Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe zasady rocznik 1996

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 29 październik 2012 - 20:39

Nowe zasady rocznik 1996 Witam chodzę do I TR i mam pytanie do wszystkich którzy równiez chodzą do I TR. Jako ze jestesmy rocznikiem idacym według nowych zasad nie mamy praktyk tylko przedmiot pracownia produkcji rolniczej i mam pytanie czy u was tez tak jest ze na praktykach piszecie cos w zeszycie??
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowe zasady rocznik 1996 Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 październik 2012 - 21:28

Nowe zasady rocznik 1996 Ja chodzę to 1 tyle że TMR i jako że idziemy nową podstawą programową mamy praktyki w 1 klasie, czego wcześniejsze roczniki nie miały. Przynajmniej u mnie. I na praktykach nic nie piszemy w zeszycie, ale TMR to nie TR choć nie wiele sie różnią te kierunki

Wiem, że nic nie wiem.

#3 Share arekursus

arekursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:-Traktory
    -Kombajny zbożowe
    -Warzywa

Napisany 29 październik 2012 - 22:26

Nowe zasady rocznik 1996 Też chodzę do 1TMR i my mamy zesztyt ale tam mamy tylko tematy jakie mamy zrealizowac

#4 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 październik 2012 - 17:37

Nowe zasady rocznik 1996 Nie łatwiej się w szkole zapytać nauczycieli czy w sekretariacie?

#5 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 30 październik 2012 - 21:36

Nowe zasady rocznik 1996 JAbys chodził do mnie do szkoły to wiedziałbys ze nie łatwiej :D takie zeszyty ze piszemy co robimy to tez mamy i do tego normalny przedmiotowy porażka

#6 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 31 październik 2012 - 16:59

Nowe zasady rocznik 1996 Ja jestem uczniem 1 klasy agrobiznesu, ale przedmioty zawodowe mam jak na razie takie same jak technik rolnik.
4 godziny w tygodniu: Prowadzenie produkcji rolniczej. Mam tam bloki z produkcji roślinnej, zwierzęcej oraz mechanizacji rolnictwa. Co tydzień z innym nauczycielem. Do tego przedmiotu mam założony zeszyt podzielony na 3 części, jako że do każdego bloku (czasami napiszemy krótką notatkę). Na tych lekcjach mamy również zajęcia praktyczne, czyli sprzątanie ogrodu szkolnego lub sprzątanie wokół szkoły.
1 godzina w tygodniu: Prowadzenie produkcji roślinnej. Do tego przedmiotu mam również zeszyt i w nim dużo piszemy.
1 godzina w tygodniu: Prowadzenie produkcji zwierzęcej. Tak samo jak w przypadku produkcji roślinnej.
1 godzina w tygodniu: BHP. Zeszyt posiadam lecz zapisujemy tu tylko tematy no i czasami notatkę w 2 zdaniach.
2 godziny w tygodniu: Technika w rolnictwie. W tym zeszycie zapisuję tylko tematy, a resztę informacji nauczyciel wysyła nam na wspólnie założony e-mail.
Tak właśnie wyglądają moje przedmioty zawodowe.

Edytowany przez gabrysiek, 31 październik 2012 - 17:00.

#7 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 31 październik 2012 - 19:27

Nowe zasady rocznik 1996 Ja chodzę do I TMR i mam 6 godz. praktyk w tygodniu. Poza tym to mam Podstawy Techniki, Podstawy Rolnictwa ;) Ogółem fajnie jest, po I półroczu odejdzie mi biologia, a po I roku : historia,wos,geografia,chemia, fizyka i coś tam jeszcze a dojdzie więcej matmy i przedmiotów zawodowych ;)
welcome :D

#8 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 22 listopad 2012 - 19:43

Nowe zasady rocznik 1996 Ja również chodze do I TMR i mamy 6 godzin praktyk w tygodniu i 2 razy piszemy jak mamy praktyki w RCKPiU a gdy mamy w fabryce maszyn to tylko pracujemy np. wiercimy, składamy maszyny, toczymy itp. Raz w tygodniu mamy Przepisy Ruchu Drogowego, 3 razy na tydzień mamy Podstawy Konstrukcji Maszyn.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#9 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnicto, technika rolnicza, meteorologia

