Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam,

 

W maju kupiliśmy 200 kur w wieku 16 tygodni. Przez 1,5 miesięcy znosiły jajka, maksymalnie 70 jajek/dziennie. Od września 2012 roku, nie znoszą żadnych jajek.

 

Po konsultacjach z weterynarzem, dostały już dwa razy lekarstwo na odrobaczenie. Do dzisiaj nie znoszą w ogóle jajek.

 

Zauważyliśmy, że zmienił im się wygląd grzebieni - pobladły i skurczyły się. Niektóre kury chodzą ospałe, 5 już "usnęło".

 

Proszę o pomoc w diagnozie, co dolega kurom.

 

Zdjęcia:

 

 

http://imgur.com/9e4iZ

http://imgur.com/bfU2g

http://imgur.com/iHfFY

http://imgur.com/Lm3E2

http://imgur.com/HHYld

http://imgur.com/uFkp3

http://imgur.com/hHHAS

post-57286-0-47303100-1352039424_thumb.jpg

post-57286-0-83168600-1352039484_thumb.jpg

post-57286-0-84795500-1352039531_thumb.jpg

post-57286-0-57933300-1352039577_thumb.jpg

post-57286-0-39309500-1352039629_thumb.jpg

post-57286-0-78520400-1352039670_thumb.jpg

post-57286-0-14701000-1352039713_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Gdzie kupiłeś te kury? Jak je kupiłeś dostałeś od gościa świadectwa szczepień, zaświadczenie że jego stado jest wolne od chorób?

Jak nie to sam jesteś sobie winien kupując okazyjnie i tanio. Następna sprawa to na jednym zdjęciu widziałem że w poidle masz brudną wodę a nioski tego nie lubią. W zeszłym roku też kupiłem 300niosek i 200 padło bo kupiłem od gościa co miał w stadzie chorobę Mareka, połasiłem się bo miał tańsze o trzy złote na sztuce niż te z "papierami" zaszczepione i wolne od chorób. Jeśli tak jest też w Twoim przypadku to nic z tym nie zrobisz pomału będą zdychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega ma rację, mało tego, raz przyniesioną tę chorobę będzie bardzo ciężko zlikwidować, co roku tak może być, mimo iż weźmiesz kurczęta wolne od chorób, to i tak z początku będą niby zdrowe, a później zacznie się powtórka z rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, kupiliśmy kury z niepewnego żródła, bez papierów, ale nie były tanie 16 tygodni - 19 zł. Zauważyliśmy, że kury były różnej wielkości - czy to ma znaczenie? Na co zwrócić uwagę podczas kupna kur? Kury mają 3 tys. m2 wybiegu, woda jest brudna, bo kury dostają dużo piasku, korytka są często myte.

 

Dostawaca ogłaszał się na słupach w w woj. pomorskim w rejonie Człuchowa. (dla przestrogi podaje nr tel.: 785 - 189 - 999)

 

Pisałeś, że część Ci przeżyła - Czy da się jakoś uratować część kur? Jeszcze jedno pytanie - jak zdezynfekować kurnik oraz wybieg, aby nowe kury nie zostały zarażone?

 

 

Kury mają teraz 42 tygodnie, a wyczytałem, że zakażone chorbą Mareka żyją od 10 do 20 tygodni.

Edytowano przez bynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

To nie dość że kupiłeś chore to jeszcze przepłaciłeś, ja za "normalne" dałem 16 netto także bez porównania. Apropo Mareka żyją dłużej niż 20tyg. Twoje jak mówisz były różnej wielkości bo już były zarobaczone i w różnym wieku i w dodatku chore. Na co zwrócić uwagę podczas kupna?! Szukaj dobrych ferm które mają dobry i sprawdzony towar i nie ogłaszają się na słupach które na każde pytanie Ci odpowiedzą, w takich fermach nie oszczędzają na szczepionkach bo mają za dużo do stracenia.

Te które żyją możesz uratować ale nie wiem czy Ci się to opłaca, jak masz gdzieś możliwość zrób jednej sekcję i będziesz wiedział czy coś dodatkowo im nie dolega a obowiązkowo sekcje tym które padają. Możesz odrobaczyć, dać czosnek w płynie na wzmocnienie i witaminy. Woda koniecznie czysta, kurnik mam nadzieję był przed zasiedleniem wyczyszczony i zdezynfekowany bo jak wcześniej miałeś tam kury to jak tego nie zrobiłeś to masz kumulację syfu i dziadostwa na nioskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

u nas po tak 18 tygodniach nosiły dużo jajek pózniej spadek i teraz znowu zaczynają niesc al takie jasne skorupki maja jaka to moze byc przyczyna ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas po tak 18 tygodniach nosiły dużo jajek pózniej spadek i teraz znowu zaczynają niesc al takie jasne skorupki maja jaka to moze byc przyczyna ????

 

 

Jak długo sie niosły za pierwszym razem i jak długą miały przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

przez jakieś 6 tygodni było fajnie póżniej spadek i teraz się dzwiga ale już nie do takiego poziomu w najlepszym okresie z 120 sztuk było 80 jajek pózniej 30 a teraz ponad 50 dziennie oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurek1212    56

u mnie jest 65 kur może z 8 nie znosi jajek bo są stare a szkoda ich zabijać bo mało ważą u mnie był ten sam problem w koryta dla kaczek i kur i kogutów wlewałem serwatke gdześ przez 15 dni to piły i robaki sie wytruły

 

ja zawsze mam kury własnego chowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym. 
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez tomek1990
      Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc
      1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?
      2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 
      3. Jaka najlepiej rasę wybrać?
      4. Co robić z kurami przy wymianie stada?
      Pozdrawiam
    • Przez Kam8473
      Cześć wszystkim mam takie plany jak zalozenie kur niosek okolo 200 -300 sztuk możecie mi dostarczyć potrzebnych informacji o tej produkcji jaka rasa ile paszy na 1 osobnika opłacalne czy nie opłacalne 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj