Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 311 niechce palić

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kBieszczad

kBieszczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 13:55

Fendt 311 niechce palić Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem traktora fendt farmer 311 LSA.
Poprzedni właściciel zalecił zmiane filtrów. Gdy temperatura spadała do około 5 stopni i niżej traktor nie chciał odpalić.
Co może byc tego powodem.
Proszę o pomooc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 311 niechce palić Dzisiaj, 03:25
  •  

#2 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 01 listopad 2012 - 14:06

Fendt 311 niechce palić Zmieniałeś filtry wg zalecenia? Prawdopodobnie ciągnik jeździł na paliwie ''letnim'' i gdy temperatura spada, zaczyna się wytrącać parafina, przez co może praktycznie ''zatkać'' wężyk paliwa. Zmień filtry, dolej nowego paliwa, możesz dolać do niego też specjalny dodatek, który powinieneś dostać na stacji benzynowej.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#3 Share kBieszczad

kBieszczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 16:26

Fendt 311 niechce palić Tak filtry zmienione zgodnie z zaleceniem. Paliwo zmienione na zimowe i pomimo to kręci bardzo długo i nie pali.

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 16:36

Fendt 311 niechce palić 5 stopni powyżej zera i nie chce chwytać to troche nieciekawa sprawa... Normalnie problemy z paleniem pojawiają sie gdy temp. jest poniżej zera, ale sprawna świeca płomieniowa i jej umiejętne obsługiwanie skutkuje dobrym paleniem i wtedy. Według mnie paliwo choć letnie to w tych temperaturach nie powinno być żadnych problemów... Nasza 312 na nowej kabnie pali bardzo dobrze w takich temperaturach bez używania świecy... Sprawdziłbym wtryski tak na poczatku.

#5 Share bunio1997

bunio1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja (wszystkie dziedziny)

Napisany 01 listopad 2012 - 17:44

Fendt 311 niechce palić W pompce zasilającej jest małe sitko, pewnie jest zatkane

#6 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 17:50

Fendt 311 niechce palić To by mu przy robocie dawno zdychał no chyba że o tym nie wspomniał...

#7 Share kBieszczad

kBieszczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 11:02

Fendt 311 niechce palić W czasie pracy nie ma żadnych problemów tylko przy zapalaniu. Zamówiłem nową świecę żarową i zobacze co bedzie sie działo.

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 11:07

Fendt 311 niechce palić Dymi jak kręcisz rozrusznikiem i próbujesz odpalić?

#9 Share kBieszczad

kBieszczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 15:28

Fendt 311 niechce palić Nie dymi.

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 15:33

Fendt 311 niechce palić Jak nie dymi to niema paliwa w układzie. Weź go pompką ręczną podpompuj i spróbuj wtedy odpalać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kBieszczad

kBieszczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 15:35

Fendt 311 niechce palić Prób było bardzo dużo również z pompką. Poczekam może nowa świeca coś da, a narazie nie będę go palił, ponieważ szkoda baterii.

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 15:42

Fendt 311 niechce palić świeca tylko wspomaga rozruch, a paliwo i tak musi dostać. Nie śmierdzi CI olej w silniku ropą?

#13 Share kBieszczad

kBieszczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 17:25

Fendt 311 niechce palić nie śmierdzi. Na początku nie dymi ale dzisiaj gdy było cieplej spróbowałem i zaczął dymić ale po kilkunastu sekunc\dach kręcenia i zapalił.

#14 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 02 listopad 2012 - 19:57

Fendt 311 niechce palić Miałem podobny problem w swoim case i po wielu próbach diagnozowania przyczyn tego że niechciał zapalać znalazł się magik który odrazu sprawdził pompę wtryskową i okazało się że była padnięta, poprostu dawała za male cisnienie na wtryskiwacze gdzie na wtryskiwaczach było ustawione wieksze i nie mógł odpalić. Teraz pompa jest po regeneracji i pali na dotyk nawet ostatnio rano było -5 stopni i nie było żadnych problemów z zapaleniem zobaczymy co się bedzie działo jak przyjdą większe mrozy;)

#15 Share kBieszczad

kBieszczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 08:10

Fendt 311 niechce palić Pompa wtryskowa również to nie jest. Dobrze że problem pojawił się przy mniejszych temperaturach niż 0 stopni, ponieważ miałem przygotowywać sprzęt do odśnieżania właśnie pod ten traktor ale skoro nie pali pozostanę przy traktorze Fendt 612 LS. On pali nawet przy - 30 a przy 311 może coś się wymyśli i również będzie palił

#16 Share kBieszczad

kBieszczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 12:35

Fendt 311 niechce palić A ma ktoś może instrukcje do tego traktora w języku polskim? Pisałem w dziale instrukcje ale tam nikt nie pomógł. Jak wspominałem mam go kilka tygodni i nie wiem do czego służy kilka przycisków itp.

#17 Share jackkk

jackkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:47

Fendt 311 niechce palić posiadam materiały do napraw fendt 303-309 ls- lsa w języku niemieckim , oraz silnik mwm.
jacekd73@o2.pl

Edytowany przez jackkk, 12 grudzień 2012 - 21:49.

#18 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 15 grudzień 2012 - 09:09

Fendt 311 niechce palić trzeba dać pompe do Bosch-a, powtarzam BOSCH, u mnie też tak było że krecił a nie było dymu, jak szybko zakręcił to podała paliwo , jak deko wolniej to juz nie.
Jak dałem do miejscowego fachmana to podłaczył ja na stole i stwierdził że niby nie dobrze ale jak nie pali to :głowica i poma zasilająca(ta wewnątrz pompy która daje wysokie ciśnienie na głowicę) koszt koło4tys. A ona tak miala ze na zimnym było dobrze , na ciepłym dość dobrze, a jak postał to zero z komina, no ale na stole nie da sie tego sprawdzić no i te ich "doświadczenie".

Zawiozłem do serwisu, rozkrecili wymienili łopatki bo były wyjechane , za czesci ,uszczelki 800 i robota 400zł brutto i hula.
Te łopatki od podawania wysokiego ciśnienia to chyba coś jak w pompie od szambiarki.

Serwis bosch w Sochaczewie.

#19 Share luki050790

luki050790

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:02

Fendt 311 niechce palić Witam, mam podobny problem w 309 LSA, po nocy ciężko odpala a gdy jest zimno to jeszcze gorzej. Dym jest już jak kilka razy przekręci, a jak juz odpali to póżniej pali na dotyk, znajomy mówił że może to być pompka wspomagająca, wymieniłem a problem został. Co to może być pompa, filtry czy co innego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:26

Fendt 311 niechce palić ja mam to samo w john deere i tez niemoge tego rozszyfrowac