Skocz do zawartości

Zdjęcie

kontrolka od oleju Renault 133.54

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tonyk

tonyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 październik 2012 - 19:58

kontrolka od oleju Renault 133.54 Witam,
Dręczy mnie jedna kwestia, a mianowicie po rozgrzaniu silnika na niskich obrotach zapala sie kontrolka od oleju, ta od ładowania, od filtra i STOP i oczywiście piszczy, (te wszystkie kontrolki które zapalaja sie po przekreceniu kluczyka) po dodaniu gazu i gdy silnik pracuje na około 800 obr/min jest ok, ale jak puszcze gaz i spadnie do około 560-580obr/min znów sie zapalaja.
Oczywiscie gdy silnik jest zimny to wszystko jest ok, problem pojawia sie po rozgrzaniu.

Z góry dziekuje za pomoc, bo niewiem od czego zacząc.

Edytowany przez tonyk, 24 październik 2012 - 20:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kontrolka od oleju Renault 133.54 Dzisiaj, 23:14
  •  

#2 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 październik 2012 - 07:48

kontrolka od oleju Renault 133.54 przede wszystkim obroty 560 to za mało prawidłowe to 700-800 -musisz sprawdzić ciśnienie manometrem -pytanie od jakiego handlarza go kupileś czyli chodzi o uczciwość gdyż nie wiadomo czy coś nie kombinował przy elektryce aby coś ukryć itd

#3 Share tonyk

tonyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 październik 2012 - 08:17

kontrolka od oleju Renault 133.54

przede wszystkim obroty 560 to za mało prawidłowe to 700-800 -musisz sprawdzić ciśnienie manometrem -pytanie od jakiego handlarza go kupileś czyli chodzi o uczciwość gdyż nie wiadomo czy coś nie kombinował przy elektryce aby coś ukryć itd

Też mi sie wydaje że mam zaniskie te obroty na biegu jałowym. Był u mnie elektryk bo robił mi EHR na błotniku i stwierdził że już dawno niewidział ciągnika z tak dobrze utrzymaną instalacją, Wiec raczej na instalacje bym niestawiał, chyba że alternator ma słabe ładowanie, bo wsumie niezdążyłem mu wpomiec o tym problemie.

#4 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 październik 2012 - 08:39

kontrolka od oleju Renault 133.54 ładowanie alternatora możesz sprawdzić przy włączonych światłach wszystkich roboczychjak reaguje alternator i żarówki na dodanie gazu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 25 październik 2012 - 09:06

kontrolka od oleju Renault 133.54 Niektóre czujniku oleju mają ustawianą poniżej jakiej wartości się włączają. Jeżeli silnik na tak niskich obrotch chodzi normalnie bez przebierania to nie ma sensu tego zmieniać. Waż sobie dobrego mechanika i niach manometrem ci sprawdzi ciśnenie. Możliwe też że masz nie orginalny czujnik

#6 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 październik 2012 - 09:19

kontrolka od oleju Renault 133.54 czujnik nie tyle nie oryginalny co wypracowanymoże być

#7 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 październik 2012 - 11:39

kontrolka od oleju Renault 133.54 Witam
Obroty rzędu 550 - 560 masz jak najbardziej prawidłowe.
Jakim olejem masz zalany silnik?
Jeżeli ciśnienie na manometrze będzie za niskie to spróbój wymienic olej na gęstrzy a jeżeli to nie pomoże to może być wina pompy olejowej (lubie się poluzowac i nie trzyma ciśnienia).
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 25 październik 2012 - 21:42

kontrolka od oleju Renault 133.54 kolego tonyk@ kup krociec za 2,7zl , waz 2,5 z srubunkami 12mm jakies 30zl i manometr 75 zł , i bedziesz miec pod kontrola cisniene juz w kabinie, a powiem Ci ze ja po naprawie silnika obnizyłem obroty na pompie wtryskowej do 550 obr to piszczało zaraz ładowanie wykrzyknik etc wiec zrobiłem znow takie jak były 680 obr jest spokoj
znalazłem to czego szukałem ..:)))