Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik

68 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2012 - 08:50

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik Jak jeszcze do tego dodać fakt oddawania całych silników,skrzyń,mostów itd. do POM-ów gdzie były naprawiane przez fachowców, a jak odbierałeś silnik to z całą pewnością nie swój. Najczęściej jechało się do takich zakładów i wymieniało go na inny, od ręki. Samemu nie szło zrobić z braku wielu części na rynku a większość dostępnych była wydawana na wymianę za zepsutą np felgi, półosie.Nikt dokładnie nie wie co w jakim ciągniku powsadzano i z czego takie silniki wyciągnięto.Takim sposobem ojciec przy wymianie silnika w c-330 dostał silnik od sztaplarki.Różnica jest w kole zamachowym a wymienić takie koło to był problem i dopiero w stoczni zgodzili się zamienić.

bez starego nie ma po co jechać do sklepu, z innymi częściami jest podobnie

Święta prawda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik Dzisiaj, 13:04
  •  

#62 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 listopad 2012 - 11:07

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik @esegrg, praktycznie mam 2 ursusy i Zetora.... a teoretycznie 3 zetory... ;)

@Kristoforn, co do Pom-ów... to chyba każdy wie jak to było... ;) a o pgr już nie wspomnę... wystarczy ,że powiem że moja 1224 pierwotnie była 1012.... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2012 - 01:45

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik Kolego FINN jak Twoja dziewczyna 914-stka,żyje? :P

#64 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 09:52

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik Koledzy co wy chcecie od POM-ów Pierwszy ciągnik jaki trafił do gospodarstwa c325 przeszedł remont w takiej instytucji ponieważ nie był nowy a z demobilu gdzieś z PGR. Dodam że był to pierwszy ciągnik w gminie-pracuje do dzisiaj. Ale do rzeczy traktor był umyty gdzie trzeba naprawiony pachnący nowością. Ja tego nie pamiętam ale podobno tak było. Na teren warsztatu nie można było wejść. A stanowiska diagnostyczne były konkretnie wyposażone nawet rozrusznik po naprawie przechodził test czy działa był sprawdzany na odpowiednim urządzeniu. W teraźniejszych warsztatach tego brak. Chińskich łożysk się nie wstawiało.

#65 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6304 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 listopad 2012 - 09:55

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik Co do POMów i innych firm remontujących - wiele złego się mówi bo były wałki ale też i były fajne sprawy jak np to że można było silnik bez turbo zamienić na ten z turbiną, dać z pękniętym blokiem a odebrać z całym za dopłatą oczywiście. Później to niestety zeszło na psy
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2012 - 10:04

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik

Koledzy co wy chcecie od POM-ów

No chyba bardziej wiemy jak to z nimi było, przynajmniej niektórzy z nas. :P

#67 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 11:01

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik Nie było tak źle jak na tamte czasy bo można było wszystko i turbo załatwić i pęknięty a dzisiaj kasa kasa się liczy i dostajesz jeszcze gorsze badziewie niż wtedy. Wspaniały warsztat naprawczy pan właściciel głaszcze klienta jak bierze robotę a potem nawet nie widać ze było naprawiane nie umyty nie poczyszczony –wy tu coś robiliście—pytam.
Na pewno było tak jak Koledzy pamiętają lepiej bo pan „budyń” z pobliskiego pomu leżał cały dzień pod kombajnem i nic nie zrobił bo za gorąco. A jednak w jednostce nadrzędnej powiatowej pamiętam jako kilkuletni chłopak pojechałem z babcią po części do bizona. Obsłużono nas bez problemu wskazałem panu na stojącym kombajnie w hali remontowej co jest potrzebne.
Był porządek i dobra robota bo kto dzisiaj wywaza bęben młócący—gdzie to zrobić.

#68 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 listopad 2012 - 13:54

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik @esgreg, Finnka pracuje elegancko, po woli pierścienie sie docierają ;) ale nie mam możliwosci przetestowania jej mocy, ale po jeździe i po tym jak sie zbiera z miejsca to juz śmiem twierdzić że jest lepiej jak było... turbina pompuje tak na 0,4--0,5 bar, bez obciążenia jak się ja wkreca na obroty( jazda po drodze) jak sie rozpedzi to przy 2200obr pompuje tak w granicach 0,2 bar... ale jak wspomniałem , nie mam jak na razie jej gdzie sprawdzic, bo od remontu tylko w turze z balotami... ;)

Co do POM-ów.... kiedyś tata z dziadkiem kupili Vistule "po kapitalnym remoncie" to jak tata opowiadał wygladać to pieknie wyglądała... pomalowana, a nowy tłumnik z daleka się świecił... a w pierwszym sezonie to łańcuchy rwały się na potęge... i nawet zgubili wytrząsacz ;) więc jak widać były POM-y i POM-y... ;) ale potem załatwili przyczepkę części z PGR i do końca eksploatacji u nas im starczył, a nawet jeszcze następny własciciel pół dwukółki zabrał ze soba... ;) wiecie, u mnie w gminie było 10 PGR i spółdzielni... więc do Agromy sie czasami jeździło... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 14:43

URSUS FINN 914 DL Turbo- silnik W mojej gminie był PGR ( raczej oddział )ale inny, bo Państwowe Gospodarstwo Rybackie, a o Pomach pozostało dobre zdanie, serwis był na wysokim poziomie, te które zajmowały się remontami kapitalnymi też dobrze wspominam.
Chyba zbaczamy z tematu.

Edytowany przez zorzyk2, 14 listopad 2012 - 14:50.