Skocz do zawartości

Zdjęcie

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 31 październik 2012 - 06:16

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA i dlatego masz podstawę do tego że to ty uprawiałeś to pole wiec dopłaty twoje. Bo inaczej to chyba on by o nie wystąpił. Ty najwyżej powinieneś płacić mu czynsz dzierżawny ale skoro przez tyle lat się nie odzywał to chyba nic nie chciał. Powiedz że oddajesz ziemie a jak chce to za odpowiednią opłatą możesz mu to obrabiać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA Dzisiaj, 23:13
  •  

#22 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 październik 2012 - 11:36

Powiedz że oddajesz ziemie a jak chce to za odpowiednią opłatą możesz mu to obrabiać.

No kolo zaraz będzie że właściciele będą płacić dzierżawcom ,nie rób jaj.

filantrop

Pytanie brzmi czy piszesz prawdę? .Bo mi to wygląda że się uchylasz od płacenia ,bo niby się umówiłeś a potem zapomniałeś a jak własciciel przyjechał to też Cie nie było.Może po prostu się schowałeś?Fajnie było mieć pole za friko ,ale się skończyło.Do dopłat oczywiście nie ma prawa ,ale gdybyś miał honor to podatek i czynsz byś zapłacił ale tacy jak Ty to nie z tych co płacą, to Tobie jeszcze trzeba zapłacić że posiadasz cudzą własność.

Dotacje należą się posiadaczowi czyli obecny właściciel nic nie może zrobić(i tak zaraz wpadnie kozulek i Cię oskarży o to, że chcesz właściciela oszukać).
Aby nielegalnie uprawiać pole musisz być posiadaczem w złej wierze i musi Ci to udowodnić. Jeżeli miałeś ustną umowę z poprzednim właścicielem i on to potwierdzi, nowy właściciel zapomniał o Tobie i nie kazał Ci opuścić pola to nie może żądać od ciebie żadnego czynszu czy pieniędzy za używanie nieruchomości. Ale od momentu wytoczenia Ci powództwa może już sobie naliczać czynsz za używanie. Wszystko zależy od tego, jak udowodnisz to, że byłeś posiadaczem w dobrej wierze.

A ja nie kazałem słupom energetycznym opuszczać pola,a odszkodowanie dostanę za 10 lat wstecz?Jest to bezumowne korzystanie z nieruchomości i odszkodowanie za utracone korzyści jakby pole było wydzierżawione za opłatą się należy,ale to ustali sąd nie Ty .

Edytowany przez pipa123, 31 październik 2012 - 12:11.

#23 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 październik 2012 - 12:06

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA najlepiej powiedz mu że od teraz będziesz mu oddawał dopłaty i płacił podatek za ten kawałek i jakoś się dogadacie chyba że jakiś sąsiad dybie na to pole. Wtedy masz pozamiatane bo tak czy tak cię podbije.

#24 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 31 październik 2012 - 12:09

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA @pipa123 to mnie nie zrozumiałeś. On nie dzierżawi od nowego właściciela. Cwaniaków "rolników" trzeba sobie wychować. Ja kosze siano i zabieram a właściciel mi jeszcze płaci za usługę. Kolega uprawia 400ha różnym rolnikom z Warszawy to oni biorą dopłaty ale za wszelkie uprawy płacą a on co zbierze to jego. A tanio usług nie robi.

#25 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 październik 2012 - 12:15

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA No dobra a działalność masz zarejestrowaną ? Podatki opłacone?
Co za fantazje tu sprzedajesz człowieku?

#26 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 październik 2012 - 12:48

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA no tak bo ziemi jest wszędzie pełno tylko brać i siać a jeszcze właściciel ci zapłaci i odda to co urosło.

#27 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 31 październik 2012 - 12:53

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA Układ jest prosty. Właściciel nie jest w stanie ciągle utrzymywać sprzętu pod "parą" w ciągłej gotowości lub nieustannie inwestować w gospodarstwo więc dzierżawi ziemię. Drugi rolnik ziemię tą uprawia lecz liczy na "udział". Obaj są częściowo uzależnieni od siebie. Pozostaje kwestia równowagi :)
Pipa - podatki? A Ty płacisz z tytułu korzyści z dzierżawy?

Edytowany przez maniek33, 31 październik 2012 - 12:54.

#28 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 październik 2012 - 14:52

Drugi rolnik ziemię tą uprawia lecz liczy na "udział". Obaj są częściowo uzależnieni od siebie. Pozostaje kwestia równowagi :)

Co za bzdury ,ile Ty masz lat?Prosty układ to legalna umowa w której jasno określamy co i za ile,a nie jakieś uzależnienia.Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie ziemia kosztuje a i za dzierżawę tez słono liczą i nie robisz nikomu łachy bo chętnych nie brakuje

Pipa - podatki? A Ty płacisz z tytułu korzyści z dzierżawy?

