maro80

Drganie pedału hamulca w Ares 550 RX

Polecane posty

maro80    0

Witam serdecznie. Mam taki problem w Renault Ares 550, że podczas gdy naciśnie się pedał hamulca to wyczuwalne jest drganie. Prawdopodobnie to będzie mieć związek z hydrauliką. Niewiem czy ten hamulec jest w jakimś stopniu wspomagany przez wysokie ciśnienie, ale jest takie wrażenie jakby ciśnienie przechodziło przez pedał hamulca i słychać takie jakby psyczenie. Proszę wszystkich o jakiekolwiek porady, co może być nie tak. Dodam jeszcze ze problem występuje nawet na postoju. Wystarczy że naciśnie się pedał hamulca.

Edytowano przez maro80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A konkretnie co było nie tak? Bo z tego co wiem hamulce przyczep zasilane są z pompy hydraulicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Co dokładnie nawaliło i jak to naprawiłeś ? Zastanawiam się , nad odłączeniem tego ustrojstwa w swoim ciągniku (steyr) , bo obciąża to hydraulikę i silnik trochę spada z obrotów przy każdym naciśnięciu hamulca nożnego , a przyczep z hamulcami olejowymi i tak nie mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A nie da się wyjścia do hamulców przyczepy podpiąć do zbiornika oleju- skrzyni. Bądź do jakiegoś przelewu.

Przy każdym naciśnięciu hamulca gdy ten zawór puści olej swobodnie bez ciśnienia wróci on do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Pomysł dobry , ale może generować spadki ciśnienia w hydraulice np . stoję na uwrociu , podnoszę i obracam pług a tu trzeba jednocześnie trzymać nogę na hamulcu ( górki ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A ile jest w nim pomp hydrauliki?

Może jest dzielnik strumienia albo pompa jest 2 sekcyjna trzeba przeanalizować co z czym działa, może nie ma wpływu na działanie podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro80    0

To działa poprostu jak rozdzielacz hydrauliczny. wysokie ciśnienie przychodzi na tą pomkę i jak zasterujesz pedałem hamulca to dajesz ciśnienie na tą sekcję i wtedy część wysokiego ciśnienia przechodzi na wyjscie do przyczep. Jak nie naciskasz pompa ta pracuje na swobodny przepływ. Ja poprostu zdemontowałem ten "tłok" który steruje przepływem części wysokiego ciśnienia na wyjscie, że teraz pomimo że nacisnę pedał hamulca cały czas mam swobodny przepływ. Spadku ciśnienia w hydraulice nie ma ponieważ zawory bezpieczeństwa są za rozdzielaczem nie przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

A nie da się wyjścia do hamulców przyczepy podpiąć do zbiornika oleju- skrzyni. Bądź do jakiegoś przelewu.

Przy każdym naciśnięciu hamulca gdy ten zawór puści olej swobodnie bez ciśnienia wróci on do skrzyni.

Robilem tak i po wcisnieciu hamolca podnosnik nie podnosi z gory to troche nie bardzo sie sprawdza, najlepiej zaslepic doplyw plynu do rozdz. pod kabina jest trojnik powinno sie dac. Edytowano przez maniek0277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

mam renault ares i chciałbym odłączyć hamulce hydrauliczne od przyczep, mozecie mi powiedzieć jak to zrobić a dokładniej w którym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj