Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 14:10

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych Mam pytanie czy wie ktoś gdzie znaleść dokładne informacje na temat przechowywania (zgodnie z wymogami UE) środków ochrony roslin i nawozów szcztucznych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych Dzisiaj, 03:30
  •  

#2 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 14:23

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych A w ARiMR pytałeś

#3 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 17:07

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych No właśnie nie, próbowałem cos znaleźć w necie, ale żadnych konkretów nie zalazłem. Próbowałem też ODR, ale sami jakoś nie za bardzo wdzieli sąd takie dokładne wytyczne wziąć. Więc zostaje tylko ARiMR.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 17:50

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych ja tam nie magazynuje srodków,zamawiam za za trzy godziony juz sa,cena tez zawsze jest super.

#5 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 16:57

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych benek79, zamawiasz przez hurtownie czy może przez jakiegos przedstawiciela?

#6 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 20:07

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych przedstawiciel hurtowni mi dostarcza od 3 lat

#7 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 20:39

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych tu coś jest
http://www.agro-info.../?p=3&id_faq=61
i kilka w wyszukiwarce http://www.google.pl...lient=firefox-a
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#8 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 17:17

Mam pytanie czy wie ktoś gdzie znaleść dokładne informacje na temat przechowywania (zgodnie z wymogami UE) środków ochrony roslin i nawozów szcztucznych?

Najpierw przeczytaj sobie Kodeks Dobrej Praktyki Rolniczej ze strony Ministerstwa Rolnictwa.

#9 Share sorhurt

sorhurt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:13

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych W gospodarstwie musisz mieć zamknięty i oznaczony magazynek na środki ochrony roślin. Powinieneś też prowadzić ewidencję zbiegów tzn. co i na które pole zastosowałeś. A dla własnego zdrowia. Powinieneś ubrać się w jednorazowy strój do oprysków koniecznie z maską z filtrami dla oprysków.
Tu masz konkretnie obowiązujące przepisy: http://isap.sejm.gov...WDU20020990896.

Edytowany przez sorhurt, 20 marzec 2011 - 09:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 11:15

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych Witam, chciałbym odświeżyć ten temat ponieważ nie mam przystosowanego profesjonalnie miejsca do magazynowania środków ochrony roślin, a wolałbym mieć. Ewidencję prowadzę natomiast nie mam konkretnego pomieszczenia na ŚOR. Chciałbym się dowiedzieć jakie są obecne konkretne kryteria dotyczące takiego pomieszczenia. A najlepiej podpowiedzcie jak wyglądają wasze pomieszczenia na te środki. Jeszcze jedno moje pytanie dotyczy tego, czy takowe pomieszczenie może znajdować się na parterze domu w którym mieszkam, dodając że mieszkamy na 1 piętrze a parter jest wolny. Mam tam nie używaną już komórkę i jest to na moje oko w tym momencie jedyne miejsce w które spełniało by kryterium temperaturowe do przechowywania środków. Oczywiście, mógłbym to zrobić w garażu, warsztacie czy też stodole, ale tam w zimę na pewno będzie poniżej 0 stopni C. Co o tym sądzicie? Gdzie trzymacie swoje ŚOR?

#11 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 31 październik 2012 - 10:58

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych Wszyscy śpią w tym temacie...

#12 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 31 październik 2012 - 13:59

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych robert812 ja nigdy nie kupuję na zimę środków i chyba większość rolników i o temperaturze minus nie myślę i mam zwykłą beczkę 200l z deklem i obreczą zamykającą można założyć kłudkę z napisem i naklejką zrobione kilka otworów dla wentylacji mam to w garażu w kącie aby nie zawadzało i starcza na me 16 ha ,raz w roku wiosną jade po pierwsze opryski zabieram puste opakowania ,kolega ma wieksze gosp kontrole ze wszystkich stron zdobył szafki metalowe dorobił półki i ma ustawione przez ścianę obory obok ma chłodnię obok myjnia dojarek umywalka i jest tam zawsze na plus sam się dziwiłem że nie przyczepili mu się do miejsca ustawienia szafek

#13 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 maj 2014 - 13:41

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych Witam chciałbym odświeżć temat jak przechowywać środki ochrony roślin czy pomieszczenie może być po starej chlewni i czy może byś zwykła szafka metalowa z zamkami

#14 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 15 maj 2014 - 13:46

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych Wystarczy zamykane pomieszczenie lub jeśli wydzielasz jakieś miejsce w już zajmowanym pomieszczeniu to wystarczy zamykana szafka. Ogólnie chodzi o to aby osoby postronne nie miały dostępu do środków.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#15 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 maj 2014 - 13:53

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych a szafka może być zwykłą metalowa nie musi być żadnych atestów

#16 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 16 maj 2014 - 08:18

Przechowywanie środków ochrony i nawozów sztucznych nie ma wymogu co do jakichkolwiek atestów

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share eminem

eminem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 maj 2015 - 17:59

A moge ja i ojciec przechowywac srodki w jednej szafie? Mamy 2 oddzielne gospodarstwa ale pod tym samym adresem.