Może najpierw ustalmy czy dzierżawię ?Nie płace bo nie dzierżawię i nie wydzierżawiam.więc o co Ci chodzi?
Wykonywanie usług to chyba podlega zgłoszeniu i opodatkowaniu?

Edytowany przez pipa123, 31 październik 2012 - 15:03.

#29 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 31 październik 2012 - 17:59

No dobra a działalność masz zarejestrowaną ? Podatki opłacone?
Co za fantazje tu sprzedajesz człowieku?

tak mam działalność gospodarczą.
To że u ciebie jest taki głód ziemi to nie znaczy że wszędzie tak jest. Pewnie dlatego nie ma warszawiaków więc nie wiesz na czym polegają usługi rolnicze. To są tacy rolnicy co za bardzo nie wiedzą gdzie są słupki graniczne. I tym bardziej nie mają sprzętu bo niby gdzie go będą trzymać. Więc muszą korzystać z usług skoro chcą brać dopłaty. I po pierwszym poście mniemam że tutaj chodzi o takiego samego "rolnika"

no tak bo ziemi jest wszędzie pełno tylko brać i siać a jeszcze właściciel ci zapłaci i odda to co urosło.

no tam gdzie ziemi nie ma to raczej warszawiaków też nie ma

#30 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 październik 2012 - 18:08

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA u nas się zdażają ale mają przeważnie małe działki nad jeziorami. A kto ma od nich ziemię to się cieszy bo może uprawiać za same dopłaty i podatek. Dzierżawa od warszawiaka jest pewniejsza niż ta od sąsiada bo nie ma go na miejscu i nie wie ile teraz się płaci czynszu i ilu jest chętnych na ziemię.

Edytowany przez damian40000, 31 październik 2012 - 18:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 październik 2012 - 19:34

Więc muszą korzystać z usług skoro chcą brać dopłaty.

Totalna bzdura ,nic nie musza i żadnego sprzętu nie trzeba mieć .Wystarczy normalna umowa , czynsz powiedzmy 1800 zł od ha i wychodzi na to samo .Nie wiem może u was ziemia po 5 zł za ha a warszawiacy to nie pisate i nie kumate do was docierają .Nie spotkałem takich , u nas to niektórzy rolnicy nie wiedza gdzie mają granice pola czego nie powiem o warszawiakach bo jak zapłaci 100 tys za kawałek to pilnuje swego. Nie wiem w jakim świecie żyjesz ale myślę że fantazjujesz i tyle .U nas takie cuda nie występują.

#32 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:21

No kolo zaraz będzie że właściciele będą płacić dzierżawcom ,nie rób jaj.
.

A ja nie kazałem słupom energetycznym opuszczać pola,a odszkodowanie dostanę za 10 lat wstecz?Jest to bezumowne korzystanie z nieruchomości i odszkodowanie za utracone korzyści jakby pole było wydzierżawione za opłatą się należy,ale to ustali sąd nie Ty .

Przeczytaj jeszcze raz co napisał autor, co napisałem ja, zajrzyj do KC a później porównaj to ze swoją sytuacją. Podpowiem Ci, że to nie jest to samo.

czy występuje coś takiego w przyrodzie jak "nielegalne" uprawianie ziemi/korzystanie z nieruchomości????

W przyrodzie i w prawie występuję. Nazywa to się posiadanie w złej wierze.

#33 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:42

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA Tym jak napisałem zajmie się sąd,dla mnie to oczywiste dymanie właściciela .W sądzie przegra ,pytanie tylko jak dotkliwie ,bo tu może być różnie.

#34 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:50

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA Nie przegra chyba, że jakaś miernota będzie go reprezentowała. Pamiętaj, że właściciel po 5 latach sobie przypomniał, że ktoś jego pole uprawiał. Aby autor tematu był posiadaczem w złej wierze musi uprawiać pole wbrew woli właściciela. Poprzedni właściciel mu oddał w dzierżawę a nowy tego stanu nie zmienił i nie miał nic przeciwko.

#35 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:56

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA Jest jedno ale,to wersja jednej strony .Po za tym wiedział że grunt ma właściciela i korzysta bez umownie,kopa dostanie tak czy siak.

Edytowany przez pipa123, 01 listopad 2012 - 21:58.

#36 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 22:04

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA Sądzę, że jego wersja jest dość realna. Który właściciel, inwestując pieniądze i utrzymując dwóch prawników, zapomina o tym, że ktoś jego ziemię uprawia i nie płaci mu czynszu?
I umowę miał, z poprzednim właścicielem.

