masterziomix5

nie działa zmiana biegów przy fergu 3080

Polecane posty

Przy próbie włączenia biegu(pchnięcie lewarka do przodu) lewarek wypadł z tzw. szklanki znajdującej się z boku skrzyni. Po wmontowaniu lewarka na swoje miejsce nie ma możliwości włożenia biegu. Dźwignia zmiany biegów pozostaje w pozycji luz i w tejże pozycji nie ma luzu wygląda tak jakby został jeden bieg. Po przełączeniu lewarka w pozycje jakiegokolwiek biegu i podczas próby zluzowania sprzęgła traktor stoi w miejscu a silnik się przydusza tak jakby był na hamulcu. Czy to może być zakleszczenie i jeśli tak to jak to odkleszczyć. Jeżeli nie to, to co innego może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

trzeba zdjąć dekiel i obejrzeć


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianG    0

NIE WIEM CZY UDA CI SIE TAK ZROBIC ZE ODBLOKUJESZ PO ZDJĘCU DEKLA BO WODZIK OD TEGO JEST ZERAZ ZA SPRZEGŁEM.PO ZDJECIU DEKLA BEDZIESZ MIAL TYLKO WIDOCZNĄ PRZESÓWKE.W MOIM TEZ TAK SIE DZIAŁO ALE NIE ROZBIERAŁEM TYLKO ENERGICZNIE SZARPAŁEM ZA TA DZWIGNIE Z JABLKIEM ALE DO CZASU AZ STANAŁ CAŁKIEM. TERAZ WŁAŚNIE MAM GO ROZPOŁOWIONEGO I TO JEST WINA WODZIKA ZRYWA SIĘ ZABEZPIECZENIE. OBY TOBIE SIE UDALO ODBLOKOWAC. MI PO TYM JAK STAŁO TO SIE PIERWSZY RAZ UDAŁO SIE ZAORAĆ JAKIEŚ 90 HA I ZAKOŃCZYŁO SIE TYM ZE JEDZIE TYLKO DO PRZODU A TERAZ SZUKAM WODZIKA BO STOI ROZPOŁOWIONY.PO ROZMOWIE Z SERWISANTEM MÓWIL ZE TO JEDNA Z CZESTRZYCH AWARII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

górnego dekla nie ma i czy to na pewno jest zakleszczenie skrzyni czy może coś innego, ciągnik jeździ do przodu i do tyłu(zmiana kierunku reduktorem a lewarek zmiany biegów musi być w pozycji neutralnej luz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj