Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uszczelki teflonowe

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Panewka

Panewka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 październik 2012 - 16:10

Uszczelki teflonowe Witam!mam pytanie dotyczące uszczelek teflonowych pod głowicą zakładać czy nie?przy zdejmowaniu głowicy w MTZ82 tych uszczelek nie było w komplecie uszczelek silnika są silnik pracował bez nich prawidłowo nic niepokojącego się nie działo.Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uszczelki teflonowe Dzisiaj, 21:38
  •  

#2 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 październik 2012 - 17:43

Uszczelki teflonowe JA bym jednak radził założyć, nie wiem nigdy nie jeździłem bez nich ale jeśli ktoś je kiedyś wymyślił to pewnie miało to jakieś zastosowanie

#3 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 październik 2012 - 18:58

Uszczelki teflonowe

Witam!mam pytanie dotyczące uszczelek teflonowych pod głowicą zakładać czy nie?przy zdejmowaniu głowicy w MTZ82 tych uszczelek nie było w komplecie uszczelek silnika są silnik pracował bez nich prawidłowo nic niepokojącego się nie działo.Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Miałem ten sam dylemat,ale założyłem je(straszne ciężkie do włożenia w uszczelke potem trzebe było uważać przy nakładaniu głowicy na blok).
Ciągnik ma ok 300mtg po montazu i jak narazie nic się nie dzieje

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 październik 2012 - 19:10

Uszczelki teflonowe

straszne ciężkie do włożenia w uszczelke potem trzebe było uważać przy nakładaniu głowicy na blok

Nie zauważyłem żeby trudno się je zakładało. Ja to robię maksymalnie 5 min. Wszystkie cztery.

#5 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 październik 2012 - 19:29

Uszczelki teflonowe

Nie zauważyłem żeby trudno się je zakładało. Ja to robię maksymalnie 5 min. Wszystkie cztery.

Chodziło mi o to,że one wykrecają się w górę lub w dół przy montażu(przynajmniej ja tak miałem) ale jak już siedzą to nie wylecą :)

#6 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 październik 2012 - 20:10

Uszczelki teflonowe Ja zakładałem co prawda nie robiłem tego w 5 minut :huh: Tobie też radze żebyś założył.Znajomy mechanik mówił że jak nie założył to po niedługim czasie wypaliło uszczelkę :blink:

#7 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 29 październik 2012 - 19:39

Uszczelki teflonowe Witam-jeżeli są w zestawie, to są przewidziane do założenia i, uważam że winny być założone, ja miałem je w zestawie i też założyłem , zawsze jest większa szczelność,ponieważ każdy demontaż i montaż silnika w jakimś stopniu powoduje śladowe jego nieszczelności, ale każdy zrobi jak zechce :rolleyes: Pozdrawiam

#8 Share Panewka

Panewka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 październik 2012 - 07:03

Uszczelki teflonowe Uszczelki założone nie było z tym większego problemu.Dziękuje za odpowiedzi!!

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 październik 2012 - 10:06

Uszczelki teflonowe Ja nie założyłem, bo nie wiedziałem o nich, to po 3 miesiącach wypaliło uszczelkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 październik 2012 - 20:01

Uszczelki teflonowe Jestem ciekawe mi po 1,5 roku posiadania tego ciągnika wypaliło pomiedzy 2 a 3 cylindrem uszczelke szpara na 2 cm kupiłem uszczelke nową ale żadnych wkładek nie dostałem...
Mój Wladimirec podbija świat

#11 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 październik 2012 - 20:44

Uszczelki teflonowe Rzadko kiedy sie trafia żeby te teflonowe były w zestawie z uszczelką głowicy i jak sprzedawca pi..a to Ci ich nie da a Ty sie chłopie później martw i po roku znowu kupuj uszczelkę :P

#12 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 31 październik 2012 - 21:28

Uszczelki teflonowe Witam- Najczęściej te uszczelki są w zestawach naprawczych, ja kupując tuleje, tłoki, pierścienie, znalazłem je w kartonach tulei, ale sprzedawca mi mówił żeby zaraz sprawdzić w kartonach, jeżeli ich tam nie ma, to da mi je do uszczelki głowicy, tak że trzeba samemu tego dopilnować, jeżeli nie jest w komplecie z uszczelką,niektórzy sprzedawcy potrafią wyjąć z kompletu i oddzielnie je sprzedać dla paru groszy zysku, nie dbając o opinię własnego sklepu, sam miałem taki przypadek, kupując zestaw naprawczy pompy wodnej gdzie w zestawie brak było reperaturki ,a proponowano mi ją oddzielnie zakupić, ale i też jest i tak, że są gołe uszczelki ,to już chyba daleko-wschodnie podróby.Każdy szanujący dzisiaj się sklep, ceniący sobie rynek zbytu sam zadba o to aby dać co być powinno.Ale cóż, my uczymy się właśnie na błędach, a inni na tym zarabiają :rolleyes: Pozdrawiam

#13 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 03 styczeń 2016 - 01:05

Uszczelki teflonowe

Odświeżam.

Jakie macie uwagi odnośnie montażu tych uszczelek? U mnie nie było i teraz często wypala mi uszczelkę. Oddałem głowicę do sprawdzenia i w tygodniu będę wszystko składał. Myślę nad założeniem tych sylikonów. U sąsiada np były od początku kto wie czy nie od oryginału. 

KPK KUMURUN TEAM

#14 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 03 styczeń 2016 - 22:56

Uszczelki teflonowe

Ja jak zakładam, to je układam dokładnie w uszczelce, one mają taki rowek, a nadmiar teflonu starannie obcinam nożem do tapet, tak, aby nie zrobić żadnego luzu. Reklamacji żadnej odpukać nie było :)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#15 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 23:18

Uszczelki teflonowe

I ja też będę teraz zakładał. Niestety nie mieli jak kupowałem uszczelkę pod głowicę także muszę chyba przez neta nabyć. 

KPK KUMURUN TEAM

#16 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 21 luty 2016 - 21:20

Uszczelki teflonowe

Panowie. Wyprowadzam z błędu tych którzy mówią że uszczelki wkładamy i docinamy. Nic bardziej mylnego. Uszczelki są już odpowiedniej długości i takie muszą wejść do otworu w uszczelce. Technika jest taka, że wkładamy je do gorącej wody i jak zmiękną to wciskamy ja metalowy pierścień uszczelki. Musi wejść całość i wchodzi. Ja niestety nie wiedziałem tego wcześniej i dociąłem kto wie czy nie będę musiał ściągać w niedługim czasie. 

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 czerwiec 2016 - 13:16

Uszczelki teflonowe

Jakby tak było to byłyby one równej długości, a tym czasem każda jest inna i trzeba docinać.

Dodaj odpowiedź