Skocz do zawartości

Zdjęcie

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała

56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2012 - 22:30

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Legendy Hodowli HF Czarno-Biała Dzisiaj, 21:18
  •  

#42 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2012 - 23:01

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:18.

#43 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 23:11

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała Ja go źle wspominam, bo cielaka z rozszczepem kręgosłupa zmajstrował.

#44 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2012 - 00:07

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:19.

#45 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 10 listopad 2012 - 08:52

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała holenderski WEBSTER,były dobre krowy<był ojcem buchajów,równiez Stanach,chyba trafiłem

#46 Share rolniczka45

rolniczka45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 08:58

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała Mam krówki po Dartku i uważam że to bardzo dobry buhaj.Krowy są duże i dają dużo mleka.Mam też jałówkę,jest bardzo ładna i pomimo że jest najmłodsza z tymi co stoi ale jest najwyższa.Inseminator go chwalił że po nim krowy dobrze załapuja.

#47 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 09:44

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała on byl w mchirz dartek u mnie ładnie wygląda jałówka tylko rogi zamiast do góry to w dół ;)

#48 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2012 - 10:28

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:20.

#49 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:08

A gdzie on był bo nie kojarze? Tylko wycenę czytałem. @sacrable a jalowka była czy byk?

Dartek tak jak poprzednicy mówili był z Łowicza. Urodził mi się po nim byczek, żywy, ale z wadą jak wspomniałem. Potem się zraziłem i z Łowicza kryłem dość krótko takimi buhajami jak: Fighter, J.Smith, Champ Joe, Markus, Lancaster.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share karolo1977

karolo1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 17:06

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała Myślę że legendą jak dla mnie był już wspominany Starbuck gdyż był protoplastą wielu znakomitych buhajów.

#51 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 17:09

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała Nie ma się co zrażać - to tylko genetyka a Łowicz w ostatnim czasie ofertę rozszerzył że hoho. Z tych byków co wymieniłeś to chyba Champ Joe dostępny jeszcze, i Lancastera końcówka. Idzie nowe, ja zastanawiam się nad ich nowym liderem Juliusem - zresztą tak jak Lancaster ma w rodowodzie Lancelota... i na najlepsze sztuki Danillo i BG et - i nawiązując do tematu to za kilka lat też z tych buhajów będą legendy :)

Edytowany przez kombinat, 11 listopad 2012 - 17:11.

#52 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2012 - 17:40

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:20.

#53 Share spiritedaway

spiritedaway

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:02

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała ja kupiłam wczoraj jałóweczkę HO po buhaju Olivier (po Okendo),czy ktoś sie może orientuje na temat tego buhaja. pozdrawiam :)

#54 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 24 grudzień 2016 - 22:15

Mam nadzieję że temat ciekawy.Jeżeli nie to proszę skasować

Czy ktokolwiek z was zastanawiał się kiedyś nad tym jak by wyglądała współczesna Hodowla Bydła Rasy Czarno Białej Holsztyńsko Fryzyjskiej gdyby nie wybitne Buhaje które poprzez swoje niezwykle szerokie wykorzystanie w wielu zakątkach całego Świata walnie przyczyniły się do rozwoju całej populacji tejże rasy.Największymi niejako "Ojcami" rasy HF czarno białej były bez wątpienia dwa Amerykańskie rozpłodniki:Round Oak Rag Apple Elevation oraz Pawnee Farm Arlinda Chief.To właśnie te dwa rozpłodniki występują w dominującej większości w rodowodach Buhajów i Krów.Mam tutaj na myśli to że występują one kilka pokoleń wstecz ale gdyby nie one czy doczekalibyśmy się innych wielkich rasy HF?Z pewnością nie.Ikonami rasy HF Czarno Białej myślę że można uznać również:

USA:Valiant,Ned Boy,Chief Mark,Cleitus,Leadman,Southwind,Blackstar,Mascot,Patron,Bellwood,Juror,BW Marshall,O Man (Justice),Bolton

Kanada:Starbuck,Aerostar,Rudolph,Storm,Goldwyn

Holandia:Sunny Boy,Celsius,Jabot,Lord Lilly,Cash,Addison

Francja:Sammy,Dannix,Esquimau,Ugella Bell,Gibbon,Jocko Besne

Niemcy:Ramos,Lancelot,Mascol,Laudan,Jefferson

Włochy:Mtoto

Wielka Brytania:Shottle

Jeżeli jakieś inne Wielkie Legendy ominołem to proszę o uzupełnienie.A jakie buhaje waszym zdaniem zasługują na miano Legend Hodowli Rasy HF Czarno Białej?

Według mnie te poniżej buhaje wymienione powinny być na tej liście :) Jest troche dodanych buhajów RW

USA: Baxter, Beacon, Doberman, Socrates, Toystory, Buckeye, Man-o-Man, Jordan Red, Planet, Iota, Robust, Dorcy, Gillespy, Supersire,   Mogul, Lypoll PP, Malvoy, Durable, Domain, Lawn Boy, Freedie, O-Style, Supersitition, Niagra, Oak, Day, Colt P, Sanchez, Alexander, Advent Red, Millon, Jeeves, Massey, Manifold

Kanada: Jordan, Lauthority, Windbrook, Brewmaster, Lexor, September Storm, Mr Burns, Epic, Jasper, Fever

Holandia: Kian, Olympic, Paramount, Grandprix, Jorryn, Fidelity, Atlantic, Canvas, Snowman, Spencer, Lighting, Shogun

Francja: Roumare, Stol Joc, Via Thelo, Carmary Isy, Gibor, End Story

Niemcy: Jerudo, Lonar, Manager, Juwel, Tableau, Stadel, Jango, Jardin

Włochy: Fibrax, Elayo, Artes, Numero Uno, Rucana, Prince

Australia: Talent

Czechy: Gavor

Dania: T Funkis, D Banker, D Orange, D Opman, D Skotte, D Sol, D Rooding, VH Grafit, Vh Salomon

Edytowany przez rewers66110, 24 grudzień 2016 - 22:20.

#55 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1308 postów

Napisany 30 grudzień 2016 - 16:25

z USA napisales takie sredniaki jak gilespy ,beacon i wiele innych a gdzie Bookem ? popatrz na rodowody buhajow we wszystkich krajach Bokema mozna smialo zaliczyc do tych legend a z twoich zostawiłbym Planet ,Superstition,Man-o-Man,Supersire ,Mogul, Bo te ze buhaj jest bardzo dobry nie znaczy ze jest legenda bo wydaje  mi sie ze na taki przydomek zasluguja buhaje ktore zostawiaja po sobie bardzo duzo swietnych synów .Ktos powie ze Iota zostawił Saloona po Dorcy jest Mogul,po Socratesie jest Robust, ale to pojedyncze przypadki 

#56 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 31 grudzień 2016 - 09:51

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała Zgadzam się z Komodo do USA dorzucił bym jeszcze Montrossa ma tylu świetnych synów i córek że na pewno na to zasługuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 10:56

Legendy Hodowli HF Czarno-Biała Manfred ma ciekawy rodowód bo jego O.M.O i O.O.M to ten sam buhaj Valiant.

Chyba jeszcze nikt nie wspomniał o buhaju Rosafe P H