc. Koszty przygotowawcze finansowania byly troche mniejsze niz w banku ale po symulacji splaty kredytu odsetki wyszly wieksze wraz z prowizjami i innymi oplatami niz w banku.
Max finansowanie bylo bodajze do 7 lat i mozna bylo finansowac tym PROW.

#4 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 10:52

De Lage Landen Leasing Polska S.A. To finansowanie wychodzi korzystnie maxymalnie na 4 lata.Coś kręsisz bo w banku jest prowizja 1-2% od kwoty czyli przy kredycie na 300tyś samej prowizji jest 6tys a w de lange zawsze 500zl.Ja teraz jak pisałem mam super oferte od nich bo do końca listopada jest 5% dofinansowania do oprocentowania także w zadnym banku nie dostaniesz takiego kredytu,powiem wiecej przy okresie splaty 2lat wychodzi niecałe 2% a przy 4%niecałe3%.

#5 Share kerag

kerag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 10:57

De Lage Landen Leasing Polska S.A. @patryk3512 zanim zacznies zkomuś rad udzielac to się najpierw nauvz liczyć.

W leasingu masz liczone oprocentowanie od całości kapitału (często nawet od wkładu własnego - warto czytac dokłądanie umowy), w przypadku kredytu zawsze masz liczone oprocentowanie od kapiatłu pozostałego od spłaty.

Także 2,8% przy leasingu to czasami moze się zdarzyć że to jest wiecej jak 10% od kredytu.

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 11:21

De Lage Landen Leasing Polska S.A. kolega @patryk3512 nasłuchał się opowieści przedstawiciela i dalej żyje w błogiej nieświadomości :D
Koszt Leasingu i kredytu jest praktycznie taki sam i aktualnie ciężko jest zejść do 7 % w skali roku, a o 2,8% można tylko pomażyć :P

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 13:27

De Lage Landen Leasing Polska S.A. w EFL miałem 4% rocznie wyjściowo przy leasingu. Zbierajcie oferty i mówcie np że tam jest taniej. to zaraz zejdą z %

#8 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 16:50

De Lage Landen Leasing Polska S.A. Ok ja mam harmonogram spłaty i jak ktoś chce to moge mu wysłac ile kredytu biore a ile spłace nie ma problemu .Poza tym napisałem ze w tej chwili czyli do końca listopada jest specjalna oferta na wybrane modele ciągników i dopłacają 5%do dofinansowania,bez tego już tak korzystnie to nie wyglądało musze przyznac i było porównywalnie do banku.I jeszcze jedno ta firma nie oferuje tylko leasingu ale też kredyt fabryczny i tam odstetki są od pozastałego kapitału a nie od całości biore już u nich drugi raz także raczej wiem co pisze.

Edytowany przez patryk3512, 06 listopad 2012 - 16:59.

#9 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 21:46

De Lage Landen Leasing Polska S.A. napisz jak możesz tutaj, ciekawi mnie to

#10 Share kerag

kerag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 08:41

De Lage Landen Leasing Polska S.A. Jeszcze jak ktoś zastanawia się nad leasingiem to polecam porozmawiac z tym którym przedmiot leasingu np: uległ zniszczeniu wypadkowi, spalaniu itp. uniemozliwiającego korzystanie z niego. Nie wspominając o tym jak na ratę braknie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 10:10

De Lage Landen Leasing Polska S.A. Tez mialem harmonogramy z obydwu zrodel na 7 lat. Jak mowilem roznica byla w calkowitych kosztach ok 2000 zlotych po spalcie calosci kredytu + odsetki + prowizje itp.
Tak jak wyzej napisano prawdopodobnie nikt nie zejdzie ponizej 7% w skali roku. Wibor caly czas skacze a z marzy bank moze zejsc od 1 do 1,5 pkt %. Przez telefon przedstawiciel tez zapewnial mnie ze kredyt fabryczny wychodzi w skali roku na ok 4% a po blizszej weryfikacji oferty okazalo sie ze prawie tyle co bank.

