Skocz do zawartości

Zdjęcie

maly problem z obrotem

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 17:51

maly problem z obrotem witam
mam plug kongskilde 4+1 (regulacja szerokosci orki hydraulicznie). orze na 4x50cm i mam taki maly problem ze gdy sie obraca go na lewa strone to obraca sie pieknie a na prawa tak jakby mial za maly zamach albo go za pozno puszczalo i nie ma zamachy i obroci sie do polowy i sie rozklada wtedy musze go cofnac wjechac kolem w bruzde i jeszcze raz probowac obrucic (z duza iloscia gazu) wtedy sie obroci :/ co zrobic aby plug bral ten (bezwlany) zamach wczesniej a nie przy samym koncu? a moze jedna storona jest ciezejsza?

Edytowany przez kravter, 05 listopad 2012 - 17:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maly problem z obrotem Dzisiaj, 00:33
  •  

#2 Share damian1166

damian1166

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 18:36

maly problem z obrotem Jak kupiłem kuhn-a to dzień poorałem i przestał sie obracać. Dzień przestoju siłownik rozebrany prawie doszczętnie, wyczyszczony, poskładany i znowu obrót tylko do połowy. Troche sie wk*****em , usiadłem i zacząłem myśleć. W moim siłowniku był dławik. Podczas jazdy sam się skręcił i zatrzymywał obieg oleju. Ja składając siłownik pomyślałem że tak ma być i skręciłem go ponownie na maksa. Dopiero po kilku godzinach wpadłem na pomysł aby poluzować dławik bo przecież gdyby miał być skręcony na maksa to w jego miejsce wkręcili by zwykłą śróbę. Poluzowałem i chodzi jak złoto :) W moim siłowniku dławik ten znajdował się w kostce (tej przy siłowniku). Spróbuj może uciebie dzieje się podobnie i napisz jakie efekty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 19:12

maly problem z obrotem Miałem podobny problem do Twojego , też w jedną stronę obracał się dobrze a w drugą stawał w połowie . Postanowiłem zajrzeć do łożysk w głowicy i okazało się , że jedno łożysko jest wysypane . Po wymianie łożyska ,można powiedzieć , że sam się kręci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 14:03

maly problem z obrotem nie to nie lozysko podobno byl robiony a po za tym nie widze luzu dodam ze na zimnym oleju chodzi lepiej moze wlasnie zrobie tak jak kolega doradzil (tez tak myslalem ale nie wiedzialem gdzie on jest ;) ) dam ciut mniejszy dlawik i powinno byc git ;pbo jak jest zimny to olej lepiej zasuwa i wtedy obraca elegancko