Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TL100

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ibion

Ibion

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 19:56

New Holland TL100 Witam,

mój problem prawdopodobnie tkwi w pompie wtryskowej. Dziś zostawiłem ciągnik na wolnych obrotach i nagle zgasł, doszedłem do tego że bezpiecznik od pompy się spalił, więc go wymieniłem i dalej za każdym razem jak chcę go odpalić pali bezpiecznik, sprawdziłem miernikiem i napięcie dochodzi do pompy ale i tak dalej pali bezpiecznik. Przy okazji gdyby mógł mi ktoś podrzucić jakiś jej schemat, z góry dzięki i proszę o szybką odpowiedz opryski się zbliżają ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TL100 Dzisiaj, 20:20
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 20:43

New Holland TL100

problem nie jest z samą pompą bo to jest mechanczne urządzenie a jedyie może być z elektrozaworem gaszenia o ile nie masz zwarcia na instalacji

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share Ibion

Ibion

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 00:33

New Holland TL100 Nie ma zwarcia na instalacji do samej pompy, po prostu jest to coś w pompie.... A jak zawołam serwis to skasują tak że nie wiem co, a i tak nic nie zrobią ;/

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 00:50

New Holland TL100 Tu jesteś w błędzie. Jak nic nie zrobią, to nic się nie płaci.
Nie w pompie, tylko w cewce.
Mi serwis do Case przyjechał, 50 km w jedną stronę, leżał pod nim 2 godziny, i nic nie zrobił. Przyjechał serwis z NH do Case po 2 minutach naprawił. Fakt że przejazdem był. Dałem na piwo.
A chodziło że nie puszczał mi powietrza na przyczepę.

Bo rączka na jednym zaworze była przestawiona.

#5 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 13:45

New Holland TL100 miałem to samo cewka do wymiany pozdrawiam

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 18:42

New Holland TL100 dokładnie nie placi się za fatygę tylo za robotę i nie obrazaj serwisów po prostu nie daj się w konia robić wymień cewkę i będzie latał i tu ci podpowiem jeszcze nie kupuj nowej jak będzie droga tylko jak masz pompę Boscha VE lub podobną jedz na szrot i wyciągnik z samochodu cewki praktycznie w wiekrzosci pomp Boscha są identyczne
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 18:58

New Holland TL100 Ja bym proponował aby na dzień dobry wykręcić cewkę lub cały gaszak z pompy i sprawdzić go miernikiem czy nie ma przebić z pinu prądowego na resztę itd. zamiast od razu wyrzucać, a nuż kable zjadły jeże lub jest przetarty kabel lub coś z stycznikiem stacyjki choć krnąbrny właściciel twierdzi że nie...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#8 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 19:31

New Holland TL100 Witam może i mi ktoś pomoże już niechciałem zakładac nowego tematu bo problem mam z ustawieniem urządzenia wyważającego wobec wału szukałem znaków ale niestety nieznalazłem a niechce nic zchromolić więc może ktoś podpowie dzwoniąc do serwisu w Rolmax Świdnik tylko szkoda było kasy za połączenie oni nic nigdy niewiedzą wieć może ktoś robił to i podopwie bo każdy silnik ma inaczej ustawienia jedni mówiąc ze pierwszy tłok w górę i urządzenie w spoczynku inni że drugi

#9 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 01 maj 2013 - 08:18

New Holland TL100 To co ja wiem jak są znaki to na znaki ,a jak nie ma znaków na mechanizmie wyrównującym ,to na 1 GPM te przeciw wagi muszą być na dole , tymi krzywkami.

