Skocz do zawartości

Zdjęcie

Więźba w oborze

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 październik 2012 - 22:24

Więźba w oborze Witam.
Po mału zastanawiam się nad budową obory uwięziowej. Nurtuje mnie jeden temat... Budynek będzie bez sklepienia/stropu, dach pokryty zwykłym trapezem, lub możliwe, że płytą warstwową.
Jak wykonać najtaniej więźbę pod ten dach?? Nie ukrywam, że drewno posiadam swoje, tartak za płotem i wolałbym zrobić więźbę drewnianą, ale czy ona posłuży? i czy można ją jakoś zabezpieczyć przed sparem wilgocią itp??
U jednego gościa widziałem identyczną oborę jaką będą chciał stawiać i krokwiaki ma drewnane, a dach ma pod zwykłym trapezem. Lecz zbankrutował i nie dowiem sie jak to się sprawdzi z czasem.
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Więźba w oborze Dzisiaj, 08:22
  •  

#2 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 październik 2012 - 23:36

Więźba w oborze Ja też planuję budowę i zaplanowałem zrobić dach na konstrukcji metalowej i pokryć to płytą warstwową. Ale skoro masz swoje drewno itp. to najtaniej będzie przykryć wszystko blachą trapezową i ocieplić wszystko płytą warstwową (folia aluminiowa+rdzeń z poliuretanu+folia aluminiowa). Załatwisz jednocześnie sprawę ocieplenia i jednocześnie ochronisz drewno przed działaniem pleśni itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 28 październik 2012 - 00:02

Więźba w oborze dreno wytrzyma jak najbardziej sam ogładałem wiele takich obór w niemczech i jakoś się to sprawdza-oczywiści drewno musi być odpowiednio zakonserwowane itp

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 28 październik 2012 - 12:54

Więźba w oborze Wstarej oborze w dobudówce zrobiliśmy: trapez-krokwy drewniane-stelaż dreniany-syropian 5mm na wkręty z plastikowymi podkładkami-siatka zbrojeniowa do styropianu klei i farba. Mamy tak 2rok i jak narazie jest ok. Wydaje mi się, że to może być najtańszy sposób
To nie forum magii i czarów:)