Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maro80

maro80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 październik 2012 - 12:08

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX Witam serdecznie. Mam taki problem w Renault Ares 550, że podczas gdy naciśnie się pedał hamulca to wyczuwalne jest drganie. Prawdopodobnie to będzie mieć związek z hydrauliką. Niewiem czy ten hamulec jest w jakimś stopniu wspomagany przez wysokie ciśnienie, ale jest takie wrażenie jakby ciśnienie przechodziło przez pedał hamulca i słychać takie jakby psyczenie. Proszę wszystkich o jakiekolwiek porady, co może być nie tak. Dodam jeszcze ze problem występuje nawet na postoju. Wystarczy że naciśnie się pedał hamulca.

Edytowany przez maro80, 27 październik 2012 - 12:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX Dzisiaj, 21:52
  •  

#2 Share maro80

maro80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:31

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX Już jest OK. Problemem była pompa hamulca hydraulicznego do przyczep.

#3 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:39

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX A konkretnie co było nie tak? Bo z tego co wiem hamulce przyczep zasilane są z pompy hydraulicznej.

#4 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 08 listopad 2012 - 20:39

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX Co dokładnie nawaliło i jak to naprawiłeś ? Zastanawiam się , nad odłączeniem tego ustrojstwa w swoim ciągniku (steyr) , bo obciąża to hydraulikę i silnik trochę spada z obrotów przy każdym naciśnięciu hamulca nożnego , a przyczep z hamulcami olejowymi i tak nie mam .

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:50

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX A nie da się wyjścia do hamulców przyczepy podpiąć do zbiornika oleju- skrzyni. Bądź do jakiegoś przelewu.
Przy każdym naciśnięciu hamulca gdy ten zawór puści olej swobodnie bez ciśnienia wróci on do skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 08 listopad 2012 - 21:10

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX Pomysł dobry , ale może generować spadki ciśnienia w hydraulice np . stoję na uwrociu , podnoszę i obracam pług a tu trzeba jednocześnie trzymać nogę na hamulcu ( górki ).

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 22:15

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX A ile jest w nim pomp hydrauliki?
Może jest dzielnik strumienia albo pompa jest 2 sekcyjna trzeba przeanalizować co z czym działa, może nie ma wpływu na działanie podnośnika.

#8 Share maro80

maro80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 20:11

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX To działa poprostu jak rozdzielacz hydrauliczny. wysokie ciśnienie przychodzi na tą pomkę i jak zasterujesz pedałem hamulca to dajesz ciśnienie na tą sekcję i wtedy część wysokiego ciśnienia przechodzi na wyjscie do przyczep. Jak nie naciskasz pompa ta pracuje na swobodny przepływ. Ja poprostu zdemontowałem ten "tłok" który steruje przepływem części wysokiego ciśnienia na wyjscie, że teraz pomimo że nacisnę pedał hamulca cały czas mam swobodny przepływ. Spadku ciśnienia w hydraulice nie ma ponieważ zawory bezpieczeństwa są za rozdzielaczem nie przed.

#9 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 17:38

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX

A nie da się wyjścia do hamulców przyczepy podpiąć do zbiornika oleju- skrzyni. Bądź do jakiegoś przelewu.
Przy każdym naciśnięciu hamulca gdy ten zawór puści olej swobodnie bez ciśnienia wróci on do skrzyni.

Robilem tak i po wcisnieciu hamolca podnosnik nie podnosi z gory to troche nie bardzo sie sprawdza, najlepiej zaslepic doplyw plynu do rozdz. pod kabina jest trojnik powinno sie dac.

Edytowany przez maniek0277, 02 grudzień 2012 - 17:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share sss

sss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 12:58

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX mam renault ares i chciałbym odłączyć hamulce hydrauliczne od przyczep, mozecie mi powiedzieć jak to zrobić a dokładniej w którym miejscu