Edytowany przez JANCZAK1176, 01 maj 2013 - 08:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 07:56

New Holland TL100 Dzięki za poprzednie podpowiedzi i mam kolejny problem ten ciągnik staje się męczący a mianowicie ...... zatrzymuje się sam i zaczynają mrugać obie kontrolki od półbiegów mam wersję z rewersem 24/24 skrzynia wezwałem serwis który określił błąd w komputerze i jednostka za 4400tyś poszła nowa i nadal to samo robi jedzie i nagle stoi czasem po wrzyceniu na wstecz manetki rewersu normalnie jedzie do tyłu a do przodu nie jak go zresetuje <zgasze i ponownie odpale> zaczyna działac poprawnie przez jakiś czas serwis nijako się chce za to wziąść mam jeszcze przełącznik rewersu wymienić i cewki ? strasznie to kosztowne no ale wiadomo jak trzeba to trzeba mam pewne obawy wobec serwisu bo naciągneli mnie juz na komputer a cholera w pobliżu Lublina jest tylko jeden serwisant Nh i robią co chcą z Ludzimi i zarazem te ceny są powalone za cewkę 1300zł ? .jest ich tam widziałem 4 może ktoś miał już taki przypadek?. Niby serwis sprawdził całą wiąskę i jest ok .... dzięki za każdą podpowiedź

Edytowany przez kronolus, 25 sierpień 2013 - 08:02.

#11 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 08:36

New Holland TL100 no ładnie , regeneracja cewki od 200 do 400zł , regeneracja przełącznika od 200 do 1000 , w zależności od użytych elementów , naprawa komputera od 800 do 2000zl , pozdrawiam

#12 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 21:33

New Holland TL100 Zacznijmy od tego, że zleciłeś serwisowi naprawę tego problemu. Więc jeżeli wymienili jednostkę za 4400 :blink: i dalej było to samo to powinni ją zdemontować i założyć tą co była. Bo w taki sposób to naciągają Cię tylko na koszty.

#13 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 06:43

New Holland TL100 Jak padnie cewka to serwis sprzedaje ją razem z zaworem który steruje. ja dałem za jedna 1000 zł. Zamówiłem też w stanach :o pięć takich samych cewek bez zaworu po 19$ sztuka.

#14 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 10:45

New Holland TL100 daj namiar na sklep w takiej cenie, pozdrawiam

#15 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 08:34

New Holland TL100 Witam ponownie mam do sprzedania nowiutką jednostkę sterowania do TL Numer katalogowy części to 47130890 mój emile krzysztofpoliszuk@wp.pl

#16 Share mindel24

mindel24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:11

New Holland TL100 Witam ciągnik mam od 2002 roku wiedziałem że kiedyś to nastąpi.Padł mi napęd oraz blokada wina to elektryka bezpieczniki całe cewki działaja kabelki ok.musze elektryka wezwać.dla wtajemniczonych to wtych ciągnikach to skrzynka bezpieczników to kabel na kablu.może ma ktoś schemat instalacji do tl-ki

#17 Share Farmer974

Farmer974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 23:03

New Holland TL100 Witam ,kupiłem NEW HOLLAND TL90A i moe mi ktos powiedziec jaki olej lejecie do nieg,o i ile ,bo nie mam zadnej instrukcji ,Dzieki z góry :)A i jeszcze jaki olej hydrauliczny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 19 maj 2014 - 20:53

New Holland TL100

Dzięki za poprzednie podpowiedzi i mam kolejny problem ten ciągnik staje się męczący a mianowicie ...... zatrzymuje się sam i zaczynają mrugać obie kontrolki od półbiegów mam wersję z rewersem 24/24 skrzynia wezwałem serwis który określił błąd w komputerze i jednostka za 4400tyś poszła nowa i nadal to samo robi jedzie i nagle stoi czasem po wrzyceniu na wstecz manetki rewersu normalnie jedzie do tyłu a do przodu nie jak go zresetuje <zgasze i ponownie odpale> zaczyna działac poprawnie przez jakiś czas serwis nijako się chce za to wziąść mam jeszcze przełącznik rewersu wymienić i cewki ? strasznie to kosztowne no ale wiadomo jak trzeba to trzeba mam pewne obawy wobec serwisu bo naciągneli mnie juz na komputer a cholera w pobliżu Lublina jest tylko jeden serwisant Nh i robią co chcą z Ludzimi i zarazem te ceny są powalone za cewkę 1300zł ? .jest ich tam widziałem 4 może ktoś miał już taki przypadek?. Niby serwis sprawdził całą wiąskę i jest ok .... dzięki za każdą podpowiedź

Kolego doszedłeś do ładu z tą awarią ? Co to było ? Pytam przyszłościowo... ;)