Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagnik jumz bialorus

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 31 październik 2012 - 18:52

ciagnik jumz bialorus Witam jesli jest taki temat to prosze o zamkniecie tak jak w temacie czy oplaca sie kupic jumza bialorus z osprzetem do kopania i przerobic na rolniczy ciagnik sluzylby jako pomocnik do mtz i czy za 10 tys kupi sie cos w dobrym stanie bo mam w okolicy pare do sprzedania ale w sportowej kabinie i z malym przebiegiem ale leciwe bo w duzej kabinie to sa w cenie jak mtz czy lepiej mtz 80 bez napedu lecz trudno cos znalesc z tego ostatniego myslalem jeszcze nad c-360 ale mysle ze jumz lepiej sobie poradzi a przynajmniej czesci ma tanie prosze o pomoc z gory dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagnik jumz bialorus Dzisiaj, 07:12
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 31 październik 2012 - 22:31

ciagnik jumz bialorus Możesz mieć problem ze skompletowaniem elementów podnośnika do przerobienia koparki jumz.
Pod tym względem lepiej było by mtz-ta 80 kupić. Wiem że ciężko trafić na dobry egzemplarz ale z jumzem będzie to samo. Oba mają większą moc i uciąg od 60-ki. Kiepskie porównanie. Z częściami to chyba też mtz lepiej stoi.
Osobiście z tych trzech ciągników to kupił bym mtz-ta.

Edytowany przez seweryn20, 31 październik 2012 - 22:35.

KPK Kumurun Team

#3 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 31 październik 2012 - 22:59

ciagnik jumz bialorus mój wujek w zeszłym roku kupił jumza z dużą kabiną za 7tys , jak na razie to ma jakieś tam problemy z wspomaganiem i alternatorem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share dawidom123

dawidom123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 20:26

ciagnik jumz bialorus Ja bym ci poradził kup se ursusa c-360 bo eksplatowałem belarusa 80 około 20lat i silnik ma niezawodny, nie psół sie tylko skrzynia kilka razy nawalała (bardzo słaba skrzynia, ale silnik super) jest to ciągnik bardzo podatny na przecieki skręcana na oringach. Podnośnik musi mieć idealnie czysty olej!!!. Końcówki na wywrot idealnie czyste zawsze!!!. Lekkie prusze dostanie podnośnik i już nie działa (awaria). Jak umiesz uszczelniać (oringi) co jakiś czas to możesz go kupic, ale ja bardziej polecał bym ursusa C-360

#5 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 23:01

ciagnik jumz bialorus Witam
Ja osobiście z czystym sumieniem mogę polecić jumza. Pracuję na nim już dobrych parę lat i to świetny ciągnik. mocny, bardzo prosty i mało awaryjny jak się o niego dba. W naprawach również mało skomplikowany. Dostępność części bez problemu. latem pękł mi wał w 2 miejscach to naprawa na nowych częściach( wał, panewki, pierścienie itp) zamknęła się z robocizną w 3 tyś z czego nowy wał kosztował najwięcej prawie 900 zł i czekaliśmy z 2 dni na niego + przestrzelenie bloku silnika dla pewności na przyszłość, przy okazji wymieniona została jeszcze tarcza sprzęgła. ogólnie prawie generalny remont silnika heh. Teraz jeździ jak zegarek. Jedyny mankament który trochę irytuje to słaby skręt w moim modelu ale daje rade.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share AGROM-Czarna-Bialostocka

AGROM-Czarna-Bialostocka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 16:52

ciagnik jumz bialorus Opłaci się jak najbardziej.Przeróbka na układ zawieszenia tylnego kosztuje w granicach 2500zł za cały komplet.
Posiadam wszystkie części potrzebne do przeróbki.

Dodaj odpowiedź