Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80

53 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 październik 2012 - 17:51

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Witam serdecznie forumowiczów jestem nowy na forum oraz świeżo upieczonym posiadaczem MTZ 80 choć pewnie wyda to się śmieszne nie ogarniam zmiany biegów jest oczywiście tabliczka gdzie jaki bieg sie znajduje ale chodzi mi konkretnie o włącznie biegów wolnych prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Dzisiaj, 20:17
  •  

#2 Share ubogiwladek

ubogiwladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 październik 2012 - 18:21

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 z którego roku ten mtz?

#3 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 29 październik 2012 - 18:27

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 O wolne czyli polowe ? na maks w lewo, tam masz takie dłuższe wgłębienia. Lewarek na mask w dół i masz polowe a do góry szosowe.
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#4 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 październik 2012 - 18:44

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 rocznik 88 3400 motogodzin nie wiem czy to dużo a ten drążek najbliżej konsoli środkowej działający na boki do czeo jest ??
to jest jakaś blokada mostu czy inne ?? wcześniej miałem doczynienia tylko z samochodami więc wybaczcie pytania.

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 29 październik 2012 - 18:45

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Musisz sie poprostu stac prawie ruskiem, bo bez wschodniego charakteru ani rusz ^^

#6 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 październik 2012 - 18:53

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 w tym wehikule sa tak zwane 2 "reduktory" pierwszy obsługujesz dźwignia zmiany biegów max w lewo do siebie terenowe do przodu szosowe 2 reduktor to mniejsza dzwignia na wprost dzwigni zmiany biegów i taka sama zasada do przodu szybkie do tyłu wolne

twoj mtz jest w nowej czy starej kabinie

ja osobiscie preferuje mtz z dzwignia zmiany biegów po prawej stronie jest wiecej miejsca na podłodze i ogólnie jest wygodniejsza :)

#7 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 29 październik 2012 - 19:10

Musisz sie poprostu stac prawie ruskiem, bo bez wschodniego charakteru ani rusz ^^

Dokladnie jak kolega mowi musisz cos dziabnac bo nie pojmiesz tej ruskiej technologi :D :D i jak koledzy mowia sa jakby 2 dzwignie w jednej gdy ja wezmiesz max w lewo i do siebie to masz wolne biegi tkzw polowe a w przod masz drogowe do tego dochodzi jeszcze reduktor ktory jest w tej dzwigni blizej kierownicy ktory zmienia szybkosc danego biegu na wolniejszy lub szybszy

#8 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 październik 2012 - 19:49

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Stara kabina a wiec jeżeli chcę jechać na pusto czyli szosowe biegi i drugi drążek w jakim położeniu? tam jest tylko dwie możliwości prawa lewa strona czy jescze na środku coś jest ??
Jeszcze jedna sprawa dość dawno nikt tam nie wymieniał płynów ile wejdzie płynu do chłodnicy ??
Jakie oleje stosujecie ?? do silnika skrzyni i hydrauliki jeszcze pasowało by wymienić olej w wzmacniaczu kierownicy ale nie wiem jaki tam bedzie odpowiedni

Proszę foto ;)

Załączone miniaturki

• bez tytułu1111.JPG

#9 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 październik 2012 - 20:17

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 zadbana bestia hehe moj choc z 94 roku wyglada gorzej (poprzedni własciciel myslał wyłacznie w kategoriach aby do przodu)

#10 Share danio412

danio412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 październik 2012 - 21:25

Stara kabina a wiec jeżeli chcę jechać na pusto czyli szosowe biegi i drugi drążek w jakim położeniu? tam jest tylko dwie możliwości prawa lewa strona czy jescze na środku coś jest ??
Jeszcze jedna sprawa dość dawno nikt tam nie wymieniał płynów ile wejdzie płynu do chłodnicy ??
Jakie oleje stosujecie ?? do silnika skrzyni i hydrauliki jeszcze pasowało by wymienić olej w wzmacniaczu kierownicy ale nie wiem jaki tam bedzie odpowiedni

Proszę foto ;)

