Skocz do zawartości

Zdjęcie

hodowcy bydła mięsnego

72 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo :)

Napisany 03 grudzień 2012 - 16:18

hodowcy bydła mięsnego Najmniej wymagajaca rasa jest rasa hereford ;). Sam posiadam hodowle tego bydła ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hodowcy bydła mięsnego Dzisiaj, 07:42
  •  

#42 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 18:57

hodowcy bydła mięsnego tak kolego Dawido ale gust europejskich konsumentów idzie inną rasą.
hereford głownie w Ameryce hodują na tych swoich stepach :)

#43 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 23:43

hodowcy bydła mięsnego Macias i tu ja się z TB zgodzę :D. Coraz bardziej wymagajacy są. ChociaŻ zaletą Hereforda jest również ich spokojny temperamęt. Nie to co limousine też posiadam bydło rasy limousine to wiem. :P. Trzeba dużo bardziej uwaŻać.

#44 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 11:35

hodowcy bydła mięsnego tak masz absolutną rację, limuzeny potrafią powariować...
u mnie sąsiad ma stado herefordów i choduje je ekologicznie to widze jak obok sobie hasają, fajnie wyglądają te białe łby :)

#45 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 16:22

hodowcy bydła mięsnego Nie piszcie farmazonów że LM są agresywne i nie straszcie ludzi. Zaatakowała kogoś krowa? Ja ma LM i czasem jak się krowa na pastwisku wycieli to zabieram cielaka do okulnika a krowa za mną potulnie idzie. Fakt są bardziej dzikie niż krowy mleczne, ale objawie się to w ich płochliwości a nie że agresywne

Edytowany przez rafftti, 19 grudzień 2012 - 16:24.

#46 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 16:37

hodowcy bydła mięsnego Jak masz kolego pare krówek to wiadomo że będą spokojne. Ale jak masz tego sporo to wiedz że nie zapanujesz :D. Mam byka 100 LM i jest tak agresywny że mała głowa pogłaskać się nie da. Wiem co mówie bo koleś od kogo kupujemy byki ma 180 sztuk LM i sam powiedział że trzeba uważać po prostu. Drugi opowiadał e krowa LM zabiła mu pracownika. Mów co chcesz. Ja wiem swoje i zdania nie zmienie bo sam widze po swoich stadach :D

#47 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 16:39

hodowcy bydła mięsnego inseminuje u ludzi którzy mają mamki lm trzymane na uwięzi od małego oswajane. I 80% z nich to prawdziwe wariatki żeby zrobić zabieg to nieraz w 3 ją trzymają tak się ogania. Drugiego cielaka to 1 na 5 przyjmie po miesiącu przystawiania. Zdażają się takie co kopią własnego cielaka i muszą być wiązane dopuki się nie wzmocni.

Edytowany przez damian40000, 19 grudzień 2012 - 16:47.

#48 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:42

hodowcy bydła mięsnego Damian@ masz racje zgadzam się z Tobą w 100%. Wiem coś o tym ponieważ u mnie weterynarze też mają problemy :P

#49 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 16:42

hodowcy bydła mięsnego

Nie piszcie farmazonów że LM są agresywne i nie straszcie ludzi. Zaatakowała kogoś krowa? Ja ma LM i czasem jak się krowa na pastwisku wycieli to zabieram cielaka do okulnika a krowa za mną potulnie idzie. Fakt są bardziej dzikie niż krowy mleczne, ale objawie się to w ich płochliwości a nie że agresywne

Ja mam lm ale rezygnuje i mam w planie dokupić 20 jałowek ale na pewno sim lub hereford. Jałowka po ocieleniu jak podszedłem do cielaka przebiła mnie rogami. Na szczęście rozpruła udo a nie brzuch. niedaleko mnie znajomy zlikwidował limy i kupił szarolezy bo tez nie dawał sobie rady. Skupujący tez twierdzi że jałowki lms są najgorsze w załadunku i trzeba naprawdę uważać.

