szymon09875

Nowe zasady rocznik 1996

Polecane posty

szymon09875    9886

Witam chodzę do I TR i mam pytanie do wszystkich którzy równiez chodzą do I TR. Jako ze jestesmy rocznikiem idacym według nowych zasad nie mamy praktyk tylko przedmiot pracownia produkcji rolniczej i mam pytanie czy u was tez tak jest ze na praktykach piszecie cos w zeszycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ja chodzę to 1 tyle że TMR i jako że idziemy nową podstawą programową mamy praktyki w 1 klasie, czego wcześniejsze roczniki nie miały. Przynajmniej u mnie. I na praktykach nic nie piszemy w zeszycie, ale TMR to nie TR choć nie wiele sie różnią te kierunki


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

JAbys chodził do mnie do szkoły to wiedziałbys ze nie łatwiej :D takie zeszyty ze piszemy co robimy to tez mamy i do tego normalny przedmiotowy porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Ja jestem uczniem 1 klasy agrobiznesu, ale przedmioty zawodowe mam jak na razie takie same jak technik rolnik.

4 godziny w tygodniu: Prowadzenie produkcji rolniczej. Mam tam bloki z produkcji roślinnej, zwierzęcej oraz mechanizacji rolnictwa. Co tydzień z innym nauczycielem. Do tego przedmiotu mam założony zeszyt podzielony na 3 części, jako że do każdego bloku (czasami napiszemy krótką notatkę). Na tych lekcjach mamy również zajęcia praktyczne, czyli sprzątanie ogrodu szkolnego lub sprzątanie wokół szkoły.

1 godzina w tygodniu: Prowadzenie produkcji roślinnej. Do tego przedmiotu mam również zeszyt i w nim dużo piszemy.

1 godzina w tygodniu: Prowadzenie produkcji zwierzęcej. Tak samo jak w przypadku produkcji roślinnej.

1 godzina w tygodniu: BHP. Zeszyt posiadam lecz zapisujemy tu tylko tematy no i czasami notatkę w 2 zdaniach.

2 godziny w tygodniu: Technika w rolnictwie. W tym zeszycie zapisuję tylko tematy, a resztę informacji nauczyciel wysyła nam na wspólnie założony e-mail.

Tak właśnie wyglądają moje przedmioty zawodowe.

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Ja chodzę do I TMR i mam 6 godz. praktyk w tygodniu. Poza tym to mam Podstawy Techniki, Podstawy Rolnictwa ;) Ogółem fajnie jest, po I półroczu odejdzie mi biologia, a po I roku : historia,wos,geografia,chemia, fizyka i coś tam jeszcze a dojdzie więcej matmy i przedmiotów zawodowych ;)


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Ja również chodze do I TMR i mamy 6 godzin praktyk w tygodniu i 2 razy piszemy jak mamy praktyki w RCKPiU a gdy mamy w fabryce maszyn to tylko pracujemy np. wiercimy, składamy maszyny, toczymy itp. Raz w tygodniu mamy Przepisy Ruchu Drogowego, 3 razy na tydzień mamy Podstawy Konstrukcji Maszyn.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

No to macie lepiej. Ja jestem rocznik '95. Już druga klasa. W pierwszej nie było praktyk, warsztatów itp. Sama nudna teoria. Trudno, wszystko to jest dopiero od 2 klasy. A w pierwszej mieliśmy 4 godziny Maszyn i urządzen w rolnictwie, 2 godziny Podstwa techniki i 2 godziny Podstaw rolnictwa. Pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerWLKP    0

Ja również 1 TMR i u mnie to wygląda tak, że 6 godzin praktyk na warsztatach tygodniowo, 2 godziny Przepisów ruchu drogowego, 2 Podstawy konstrukcji maszyn. Tylko teraz tak się zastanawiam, bo jeszcze rocznik 95' jadący na starej podstawie programowej, miesięczne praktyki zawodowe poza szkołą ma w 3'ciej klasie, to czy my też będziemy mieli w 3'ciej czy analogicznie robiąc to co oni w drugiej, na zajęciach w pierwszej klasie, te praktyki przesuną nam się o rok wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

To znaczy u mnie już w drugiej klasie były praktyki 2 tygodnie w gospodarstwie lub zakładzie o specjalizacji związanej z rolnictwem. W trzeciej klasie jest miesiąc nie wiem jak w czwartej. Nie wiem czy Wam przesuną ale znając polskie szkolnictwo to pewnie nie, tak mi sie wydaje. Pozdrwaiam wszystkich na kierunku mechanizacja rolnictwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

U nas 4 klasy tez juz praktyk nie maja a z kierownikiem rozmawiałem to mówił ze w wakacje na zniwa juz my tez bedziemy miec praktyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

witam.chodze do rolniczaka w zamosciu,klasa TR i praktyki mam raz w tygodniu niby 6 godzin...na praktykach piszemy krotka note i nic nie robimy ...siedzimy sobie,,, brechty ogolnie sa ale jest fajnie. Za rok sazykuje sie na olimpiade :)pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

Witam ! :)

Również jestem w I TR ( ZSCKR Stary Brześć) i tez mamy tak praktyki.. Tyle że my jak było coś do roboty to się szło i robiło. A jak na lekcji teorii nie zdążyliśmy zrealizować tematu to się dokańczało na praktykach a potem się pracowało ;)

Pozdrawiam rocznik '96 :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    110

Ja też chodzę do I TR A u nas mamy praktyki u rożnych gospodarzy :) ale to zależy też od pogody jak jest lipa pogoda to siedzimy z chłopakami w klasie i odwalamy rakiety :D a także z II TR :D

Również pozdrawiam rocznik 96

Edytowano przez rolnik6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Chodzę do ZSCKR w Jabłoniu na technika agrobiznesu.

Z tego co mi wiadomo to praktyki będę miał w gospodarstwie w 2 klasie na wiosnę oraz w 3 na jesienie. Po 2 tygodnie. Tak samo ma TR, gdyż przez 2 lata tego samego się uczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj