Skocz do zawartości

Zdjęcie

nie działa zmiana biegów przy fergu 3080

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share masterziomix5

masterziomix5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 październik 2012 - 10:18

nie działa zmiana biegów przy fergu 3080 Przy próbie włączenia biegu(pchnięcie lewarka do przodu) lewarek wypadł z tzw. szklanki znajdującej się z boku skrzyni. Po wmontowaniu lewarka na swoje miejsce nie ma możliwości włożenia biegu. Dźwignia zmiany biegów pozostaje w pozycji luz i w tejże pozycji nie ma luzu wygląda tak jakby został jeden bieg. Po przełączeniu lewarka w pozycje jakiegokolwiek biegu i podczas próby zluzowania sprzęgła traktor stoi w miejscu a silnik się przydusza tak jakby był na hamulcu. Czy to może być zakleszczenie i jeśli tak to jak to odkleszczyć. Jeżeli nie to, to co innego może być przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nie działa zmiana biegów przy fergu 3080 Dzisiaj, 03:03
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 28 październik 2012 - 11:49

nie działa zmiana biegów przy fergu 3080 trzeba zdjąć dekiel i obejrzeć
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 październik 2012 - 13:17

nie działa zmiana biegów przy fergu 3080 tak masz zablokowane biegi ,tak jak wyżej trzeba zdjąc górny dekiel i odblokować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share DamianG

DamianG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 październik 2012 - 16:11

nie działa zmiana biegów przy fergu 3080 NIE WIEM CZY UDA CI SIE TAK ZROBIC ZE ODBLOKUJESZ PO ZDJĘCU DEKLA BO WODZIK OD TEGO JEST ZERAZ ZA SPRZEGŁEM.PO ZDJECIU DEKLA BEDZIESZ MIAL TYLKO WIDOCZNĄ PRZESÓWKE.W MOIM TEZ TAK SIE DZIAŁO ALE NIE ROZBIERAŁEM TYLKO ENERGICZNIE SZARPAŁEM ZA TA DZWIGNIE Z JABLKIEM ALE DO CZASU AZ STANAŁ CAŁKIEM. TERAZ WŁAŚNIE MAM GO ROZPOŁOWIONEGO I TO JEST WINA WODZIKA ZRYWA SIĘ ZABEZPIECZENIE. OBY TOBIE SIE UDALO ODBLOKOWAC. MI PO TYM JAK STAŁO TO SIE PIERWSZY RAZ UDAŁO SIE ZAORAĆ JAKIEŚ 90 HA I ZAKOŃCZYŁO SIE TYM ZE JEDZIE TYLKO DO PRZODU A TERAZ SZUKAM WODZIKA BO STOI ROZPOŁOWIONY.PO ROZMOWIE Z SERWISANTEM MÓWIL ZE TO JEDNA Z CZESTRZYCH AWARII.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share masterziomix5

masterziomix5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:11

nie działa zmiana biegów przy fergu 3080 górnego dekla nie ma i czy to na pewno jest zakleszczenie skrzyni czy może coś innego, ciągnik jeździ do przodu i do tyłu(zmiana kierunku reduktorem a lewarek zmiany biegów musi być w pozycji neutralnej luz)