#50 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 08:45

hodowcy bydła mięsnego Ja też mam lm i aż mi się wierzyć nie chce jak czytam takie posty! U mnie nigdy nie miałem jakiejś niebezpiecznych sytuacji. Może to zależy od sposobu chowu bydła. Ja zadawając pasze wjeżdżam ciągnikiem między stado, ładuje belki do paśników, dopiero wtedy wyciągam sznurki i jakoś nigdy nic mi się nie stało. Mniej więcej co dziennie mnie widzą i może dlatego nie są agresywne. Może są agresywne jeżeli pół roku nie widzą hodowcy bo są na pastwisku. Kolega ma szarolezy i narzeka że się strasznie tłuką przez co potrafią porzucić i ciężki porody nawet u krów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 10:53

hodowcy bydła mięsnego Ile masz tych krów? Ja zdania na temat tej rasy nie zmienie:D. Znam ich możliwości i też mnie codziennie widzą.:P

#52 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 11:19

hodowcy bydła mięsnego Krów mam 40 i sam się tym wszystkim opiekuję

#53 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 18:25

hodowcy bydła mięsnego inseminator co do nas przyjeżdża też nas przestrzegał że lm są szalone. mówił że w ostateczności to mogą być szarolezy, ale najlepiej doradzał BBB, mówił że to są takie mięsne muły :)

#54 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 19:47

hodowcy bydła mięsnego na mamkę bbb to ciężko coś dobrać żeby się cieliła bez problemu. Nawet po lm się ciężko cielą.

#55 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 10:18

hodowcy bydła mięsnego ja mam jedną mamkę BBB ale mieszaniec to na dniach ma się cielić więc zobaczymy jak pójdzie... pierwszy raz szedł tak w miarę. ale na marca mam jałowkę BBB już sporo większą i tam to dopiero się okaże.... może znowu ursusa trzeba będzie założyć.... :wacko: oby szło sprawnie...

#56 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 10:57

hodowcy bydła mięsnego Macias@ to jak się ocieli to powiedz jak przebiegł poród bo jestem ciekawy :P. Pozdrawiam

#57 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 11:15

hodowcy bydła mięsnego mówisz ciapka za cielaka i ciągniemy ?
u nas typ parę lat temu już teraz nie żyje to syrene zaczepiał i ciągną bo nie miał nikogo i każdy cielak dobry wyszedł.Ja myślę nad miesnym bydłem ale boję się najbardziej porodów bo ja mieszkam 4 km od rodziców i jak w nocy zacznie się cielić to co ja zrobię a jaka rasa się lekko cieli ?

#58 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 11:22

hodowcy bydła mięsnego lm, angusy, herefordy lekko się cielą.

#59 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 11:25

hodowcy bydła mięsnego Witam wtrące sie do dyskusji może to komuś pomoże ja mam mieszańce można powiedzieć że z dużym dolewem charoleza i kryje je 100% charolezem i powiem wam że niejest źle. Kiedyś byłem zainteresowany 100 charoleza i rozmawiałem z gościem a on odradził mi 100 jeśli niemam zamiaru sprzedawać materiału do dalszej hodowli (jałówek i byczków) ale stwierdziłem że będe mądżejszy i sobie kupie 4 szt żeby mieć 100 z tych 4 1 mi została i powiedziałem nigdy więcej. Moje sie cielą same a jeśli trzeba pociągnąć to opatentowałem sposób na trzy metrową rure i brać to na dzwignie tylko trzeba mieć jakieś kraty jakiś paśnik żeby szło za co zaczepić no i troche miejsca. Moc na takiej ruże jest no i jest jakiejś czucie bo ciągnikiem ciągnąć to troche ryzykowne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 14:37

hodowcy bydła mięsnego no na takiej rurce to też nie czujesz chyba co ciągniesz a to prawda jak koledzy wcześniej pisali o tych lm bo jak się lekko cielą a i czy lepiej kupić jałówki lm czy małe odsadzaki ?