Gość minio

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość minio   
Gość minio

Witam,

 

potrzebuję porady jaki pług obrotowy wybrać do ciągnika 81KM - chciałbym, aby miał regulowaną szerokość orki i może gumowe koło. Natomiast nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę - w co powinien być wyposażony aby orka była przyjemnością. No i podstawowe pytanie czy za kasę rzędu 6-8 tys. zł znajdę coś ciekawego na rynku.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/plug-3-skibowy-obrotowy-frost-mosel-i2714963365.html nawet fajny :)

http://allegro.pl/plug-3-skibowy-obrotowy-i2735664594.html od rolnika więc może być dobry

http://otomoto.pl/plug-krone-mustang-3-skibowy-dowoz-A231267.html

pług nie może być spawany , krzywy itd. jężeli chcesz kupić pług obrotowy kiieruj sie dobrymi markami takimi jak lemken rabe werk krone overum Kverneland vogel noot po to aby części byłu wmiare do znależienia i jeszcze muścisz sie kierować stanem odkładnic i zabiezpieczeniami jakie potrzebujesz to chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Wiem Ibisa 3 skiby z możliwością dołożenia , od rolnika cena 7tys jak byś chciał więcej info to pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Aby orka była przyjemnością to;odstępy między korpusami min.100cm,wysokość słupicy min 80 cm.przedpłużki wysokie(kukurydziane-do poplonów),ścinacze skiby ,duże odkładnie.To moim zdaniem kilka istotnych aspektów wpływających na przyjemną pracę pługiem.Myślę że za te pieniądze,którymi dysponujesz, na rynku wtórnym można całkiem dobrą,markową obrotówkę wyrwać,jest w czym wybierać.Osobiście polecam jakiś zachodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szczerze powiedziawszy za tą kasę nic ciekawego z dobrych marek nie kupisz. Nawet te 3 z linków powyżej to starocia. Ze zbyt wąskimi szerokościami na korpus. Nie wiem jakie gleby masz. Ale do ciągnika 80 km optymalny na średnich glebach był by pług o szerokościach 35-40-45 cm. Oczywiście 3 skibowy. Niestety takie pługi z nowego typu ramą umozliwiająca regulacje pierwszej skiby i punktu ciągu za pomocą śrub rzymskich sa drogie. Myśle,że jakieś 10-12 tys. Zakup uni może być tu dobrym pomysłem. Ponieważ nie jest to może marka o najwyższym prestiżu, ale ma nowego typu ramę i taki zakres regulacji jakpisałem wyzej. Ale to tez za 8 tys cięzko będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Dzięki za info - ziemia to głównie 4-5 klasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Mam na sprzedaż rabe werka. Kupiłem go dla siebie ale do ciągnika 120 km okazał się za mały. Oddałbym go za 5 tys. Pług ma 4 skiby a szerokość orki to ok 32 cm na skibę. Obrót na jeden wąż. Jak coś to pisz na priv wtedy wyśle Ci zdjęcia jeżeli będziesz zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja w tamtym roku kupiłem 3+1 obracaną vanlengerich zabezpieczenia kołkowe od rolnika za niecałe 7tys. Kupiłem tylko lemiesze i dłuta. Ważne żeby rama była cała i odkładnie w miarę dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do tych lemkenów ten drugi nie ma zmiany szerokości orki. Podejżewam, że jest gdzieś z lat 80 tych. Ten z pierwszego linku ma nowego typu ramę ale chyba nieruchome korpusy. Latem stałem przed podobnym wyborem. Pożądna 4 skibowa obrotówka zachodnia kosztowała by mnie 14-16 tys. Mogłem kupić nową agromaszu, ale musiał bym dokupić jeszcze obciążniki za kolejne 2 tys. Koniec końców zamiast skansenu wybrałem nowego jednobelkowego agromasza. Póki co jestem zadowolony. Dałem za niego 8500. Jeszcze jednym argumentem przeciwko obrotówce było u mnie to, że posiadammałe kawalki pól i bywa,że po przejechaniu 100m musiał bym pług obracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Wiem Ibisa 3 skiby z możliwością dołożenia , od rolnika cena 7tys jak byś chciał więcej info to pisz na priv

Kolego napisałem na priv - odezwij się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj