Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
10 odpowiedzi na ten temat

#1 bynek

bynek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:stare samochody

Napisany 04 listopad 2012 - 15:35

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? Witam,

W maju kupiliśmy 200 kur w wieku 16 tygodni. Przez 1,5 miesięcy znosiły jajka, maksymalnie 70 jajek/dziennie. Od września 2012 roku, nie znoszą żadnych jajek.

Po konsultacjach z weterynarzem, dostały już dwa razy lekarstwo na odrobaczenie. Do dzisiaj nie znoszą w ogóle jajek.

Zauważyliśmy, że zmienił im się wygląd grzebieni - pobladły i skurczyły się. Niektóre kury chodzą ospałe, 5 już "usnęło".

Proszę o pomoc w diagnozie, co dolega kurom.

Zdjęcia:

http://imgur.com/9e4iZ
http://imgur.com/bfU2g
http://imgur.com/iHfFY
http://imgur.com/Lm3E2
http://imgur.com/HHYld
http://imgur.com/uFkp3
http://imgur.com/hHHAS

Załączone miniaturki

• 04112012225.jpg
  • 04112012230.jpg
  • 04112012232.jpg
  • 04112012242.jpg
  • 04112012244.jpg
  • 04112012246.jpg
  • 04112012259.jpg

• 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? Dzisiaj, 23:57
  •  

#2 Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 15:56

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? Gdzie kupiłeś te kury? Jak je kupiłeś dostałeś od gościa świadectwa szczepień, zaświadczenie że jego stado jest wolne od chorób?
Jak nie to sam jesteś sobie winien kupując okazyjnie i tanio. Następna sprawa to na jednym zdjęciu widziałem że w poidle masz brudną wodę a nioski tego nie lubią. W zeszłym roku też kupiłem 300niosek i 200 padło bo kupiłem od gościa co miał w stadzie chorobę Mareka, połasiłem się bo miał tańsze o trzy złote na sztuce niż te z "papierami" zaszczepione i wolne od chorób. Jeśli tak jest też w Twoim przypadku to nic z tym nie zrobisz pomału będą zdychać.
  • 0

#3 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 17:59

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? Kolega ma rację, mało tego, raz przyniesioną tę chorobę będzie bardzo ciężko zlikwidować, co roku tak może być, mimo iż weźmiesz kurczęta wolne od chorób, to i tak z początku będą niby zdrowe, a później zacznie się powtórka z rozrywki.
  • 0

#4 bynek

bynek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 09:50

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? Tak, kupiliśmy kury z niepewnego żródła, bez papierów, ale nie były tanie 16 tygodni - 19 zł. Zauważyliśmy, że kury były różnej wielkości - czy to ma znaczenie? Na co zwrócić uwagę podczas kupna kur? Kury mają 3 tys. m2 wybiegu, woda jest brudna, bo kury dostają dużo piasku, korytka są często myte.

Dostawaca ogłaszał się na słupach w w woj. pomorskim w rejonie Człuchowa. (dla przestrogi podaje nr tel.: 785 - 189 - 999)

Pisałeś, że część Ci przeżyła - Czy da się jakoś uratować część kur? Jeszcze jedno pytanie - jak zdezynfekować kurnik oraz wybieg, aby nowe kury nie zostały zarażone?

Kury mają teraz 42 tygodnie, a wyczytałem, że zakażone chorbą Mareka żyją od 10 do 20 tygodni.

Edytowany przez bynek, 05 listopad 2012 - 10:16.

• 0

#5 Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 09:58

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? To nie dość że kupiłeś chore to jeszcze przepłaciłeś, ja za "normalne" dałem 16 netto także bez porównania. Apropo Mareka żyją dłużej niż 20tyg. Twoje jak mówisz były różnej wielkości bo już były zarobaczone i w różnym wieku i w dodatku chore. Na co zwrócić uwagę podczas kupna?! Szukaj dobrych ferm które mają dobry i sprawdzony towar i nie ogłaszają się na słupach które na każde pytanie Ci odpowiedzą, w takich fermach nie oszczędzają na szczepionkach bo mają za dużo do stracenia.
Te które żyją możesz uratować ale nie wiem czy Ci się to opłaca, jak masz gdzieś możliwość zrób jednej sekcję i będziesz wiedział czy coś dodatkowo im nie dolega a obowiązkowo sekcje tym które padają. Możesz odrobaczyć, dać czosnek w płynie na wzmocnienie i witaminy. Woda koniecznie czysta, kurnik mam nadzieję był przed zasiedleniem wyczyszczony i zdezynfekowany bo jak wcześniej miałeś tam kury to jak tego nie zrobiłeś to masz kumulację syfu i dziadostwa na nioskach.
  • 0

#6 Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 20:05

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? u nas po tak 18 tygodniach nosiły dużo jajek pózniej spadek i teraz znowu zaczynają niesc al takie jasne skorupki maja jaka to moze byc przyczyna ????
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#7 Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 20:29

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? Kolor skorupki zależy od rasy kury
  • 0

#8 Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 22:57

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? ale wcześniej były normalne tzn żółtawe
  • 0

#9 bynek

bynek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:08

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore?

u nas po tak 18 tygodniach nosiły dużo jajek pózniej spadek i teraz znowu zaczynają niesc al takie jasne skorupki maja jaka to moze byc przyczyna ????

Jak długo sie niosły za pierwszym razem i jak długą miały przerwę?
  • 0

#10 Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 21:56

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? przez jakieś 6 tygodni było fajnie póżniej spadek i teraz się dzwiga ale już nie do takiego poziomu w najlepszym okresie z 120 sztuk było 80 jajek pózniej 30 a teraz ponad 50 dziennie oczywiście
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 mazurek1212

mazurek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 17:00

Kury nie znoszą jajek - dziwne objawy - czy sa chore? u mnie jest 65 kur może z 8 nie znosi jajek bo są stare a szkoda ich zabijać bo mało ważą u mnie był ten sam problem w koryta dla kaczek i kur i kogutów wlewałem serwatke gdześ przez 15 dni to piły i robaki sie wytruły

ja zawsze mam kury własnego chowu
  • 0