BukeR

Agrotron K410 / K420 - opony i błotniki.

Polecane posty

BukeR    10

Witam.

Zdecydowałem się na zakup 420 na szerszym ogumieniu 480 przód / 540 tył i mam kilka pytań.

 

Jaka jest różnica w szerkości opony między 480 a 540? Chodzi mi o tył? Co z błotnikiami tylnimi, a mienowicie ich poszerzeniem? Przednie będą oczywiście poszerzone, ale czy jest wybór o ile poszerzyć tylne, bo widziałem u kolegi DFkujawy maszynę na tych kółkach i tak poszerzone tylnie błotniki nie podobają mi się, a co najważniejsze taki kawał plastiku nie wygląda solidnie.

Chodzi mi o to zdjęcie:

gallery_19139_52_240651.jpg

 

Dla ciekawskich dopłata za opony + błotniki w granicach 2 tys, ale śmiało to można wynegocjować jako gratis.

 

 

 

//edit:

Znalazłem jakby wygłądał na zwykłych błotnikach z takimi gumami: http://www.agropool.ch/Data/Images/204541-2_m8x6.jpg

Edytowano przez BukeR

Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

hee miedz 480 a 540 jest 60mm czyli 6cm matematycznie

ja w swoim mam tył 600 i przód 540

 

co do nakładek do bloltników to jest mocny materiał

u mnie tylne i przednie opony wystają mimo maksymalnego poszerzenia błotników tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Na feldze 38 powinno być drożej, ale dopłata za sam tył 5tys to przesada. Mi powiedział 2tys z groszami, za poszerzone błotniki przód tył i opony 480/24 przód i 540/34 tył.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Poszerzone błotniki są ok., nic się z nimi nie dzieje też mam takie opony jak Tobie proponują 480*24 i 540*34. Dopłata zależy pewnie od tego czy felgi są spawane (z 2 stron lub z 1 strony) ,czy są skręcane-te są najdroższe. Problem w tym ,że moje są spawane i przy tym rozmiarze opon nie można nic już zrobić z rozstawem tylnych kół, a przy swoich 112KM na felgach 34R ciągnik wygląda jak taka kaczuszka-niski i szeroki. Prawdę mówiąc nie widziałem przed kupnem K420 ciągnika na dokładnie takich kołach i przy odbiorze byłem lekko zniesmaczony. Gdyby felgi były skręcane to można by jeszcze coś z tym zrobić , a tak to kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Kolego beniu33 masz może zdjęcie jak wygląda takim zestawie?


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Byłbym bardzo wdzięczny.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Nadstawki czyli poszerzenie błotników to opcja za dopłatą, ale jeżeli bierzemy szersze koła to muszą być założone, więc i tak się je dolicza. Można wziąć opcję szeroki błotnik zamiast poszerzenia.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Czyli nadstawka (czarna) zostaje, a montują poszerzony błotnik (zielony)? Chyba lepiej to wygląda jak poszerzenie?


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Doczytałem temat, i te szerokie błotniki to w serii M i chyba nawet tylko w PL są a tak do jest tak zwane przedłużenie błotnika ;p

 

Błotnik szeroki: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/393164-deutz-fahr-agrotron-m650-i-overum-dv-6108hl/

 

Przedłużenie błotnika: http://www.agrofoto....079-deutz-fahr/

 

:) Przepraszam bo wprowadziłem trochę zamieszania ;)

Edytowano przez Michufarmer

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Nic się nie stało, ale szczerze właśnie tak myślałem, że opcja ta jest w M'kach, bo w żadnym K tego nie spotkałem.

A jest opcja wyboru długości poszerzenia? Bo jak przeglądam Agrofoto to długości tych poszerzeń wydają się różne.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

koledzy jak myślicie agrotron k410 brac wersje a czy b warto dopłacac i brać b czyli ten dodatkowy zbirnik hydr ciągnik nie bedzie pracował z takimi maszynami że potrzebny ten zbiornik dodam że do wersji dokładam reszte co jest w wersji a wiadomo wtedy wersja a jest tańsza co myślicie o tych ciągnikach w ogóle na 40 ha chce go jak u was awarie spalanie serwisy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Kolego dzisiaj Ci nie jest potrzebny, a z rok może się przydać. Nowy ciągnik raczej jest zakupem długoterminowym i trzeba brać pod uwagę rozwój gospodarstwa i możliwość zakupu dodatkowego sprzętu.

 

Nie wiem czym różnią się wersje B, od A, ale ja za wersje B (fotel pneumatyk, dodatkowe halogeny na tył, opony 480/24, 540/34, 3 pary hydrauliki, klima manualna, radioodtwarzacz zapłacę 198tys). Za wersje B, tylko bez szerszych opon (na standardzie (420/24, 480/34) plus amortyzacja kabiny mechaniczna i amortyzacja przedniej osi dealer woła 206 tys.

 

Wydaje mi się, że wersja A nie ma radaru i owego zbiornika. Nie jestem pewien, więc niech ktoś się wypowie obeznany w temacie.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

ja mam AGROTRONA k610 od wiosny jak na razie zadnego problemu sprzet spisuje sie swietnie pracuje z 4skib obrotkiem i agregatem talerzowym 3m fotki w galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Johny1640
      witam od niedawna jestem posiadaczem ciągnika john deere 1640. Podczas prac polowych zauważyłem że napęd  nie zgrywa się z tyłem. I tu moje pytanie do posiadaczy tego modelu jakie opony muszę założyć z przodu? z tyłu mam 16.9xR38 a z przodu 12.4xR24.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rilock
      Posiadam problem z ciągnikiem marki Deutz-fahr Agrotron 90, przy rozgrzanym ciągniku gdy chcę cofnąć rozłącza rewers aczkolwiek nie wyświetla błędu tylko wydaje sygnał dźwiękowy. Po kilku próbach udaje się cofnąć. Prosił bym o jakąś podpowiedź co z tym zrobić.
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj