Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 08 listopad 2012 - 12:58

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Na tej puszce z tyłu włączamy halogeny z tyłu. Działaja niezależnie od przełącznika świateł. zasila go pierwszy bezpiecznik z lewej.

Zegar pokazuje full, bo zwarcie z podłogą przy czujniku może być. Niektóre maja tak, że jak nie widzi czujnika, to też jest ful na zegarze. Zegar w mało którym działa

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Dzisiaj, 16:16
  •  

#22 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 08 listopad 2012 - 16:01

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Tak z waszych opowiadań aż ja zrozumiałem te biegi :) Podobnie jak w t-25 wajchowanie musi być :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#23 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 11:40

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Witku, prostsze, bo biegi na każdym zakresie masz co 1, a nie jak przy Władku co 2 biegi. Skończą ci się wolne, przechodzisz do szybkich i zmieniasz aż do prędkości 40km/h :D Możesz też od razu ruszyć z najszybszego (9) niezależnie na którym zakresie jesteś

KPK Kumurun Team

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 16:12

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 One tylko numery mają po kolei. Jak byś chciał przełączać od najmniejszego do najwyższego wszystkie 9 to się pogubisz nie wspominając o 18-tu. następny feler to krótkie odstępy między 6,7,8 i okrutnie długi między 8 a 9. Trzeba kombinować z żółwiem żeby rozpędzać się płynnie pod obciążeniem.
KPK Kumurun Team

#25 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 09 listopad 2012 - 18:24

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Seweryn masz racje ale idzie to opanowac z czasem ale musi byc zylka do tego zwykly czlowiek tego nie pojmie musi byc kumurunista i basta :D :D a jak jest z tymi skrzyniami z 14 przelaczeniami jest lepiej czy gozej??

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 18:50

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Pewnie że da się to opanować. Nie mam zielonego pojęcia jak to jest w skrzyni 14-ce.
KPK Kumurun Team

#27 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:13

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Chciałem się dowiedzieć jeszcze co to jest za rura pod kabiną z lewej strony z tyłu jak się stoi to jest nad lewą półosią z zakręconą śrubką wygląda na jakiś podługowaty zbiornik ale do czego służy nie mam pojęcia :(

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:19

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 A jest do tego podłączony przewód hydrauliczny? Możliwe że chodzi ci o akumulator hydrauliki. Starsze mtz-ty go miały.
KPK Kumurun Team

#29 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:22

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Nie widzę żadnego przewodu możliwe że jest pod kabiną podpięty zbiornik wygląda jak obcięta grubsza rura zaspawana na końcu z umieszczoną nakrętka po odkręceniu pusty jest w środku, jeżeli to tzw akumulator do czego to służy?

#30 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:24

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Do amortyzowania narzędzie zawieszonego na tuzie gdy ciągnik skacze na dziurach. W środku jest tłoczysko i sprężyny. To akumulator mechaniczny.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:31

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 mam jeszcze problem z opanowaniem instalacji elektrycznej porzebuje schematu szczególnie odcinka odpowiedzialnego za ładowanie akumulatora nie jestem pewien czy poprawnie ładuje wsystkie wskaźniki oraz przełączniku był zapyziałe z rdzy i powoli wszystko rozkręcam i czyszcze do tego chyba mam problem z stacyjką działa tylko w jednym położeniu tak jakby 0-1 zamiast jak mi się wydaje 0-1-2

#32 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:40

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Tu jest jakiś: http://www.agrofoto....hemat-mtz-82ts/

#33 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:46

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Podaj mi na pw swój adres skrzynki poślę ci kilka rzeczy na ten temat.
KPK Kumurun Team

#34 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:47

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 elektronik87@o2.pl z góry dziękuję za pomoc

#35 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 20:21

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Wracając do skrzyni. Z średnim obciążeniem rusza się z 9 polowej i przerzuca na szosową.

KPK Kumurun Team

#36 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 23:08

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Panowie pomóżcie. ostatnio kupiłem mtz z 95 roku i za cholerę nie idzie płynnie przełączać biegów. Słychać tylko jeden wielki zgrzyt. Może to wina hamulca szkrzyni tylko jak go wyregulować bo jestem zielony w tym temacie. Może trochę z innej beczki, jak ustawić hydraulike w położenie pozycyjne?

#37 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 23:29

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 A na postoju jak wciśniesz sprzęgło i poczekasz i dopiero włożysz bieg też zgrzyta?

#38 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:17

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Wtedy nie zgrzyta. Zgrzyta jak chcę jechać szybciej tj. jak przełączam np. z 7 na 8 i z 8 na 9. Podejrzewam że to może być kwestia regulacji sprzęgła. Jakie mają być luzy między łożyskiem a łapkami i między łapkami a dociskiem?

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:24

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 A masz hamulec wałka w skrzyni? Sprzęgło bez niego prosta sprawa... wszystkie łapy w równej odległości od łożyska oporowego i jałowy skok pedału 50-60 mm.
A co do regulacji podnośnika daj adresik poślę ci instrukcję.

Edytowany przez seweryn20, 13 listopad 2012 - 19:24.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 21:52

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Dorwałem instrukcję i podnośnik już opanowałem. HAmulca skrzyni nie mam, ale cały czas męczy mnie jednak ta skrzynia, czy ona tak naprawdę ciężko chodzi, bo zmienić bieg z 8 na 9 to katastrofa. Jeszcze jedno jak mam reduktor w położeniu neutralnym to go ciężko włączyć trzeba czekać około 10 sekund dopóki się zatrzymają koła zębate. Czy to jest norma w tym ciągniku?

ps. właśnie jestem w trakcie wymiany uszczelki pod główicą, kanał olejowy puszczał na rogu.

Dodaj odpowiedź