#37 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 22:20

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA Oj tacy są najgorsi,niby nie pamiętają ale potem złotówki nie podarują.Może to ostatni frajer po prostu w tym kraju ,ciężko wyczuć .

#38 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 02 listopad 2012 - 12:37

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA zjawił się po pięciu latach i tyle...po co miałem się rzed nim ukrywać, jak któryś niemądry tu zasugerował.ja nie żyje tylko z rolnictwa i mam 100 innych spraw i te 7 ha mi ani ziębi ani grzeje... ludzie u mnie na wiosce jest tak że jest pełno działek typu : koleś w niemczech, ma troche własności, troche dzierżawy, opłąca KRUS i mówi "rob sobie z tym co cchesz", inny rencista, "wykoś to i zbierz, nawet na podatek nie chce". inni mają dzierżawy z gminy po 0,5 ha- 1 ha zależy ile komu brakuje żeby mniejszy podatek płacić, iiny jeszce też ma z 2 ha koło domu i chce żeby utrzymane było w dobrej kulturze i coś mu dam albo jakieś drzewo przywioze...itd

ale są też takie działki gdzie wogóle nie biore doplat albo pół na pół albo płace podatek i oddaje część dopłat, zależy..wszysto to kwestia dogadania, jaka odległość, jak wartościowa ziemia itd.

dzisaj miałem jechać do prawnika do Izby Rolniczej ale chyba wolne mają bo nikt nie odbiera

pytanie do wszstkich oburzonych moim postępowaniem.: jeżeli kupiłbyś ziemie?mieszkanie/inna nieruchomośc to skontaktowałbyś się z osobą która to użytkuje/mieszka/ip aby przedstawić swoje warunki/oczekiwania?

#39 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 13:08

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA No ale jakaś umowa była ,coś tam negocjowałeś a teraz migasz się od kosztów.Nawet podatku nie płaciłeś, trudno trzeba być człowiekiem i mieć honor . Użytkowałeś te pole nie legalnie (bez umownie)i dobrze wiedziałeś że ma właściciela ,teraz będziesz latał po prawnikach i kleił durnia że niby przysługę robiłeś włascicielowi. Twoim zdaniem mamy brać z Ciebie przykład,nie chciałbym mieć takiego sąsiada który nie szanuje cudzej własności .To ty korzystałeś z tej ziemi ,a o dopłatach nie wspomnę i to TY czerpałeś korzyści nie płacąc nawet podatku.Fajny układ co ?,skoro to takie nic dla Ciebie te 7 ha to poco lazłes jak wiedziałeś że nie Twoje.Grzeje Cię jednak bo się migasz od kosztów ,może wszyscy zaczniemy tak postępować?Jesteś posiadaczem w złej wierze i właściciel ma prawo dochodzić utraconych korzyści za bezumowne korzystanie z nieruchomości .Takie jest moje zdanie ,dla mnie jesteś zwykłym oszustem.Wymigasz się Twoje szczęście ale honoru nie masz ,to tyle tak po chłopsku.Powiem Ci że kiedys sam miałem podobny przypadek,sąsiad kazał mi obrabiać swoje zapuszczone pole i to za podatek .Po paru latach jak wyrobiłem uznał że mam mu zapłacic za wszystkie lata bo się bogacę ,mogłem go olać ale zapłaciłem bo w sumie miał prawo zmienić zdanie.Pole oddałem wypiliśmy po flaszce i pociągnąłem mu z bani za złamanie umowy i tyle.

Edytowany przez pipa123, 02 listopad 2012 - 13:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 14:36

NIELEGALNE UPRAWIANIE POLA Generalnie sprawy by nie było. Gdyby załozyciel tematu sam wykazał inicjatywę i zgłosił się do nowego właściciela. To juz nie pierwsz asprawa pod tytułem problem z ziemią i dopłatami o której słysze. Niestety wiele osób wykazuje w tym kierunku bierność. Gdybym ja dowiedział się, że ktos kupił ziemię którą ja uzytkuje. Odrazu poszedł bym do niego i zapytał jak to dalej widzi. Ponieważ to on jest włascicielem może robić z ziemią co zechce tym bardziej gdy dzierżawca nie ma umowy. Gdybym nie znał człowieka odrazu chciał bym spisać umowę. Pół biedy że to nieużytki i jakies pastwiska. Gdybyś zasaił tam pszenice i w lipcu przed żniwami przyjechal właściciel ze spycharka to by dopiero była jazda. Podsumowując kasy za zaległe lata bym mu nie oddał, współpracę zakończył. A na przyszłość radze pisać umowy i nie czekać, że jakoś to będzie i może się upiecze.