Cześć jestem nowy ale troche znam się na mtz , sam mam mtz belarus 800 wiem nigdy nieznałem tego typu rocznik 84 durza buda i biegi zboku . :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 30 październik 2012 - 08:04

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Olej do skrzyni biegów 40 litrów, do silnika 15 l, do wzmacniacza 9 l do chłodnicy około 20.
Jeśli potrzebujecie jakiejś literatury na temat obsługi podajcie adres skrzynki podeślę.
KPK Kumurun Team

#12 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 październik 2012 - 17:22

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 elektronik87@o2.pl proszę o podanie marek olejów jakich można używać do chłodnicy mam na myśli Petrygo ale do skrzyni i silnika nie mam pojęcia ;(

#13 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 październik 2012 - 17:37

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 U siebie w kikumiesięcznym pojeździe mam: silnik Orlen Platinum Ultor 15W40, skrzynia i most przód Hipol 80W90 GL4, hydraulika wspomagania i TUZ/zewnętrzna - producent (a raczej Pronar) zaleca hydrol lhl-38 ale mam zalany lhl-46, bo tamten jest jak woda, a płyn to Borygo.
P.S. Olejów do chłodnicy raczej się nie stosuje :lol:
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#14 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 30 październik 2012 - 18:20

Stara kabina a wiec jeżeli chcę jechać na pusto czyli szosowe biegi i drugi drążek w jakim położeniu? tam jest tylko dwie możliwości prawa lewa strona czy jescze na środku coś jest ??

Proszę foto ;)

ile dales za niego dosyc zadbany ciezko w takim stanie znalesc mtz??

#15 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 08:37

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 MTZ w sumie można powiedzieć że był od dawna w mojej rodzinie obecnie otrzymałem go w spadku od nowości miał jednego właściciela, interesuje mnie jescze obsługa zwolnicy tzn. bliżej kierownicy jest drązek który kompetnie nie wiem w jakich położeniach za co odpowiada z biegami powoli ogarniam temat :)

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 09:15

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Ta dźwignia to jak by niesynchronizowany wzmacniacz momentu. Przełącza się ją tak samo jak biegi nisynchronizowanej skrzyni. W górę dwa sprzęgła a w dół przegazówka. Każdy bieg jaki jest na podstawowej skrzyni zmienia o wartość jaka masz w tabelce. Jeśli ciągnik ma ciężko i zaczyna zwalniać silnik nie trzeba zmieniać biegów które maja od siebie duże odstępy tylko wystarczy przełączyć na żółwia.

http://zapodaj.net/5...a8e674.jpg.html
KPK Kumurun Team

#17 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 02 listopad 2012 - 14:32

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 od siebie polowe, do siebie szosowe. Nie żadne lewo-prawo, przynajmniej u nas w trzech MTZach tak jest.
o jest doobre w transporcie, bo ruszamy z 9 polowe, potem na szosową i już.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 02 listopad 2012 - 14:38.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:37

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 W niektórych mtz-tach dźwignia jest zamontowana pionowo do pokrywki a mniej więcej od wysokości podłogi jest odgięta na bok w taki sposób że przełącza się prawo-lewo. Ja np. nie miałem dźwigni tylko pedał.
KPK Kumurun Team

#19 Share elektronik871

elektronik871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 18:49

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 Witam, biegi w miarę załatwione mam jeszcze klika pytań ;0
Chciałbym się dowiedzieć jeszcze do czego służy plastikowa puszka z prawej strony za siedzeniem z przełącznikiem a komkrtnie co się w niej znajduje ??
Oraz czy to normalne że stacyjka ma tak jakby jedno położenie bez stopni przekręcam w prawo do oporu to odpala a nie ma możlwości grzania świecy lub coś podobnego;(
Potrzebuje schematu elektrycznego bo mam kilka luźnych przewodów i wskaźnik paliwa ciągle pokazuje FULL wyglada na zwarcie;(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 20:05

Pomoc w opanowaniu skrzyni biegów MTZ 80 W tej puszce to jest złączka przewodowa , stacyjka na połowie swojego obrotu powinna grzać świeca i przekręcasz do końca na odpalanie a wskaźniku sprawdź czy zegar dobrze masuje :rolleyes: .

Dodaj odpowiedź