Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minio

minio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 październik 2012 - 17:44

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł Witam,

potrzebuję porady jaki pług obrotowy wybrać do ciągnika 81KM - chciałbym, aby miał regulowaną szerokość orki i może gumowe koło. Natomiast nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę - w co powinien być wyposażony aby orka była przyjemnością. No i podstawowe pytanie czy za kasę rzędu 6-8 tys. zł znajdę coś ciekawego na rynku.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł Dzisiaj, 05:11
  •  

#2 Share ursus4x4power

ursus4x4power

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 październik 2012 - 18:15

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł http://allegro.pl/pl...2714963365.html nawet fajny :)
http://allegro.pl/pl...2735664594.html od rolnika więc może być dobry
http://otomoto.pl/pl...oz-A231267.html
pług nie może być spawany , krzywy itd. jężeli chcesz kupić pług obrotowy kiieruj sie dobrymi markami takimi jak lemken rabe werk krone overum Kverneland vogel noot po to aby części byłu wmiare do znależienia i jeszcze muścisz sie kierować stanem odkładnic i zabiezpieczeniami jakie potrzebujesz to chyba wszystko :)

#3 Share Zico99

Zico99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 październik 2012 - 18:45

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł Wiem Ibisa 3 skiby z możliwością dołożenia , od rolnika cena 7tys jak byś chciał więcej info to pisz na priv

#4 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 27 październik 2012 - 19:12

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł Aby orka była przyjemnością to;odstępy między korpusami min.100cm,wysokość słupicy min 80 cm.przedpłużki wysokie(kukurydziane-do poplonów),ścinacze skiby ,duże odkładnie.To moim zdaniem kilka istotnych aspektów wpływających na przyjemną pracę pługiem.Myślę że za te pieniądze,którymi dysponujesz, na rynku wtórnym można całkiem dobrą,markową obrotówkę wyrwać,jest w czym wybierać.Osobiście polecam jakiś zachodni.

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2012 - 19:22

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł Szczerze powiedziawszy za tą kasę nic ciekawego z dobrych marek nie kupisz. Nawet te 3 z linków powyżej to starocia. Ze zbyt wąskimi szerokościami na korpus. Nie wiem jakie gleby masz. Ale do ciągnika 80 km optymalny na średnich glebach był by pług o szerokościach 35-40-45 cm. Oczywiście 3 skibowy. Niestety takie pługi z nowego typu ramą umozliwiająca regulacje pierwszej skiby i punktu ciągu za pomocą śrub rzymskich sa drogie. Myśle,że jakieś 10-12 tys. Zakup uni może być tu dobrym pomysłem. Ponieważ nie jest to może marka o najwyższym prestiżu, ale ma nowego typu ramę i taki zakres regulacji jakpisałem wyzej. Ale to tez za 8 tys cięzko będzie.

#6 Share minio

minio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 październik 2012 - 19:24

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł Dzięki za info - ziemia to głównie 4-5 klasa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 27 październik 2012 - 19:27

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł http://otomoto.pl/le...wy-A204065.html

Proponowałbym Lemnkena, lekki (popa mniej dostanie po d*pie) wytrzymały pług.

http://otomoto.pl/pl...90-A118737.html

Edytowany przez pawelol111, 27 październik 2012 - 19:30.

#8 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 październik 2012 - 19:40

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł Mam na sprzedaż rabe werka. Kupiłem go dla siebie ale do ciągnika 120 km okazał się za mały. Oddałbym go za 5 tys. Pług ma 4 skiby a szerokość orki to ok 32 cm na skibę. Obrót na jeden wąż. Jak coś to pisz na priv wtedy wyśle Ci zdjęcia jeżeli będziesz zainteresowany.

#9 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 październik 2012 - 19:48

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł ja w tamtym roku kupiłem 3+1 obracaną vanlengerich zabezpieczenia kołkowe od rolnika za niecałe 7tys. Kupiłem tylko lemiesze i dłuta. Ważne żeby rama była cała i odkładnie w miarę dobre.

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2012 - 20:00

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł Co do tych lemkenów ten drugi nie ma zmiany szerokości orki. Podejżewam, że jest gdzieś z lat 80 tych. Ten z pierwszego linku ma nowego typu ramę ale chyba nieruchome korpusy. Latem stałem przed podobnym wyborem. Pożądna 4 skibowa obrotówka zachodnia kosztowała by mnie 14-16 tys. Mogłem kupić nową agromaszu, ale musiał bym dokupić jeszcze obciążniki za kolejne 2 tys. Koniec końców zamiast skansenu wybrałem nowego jednobelkowego agromasza. Póki co jestem zadowolony. Dałem za niego 8500. Jeszcze jednym argumentem przeciwko obrotówce było u mnie to, że posiadammałe kawalki pól i bywa,że po przejechaniu 100m musiał bym pług obracać.

#11 Share minio

minio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 październik 2012 - 10:47

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł

Wiem Ibisa 3 skiby z możliwością dołożenia , od rolnika cena 7tys jak byś chciał więcej info to pisz na priv

Kolego napisałem na priv - odezwij się...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 19:59

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł Czy rama tego pługa na 4 zdjęciu jest spawana? http://otomoto.pl/kv...ka-A231465.html Ogólnie co myślicie o tym modelu? jakie ma zabezpieczenie? czy warto się nim zainteresować?