Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Admiral150

Admiral150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 12:57

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem Witam :)

Chciał bym się poradzić. Kupiłem ciągnik massey ferguson 698 mam problem z podnośnikiem, jak zgaszę traktor to zaraz opada. i jak jadę przy większej szybkości na asfalcie słychać takie "miałczenie" skrzyni. Co to może być??. Tak mi się wydaje że to chyba pompa olejowa??.  I mam jeszcze jeden problem. Jak włączę przedni napęd na asfalcie to tak słychać jak by pompa "wyła" tak jak by traktor przyhamowywało. W polu przy orce nic nie słychać i jest ok.To jest ciągnik sprowadzony z zagranicy myślę, że to przez opony bo ja posiadam 13-6-28 z przodu i są "łyse", a z tyłu 16-9-38 mają około 30%. A jak patrzyłem na różnych stronach internetowych to z przodu mają być 12-4-28 i nie wiem czy to jest prawda.A jestem na kupnie nowych opon z przodu i nie wiem jakie kupić.Może mi ktoś coś poradzi

z góry dziękuje pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem Dzisiaj, 09:21
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 13:46

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem witam,
sprawdz stan oleju,co do gum jeśli był sprowadzony to może dali jakie mieli i nie sugeruj się nimi,zakładaj takie jakie producent zaleca.

#3 Share Admiral150

Admiral150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 15:26

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem Właśnie sprawdziłem i jest minimalny stan oleju doleję i zobaczę co będzie :) Dzięki wielkie za info a mam jeszcze takie pytanie. Występują jakieś zamienne łożyska do zwrotnic jakieś odpowiedniki.??

#4 Share ursaj1

ursaj1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 15:44

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem Kolego przód jak załączysz na asfalcie to zawsze będzie wył

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 18:01

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem teraz masz zamienniki praktycznie na wszystko,wycie i jak to określiłeś miałczenie to najprawdopodobniej mały stan,brak smarowania,olej zalany do stanu max smaruje i wygłusza te elemęty,na aswalcie nie ma takiego poślizgu kół jak w terenie i są o wiele większe naprężenia dlatego więcej żęzoli,
tak samo się dzieje jak byś miał założone większe koła na przodzie od tyłu też przód wtedy będzie zawsze uciekał pierwszy i potem jest to też problem z rozłączeniem przodu,robi się naprężenie na skrzyni i przeniesieniu napędu co jest warzne.

#6 Share Admiral150

Admiral150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 19:51

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem okey a możecie mi powiedzieć dlaczego jak mam dajmy na to zapięty pług to jak wyłączę silnik to zaraz opadnie na ziemię a jak jest silnik włączony to jest ok i jest w górze

esgreg

witam,
sprawdz stan oleju,co do gum jeśli był sprowadzony to może dali jakie mieli i nie sugeruj się nimi,zakładaj takie jakie producent zaleca
.

A może mi pan powie jakie producent zaleca ?? bo z tego co ja czytam to mam mieć w swoim fergusonie opony z przodu 12-4-28 a ja mam 13-6-28 takie gumy występują tylko w traktorach które mają turbo a ja nie mam w swoim traktorze turba a mam takie opony z tego co czytałem to mają być 12-4-28 a jestem na kupnie nowych opon i nie wiem jakie kupić które są dobre może mi ktoś poradzi z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 20:12

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem podnośnik i opadanie no też przez mały stan oleju możeopąść,polecam posprawdzać wszystkie ciecze. <_<
odnośnie kół to skoro już czytałeś to nie będę ingerował,ja też musiał bym to sprawdzić nie mam kompa w głowie a ktoś jak wszystko wie to gó...no wie,moę ci polecić jedynie - zgodnie z producentem z tymi kółkami.
i jeszcze jedno dlaczego kolego piszesz "pan" :blink:

#8 Share Admiral150

Admiral150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 20:48

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem to dzięki wielkie kolego za informacje zamówiłem sobie już katalog i będę sprawdzał bo nie lubię mieć jakiegoś badziewia . A może wiecie (macie) koledzy jakąś oponę 23-1-26 do bizona na sprzedaż w dobrym stanie?? bo mi tego roku wystrzeliła

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 21:04

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem no spoko,nigdy nie miałem bizona o oponie nie wiem do sprzedania,
o sprzęt dbaj jak należy w miarę możliwości wkońcu tobie służy.

#10 Share Admiral150

Admiral150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 15:42

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem okey dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 09:10

Massey ferguson 698 problem z przednim napędem i podnośnikiem

Witam :)
Chciał bym odświeżyć temat. Mi również podnośnik nie podnosił jak powinien a na zgaszonym silniku szybko opadał.Jak i również strasznie wyło coś z tyłu. Myślałem, że to pompa więc wymieniłem ją. Teraz podnośnik  podnosi jak złoto i nie opada, ale dalej wydobywa się z Fergusona felerny dźwięk który nie daje mi spać. Może ktoś wie co jest tego przyczyną ?? Moim zdaniem coś tam nie rozłącza i pompa cały czas pracuje. Dodam link poniżej który oddaje całe sedno ..