#12 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Finansowanie maszyn rolniczych.

Napisany 12 listopad 2012 - 21:39

De Lage Landen Leasing Polska S.A. 2,8% jest możliwe ale nie w PLN ;)

4% w PLN? Raczej nie możliwe chyba że mówimy o Krone ;)

PS z tego co kojarze to 500 pln jest ale tylko i wyłącznie w przypadku NH ...

Kamis2010 poproś o ofertę i podeślij do mnie to Ci ją rozgryzę ...

Edytowany przez SiemensFinancialService, 12 listopad 2012 - 21:41.

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

#13 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:48

De Lage Landen Leasing Polska S.A. Miałem ofertę na 60 rat za 1,8182% to dużo czy mało? w sumie było 120,0926%.

z innego Leasingu 1,765% rata, suma 116,9%, też na 5 lat, 10% wpłaty i 1% wykup

Edytowany przez dawidg2, 12 listopad 2012 - 21:50.

#14 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:53

De Lage Landen Leasing Polska S.A. 1 oferta bdb ....

2 kosmos nie możliwe poniżej kosztu pieniądza na rynku ;) Chyba że to nie PLN ?

Edytowany przez SiemensFinancialService, 12 listopad 2012 - 21:58.

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)

#15 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:01

De Lage Landen Leasing Polska S.A. Druga z Bankowego Leasingu. Kwota wtedy była ok 286-290 tys netto. Wkład własny 10%.

A czy ciągnik rolniczy z 2008-2009 roku w leasing na 5 lat da radę? Netto jakieś 230 tys.

#16 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:12

De Lage Landen Leasing Polska S.A. to są całkowite koszty leasingu? rozumiem, że instytucja finansujące jest jednocześnie dostawcą sprzętu (przechwytuje jeszcze marżę dealera)

#17 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:24

De Lage Landen Leasing Polska S.A.

Druga z Bankowego Leasingu. Kwota wtedy była ok 286-290 tys netto. Wkład własny 10%.

A czy ciągnik rolniczy z 2008-2009 roku w leasing na 5 lat da radę? Netto jakieś 230 tys.

Tak jak pisałem powyżej posta 1 opcja bdb, druga opcja wręcz nie możliwa ;) chyba że to nie PLN

Propo leasingu nie ma problemu u nas nawet 6-7lat .... Tylko trzeba myśleć nad udziałem własnym (min. 5%)

to są całkowite koszty leasingu? rozumiem, że instytucja finansujące jest jednocześnie dostawcą sprzętu (przechwytuje jeszcze marżę dealera)

Możesz to wyjaśnić ? bo nie rozumiem tego toku myślenia ;)
Siemens Finance

#18 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:28

De Lage Landen Leasing Polska S.A. w PLN, ja kupuje, sprzedaje w PLN więc żadnych obcych walut nie biore. Ta oferta ma ponad 1,5 roku więc mogło się zmienić. To wylicz mi na 6 i 7 lat jak by to u Ciebie wyglądał ten ciągnik za 230 tys netto, załóżmy że mam wkładu 10%. Bo na 5 lat to sam sobie liczę przyjmując 120%.

@kissmy ja sprzęt sam sobie zamawiałem, tylko dzwoniliśmy z cenami i nam oferty przysyłali. Jak mialiśmy kilka to potem się targowaiśmy, tzn ojciec bo on finansami rządzi.

#19 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:41

De Lage Landen Leasing Polska S.A. dawidg2, jeżeli mówimy o 1,5 roku wstecz to owszem 116,9% było możliwe ;) i tym bardziej nowa maszyna. Propo drugiej sprawy, poszło na PW
Siemens Finance

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:42

De Lage Landen Leasing Polska S.A. dziwna sprawa, zastanawiam się jak ktoś może to finansować poniżej wiboru, rozumiem 1% marży, ale tak nisko... stąd doszukuję się osiągania korzyści we współpracy z dostawcą sprzętu (część marży dystrybutora)