Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polonezy

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 25 listopad 2012 - 09:52

Polonezy Rakietą na pewno nie był, ale w tamtych czasach był najtańszy w zakupie. Za swojego w 94r zapłaciłem 135tys, na wyposażeniu miał alufelgi, autoalarm, siedzenia welurowe inter groclin, lakier metalik. Z innych aut były jeszcze wtedy do wyboru Skoda Favorit i Fiat Uno (silniki odpowiednio 1,3 oraz 1,0). W przypadku Favorit osiągi byłt porównywalne, ale Uno 1,0 był o wiele słabszy od Poloneza. A cenowo wychodziły oba auta dużo drożej bo w granicach 170-180tys. Pamiętam, że rok później znajomy kupił sobie nowego VW Polo 50, gdzie jeśli mówimy o osiągach to też nie odbiegał od przestarzałej konstrukcji Poloneza :), a cena... dokładnie nie pamiętam, ale chyba coś koło 300-330tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polonezy Dzisiaj, 17:07
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 10:15

Polonezy Ktoś tu coś pisał o Volvo-jako że mam Volvo 460 to mam ciekawe zadanie-postawcie obok siebie właśnie to Volvo i Poloneza Atu (Atu plus ?-nie znam się za bardzo) -ciekawe kto tu z kogo zrzynał :D .
Z tego co pamiętam to nasz Polonez ( a co też miałem :D ) z silnikiem 1.6 na gaźniku palił ok.10 l-ciut więcej niż Audi z napędem na 4 koła z wagą 1600 kg i z silnikiem 2.8...

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 11:04

Polonezy Przyczyną paliwożerności poloneza było cięzkie nadwozie i słaby wywodzący się z lat 50 tych silnik. Lżejszy duży fiat palił litr mniej na 100 km. Dla aparatu bezpieczeństwa produkowano wersje wzmocniona + 7 KM o kodzie silnika AB z lepszym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Ta wersja tez mniej paliła.

#24 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 11:27

Polonezy Kiedyś jeździłem Fiatem 125p, właściwie było to FSO 1500 z tajemniczym skrótem ML dokładnie oznaczało to tyle że był to duży Fiat z silnikiem i z skrzynią 5-biegową od Poloneza. Jakoś nie mam złych wspomnień z tym samochodem wbrew obiegowej opinii o tandetności naszej motoryzacji. Jedynie co źle wspominam to zużycie paliwa, zimą na ręcznym ssaniu i krótkich odcinkach potrafił chlapnąć 12 litrów. Później miałem Forda, Citroena i teraz Seata i żaden nie miał tak dużych, miękkich i wygodnych siedzeń jak stare fiacisko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 12:41

Polonezy No to po prostu w końcu powinieneś kupić prawdziwe auto :D .

#26 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 23:41

Polonezy @binek Popieram twoje ostatnie zdanie . Fiat ma bardzo wygodne siedzenia . Polonez chyba miał takie same .

Edytowany przez leszcz8, 15 grudzień 2012 - 23:41.

Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 15:42

Polonezy Ja dawno temu miałem 2 polonez oba z silnikiem 1.9GLD i zawsze chodziły na opale .Fajnie to chodziło :)