Skocz do zawartości

Zdjęcie

hodowcy bydła mięsnego

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 09:06

hodowcy bydła mięsnego U mnie na początku jednej jałówce pomagał wet a teraz krowy to się same wycielają. No ale ludzi zabijają :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hodowcy bydła mięsnego Dzisiaj, 04:24
  •  

#62 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 17:47

hodowcy bydła mięsnego witam kolegów po świątecznej przerwie :) co do porodów to wiadomo, najgorzej jałówki, fakt mamki mieszańcowe u mnie cielą się dość lekko, chociaż jak pisałem parę razy (chyba 3 :)) ciapek się męczył przy cieleniu, oczywiście wszystko trzeba robić z rozwagą na 1000% bo rozerwać krowę łatwo ale nareperować już gorzej.... co do rasowych to nie wiem bo nie posiadam, ale taty kolega ma szarolezy 100 i on nie ma problemu z wycieleniami. mówił że jałówki kryje najwcześniej w 16-18 miesiącu bo lepiej wyrosną, a to gwarancja łatwiejszego porodu - ale to jego osobiste stwierdzenie i nie wiem czy to dobrze.

a co do mojej BBB - mnie przy tym nie było bo jestem cholera chory :wacko: - dziś w południe się wycieliła praktycznie sama :) jest krówka, co tacie się nie podoba, sami wiecie że byczek to byczek, ale najważniejsze że jest i nic mu nie jest. ojciec mi powiedział że to cielę jest szersze jak dłuższe :D

#63 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 15:03

hodowcy bydła mięsnego @macias611, wstaw jakieś fotki tych BBB jak byś mógł.

#64 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 17:35

hodowcy bydła mięsnego jak się ogarne to wstawie, no i wyzdrowieje.... ale cholera mam problem z kolczykami... zamówiłem je pod koniec września i do dziś ich nie mam.... co z tym fantem zrobić? a cielaka trzeba zakolczykować....

#65 Share alex0937

alex0937

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:23

hodowcy bydła mięsnego Witam wszytkich,chcial bym zalozyc chodowle rasy limousine,nie wiecie gdzie mogl bym kupic male jaloweczki tej rasy ? chodzi mi o takie kilkudniowe,jest woogole taka opcja ze ktos mi takie sprzeda ? jesli ktos wie to prosze o info pod nr 782763427,z gory dziekuje i pozdrawiam

#66 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:50

hodowcy bydła mięsnego Obawiam się że takiej opcji nie ma :) Najczesciej hodowcy sprzedają jałówki zacielone kolo 500 kg lub mniejsze nie cielne.

#67 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo :)

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:44

hodowcy bydła mięsnego Jeżeli należą do związku Hodowców i Producentów bydła mięsnego tak jak my to nie mogę sprzedac cielaka poniżej 180 dni od jego urodzenia. :P Wtedy ich waga wynosi 300-400 kg zależy kto jak pasie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:49

hodowcy bydła mięsnego No już bez przesady 400kg w pól roku

#69 Share malymiro1

malymiro1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/channel/UCIKoqQZlOZsypsOY7bVHPjg/videos

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:47

hodowcy bydła mięsnego u mnie to cielaka z jałówki 6 chłopa ciągło i nie za bardzo wyjść cielak chciał

#70 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:37

hodowcy bydła mięsnego @alex0937 ja obdzwoniłem sporo hodowców i żaden nie chciał sprzedać cielaków. Na ogół zacielone lub do zacielenia. Jeden tylko chciał sprzedać 10 miesięczne ale jak cenę zaśpiewał to zrezygnowałem z czystorasowego bydła. Za duży koszt i za długo on by się zwracał :-(

#71 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:40

hodowcy bydła mięsnego

Witam wszytkich,chcial bym zalozyc chodowle rasy limousine,nie wiecie gdzie mogl bym kupic male jaloweczki tej rasy ? chodzi mi o takie kilkudniowe,jest woogole taka opcja ze ktos mi takie sprzeda ? jesli ktos wie to prosze o info pod nr 782763427,z gory dziekuje i pozdrawiam

a skad jestes kolego?

#72 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:04

hodowcy bydła mięsnego A npoco ci czystorasowe,daj sobie sp[okój z nimi kup mieszańce za pare złoty i będziesz podobne pieniądze robił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:52

hodowcy bydła mięsnego Tylko że u Nas z mieszańcami jest też kłopot, nie licząc domieszek z hf-ami. Ale człowiek cały czas coś szuka i czasami się udaje wyrwać coś lepszego.