Napisany 14 grudzień 2012 - 19:39

Nowe zasady rocznik 1996 No to macie lepiej. Ja jestem rocznik '95. Już druga klasa. W pierwszej nie było praktyk, warsztatów itp. Sama nudna teoria. Trudno, wszystko to jest dopiero od 2 klasy. A w pierwszej mieliśmy 4 godziny Maszyn i urządzen w rolnictwie, 2 godziny Podstwa techniki i 2 godziny Podstaw rolnictwa. Pozdrwaiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share FarmerWLKP

FarmerWLKP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja i technika rolnicza, rolnictwo ogólne, maszyny budowlane, straż pożarna, transport, sport

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:59

Nowe zasady rocznik 1996 Ja również 1 TMR i u mnie to wygląda tak, że 6 godzin praktyk na warsztatach tygodniowo, 2 godziny Przepisów ruchu drogowego, 2 Podstawy konstrukcji maszyn. Tylko teraz tak się zastanawiam, bo jeszcze rocznik 95' jadący na starej podstawie programowej, miesięczne praktyki zawodowe poza szkołą ma w 3'ciej klasie, to czy my też będziemy mieli w 3'ciej czy analogicznie robiąc to co oni w drugiej, na zajęciach w pierwszej klasie, te praktyki przesuną nam się o rok wcześniej?

#11 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnicto, technika rolnicza, meteorologia

Napisany 18 grudzień 2012 - 00:00

Nowe zasady rocznik 1996 To znaczy u mnie już w drugiej klasie były praktyki 2 tygodnie w gospodarstwie lub zakładzie o specjalizacji związanej z rolnictwem. W trzeciej klasie jest miesiąc nie wiem jak w czwartej. Nie wiem czy Wam przesuną ale znając polskie szkolnictwo to pewnie nie, tak mi sie wydaje. Pozdrwaiam wszystkich na kierunku mechanizacja rolnictwa:)

#12 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:33

Nowe zasady rocznik 1996 W ryckim mechaniku w czwartej klasie nie ma praktyk

#13 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 15:03

Nowe zasady rocznik 1996 U nas 4 klasy tez juz praktyk nie maja a z kierownikiem rozmawiałem to mówił ze w wakacje na zniwa juz my tez bedziemy miec praktyke

#14 Share mateuszston

mateuszston

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo precyzyjne

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:02

Nowe zasady rocznik 1996 witam.chodze do rolniczaka w zamosciu,klasa TR i praktyki mam raz w tygodniu niby 6 godzin...na praktykach piszemy krotka note i nic nie robimy ...siedzimy sobie,,, brechty ogolnie sa ale jest fajnie. Za rok sazykuje sie na olimpiade :)pozdrawiam :)

#15 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Hodowla opasów, rolnictwo
    http://www.youtube.com/user/wacik12341?feature=mhee

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:59

Nowe zasady rocznik 1996 Witam ! :)
Również jestem w I TR ( ZSCKR Stary Brześć) i tez mamy tak praktyki.. Tyle że my jak było coś do roboty to się szło i robiło. A jak na lekcji teorii nie zdążyliśmy zrealizować tematu to się dokańczało na praktykach a potem się pracowało ;)
Pozdrawiam rocznik '96 :D
Zetor Team

#16 Share rolnik6600

rolnik6600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Fan John Deere, Fendt i Case

Napisany 11 marzec 2013 - 20:38

Nowe zasady rocznik 1996 Ja też chodzę do I TR A u nas mamy praktyki u rożnych gospodarzy :) ale to zależy też od pogody jak jest lipa pogoda to siedzimy z chłopakami w klasie i odwalamy rakiety :D a także z II TR :D
Również pozdrawiam rocznik 96

Edytowany przez rolnik6600, 11 marzec 2013 - 20:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 08:07

Nowe zasady rocznik 1996 Chodzę do ZSCKR w Jabłoniu na technika agrobiznesu.
Z tego co mi wiadomo to praktyki będę miał w gospodarstwie w 2 klasie na wiosnę oraz w 3 na jesienie. Po 2 tygodnie. Tak samo ma TR, gdyż przez 2 lata tego samego się uczymy.