Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 01 luty 2013 - 21:35

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Panowie,jaki rozdzielacz proponujecie zamiast tego regulatora siłowego.Mój regulator nie działa i chciałbym go zastąpić czymś innym ale nie bardzo wiem czym.Operowanie wajchami przy kierownicy mnie wykończy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Dzisiaj, 09:54
  •  

#42 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 02 luty 2013 - 22:54

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia A wogóle nie działa czy działa tak nie do końca. Kuzynowi działał tak że słabo podnosił i opuszczał ale tylko podnosił po przesunięciu do końca a skala nie działała. Rozebrałem go wymyłem pod kabiną też i działa jak należy
Mój Wladimirec podbija świat

#43 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 luty 2013 - 09:35

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Panowie, mam chyba kolegę cudotwórcę;) normalnie Kaszpirowski wśród MTZ-tów;) całą zimę ciągnik stał w garażu, wczoraj go odpaliłem i pojechałem do kolegi, on tylko wsiadł, pociągnał pierwszą dźwignię od prawej przy kierownicy i jednocześnie tą przy siedzeniu, zahuczało, zajęczało i dźwignia przy siedzeniu zaczeła działać i to bez uzywania tej z przodu już:) Kolega twierdzi, że jakiś syf musiał siedzieć i teraz go wypchało z tego regulatora:) więc obyło się nawet bez rozkręcania, oby tylko ak najdłużej działał teraz:)

#44 Share Kisielo

Kisielo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 23:02

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Trochę odświeżę temat, ponieważ potrzebna pomoc:)

Mianowicie jak zwykle miało być jak nigdy wyszło jak zawsze. MTZ 80 rocznik 1990, zrobiłem kapitalke silnika, wymieniłem wszystkie możliwe łożyska począwszy od pierwszej skrzyni, a na WOM-ie kończąc o dziwo ani jednej zębatki w skrzynie nie było potrzeby wymienić i wszystko pracuje teraz chyba lepiej niż od razu po wyjściu z fabryki.

Problem jest niestety z tym nieszczęsnym podnoszeniem przy siedzeniu. Przed remontem działało to podnoszeni, już co prawda nie do końca, ale to raczej wina zużytej tulejki łącznika rozdzielacza i wajchy. Zostało to zregenerowane - brak luzów. Wymieniałem gumki i oringi rozdzielacza pod kierownicą - 3 szt. wymieniałem komplet oringów siłownika oraz w rozdzielaczy pod siedzeniem wymienione były oringi uszczelniające pokrywki i ośki przez nie przechodzące i niestety po zmontowaniu efekt jest taki, że nie podnosi wajcha obok siedzenia wcale tylko pierwsza z prawej przy kierownicy. Raczej chciałbym wrócić do stanu poprzedniego tylko pytanie co i w jakiej kolejności sprawdzać?

Rozdzielacz pod siedzeniem na tabliczce która z resztą odpadła ma oznaczenie P50 i taka jakby literka b tylko, że z daszkiem wygląda trochę jak 6.

Wszelkie sugestie mile widziane, przejrzałem cały ten temat jak i szereg innych, ale nic to nie pomogło.

#45 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:57

Trochę odświeżę temat, ponieważ potrzebna pomoc:)

Mianowicie jak zwykle miało być jak nigdy wyszło jak zawsze. MTZ 80 rocznik 1990, zrobiłem kapitalke silnika, wymieniłem wszystkie możliwe łożyska począwszy od pierwszej skrzyni, a na WOM-ie kończąc o dziwo ani jednej zębatki w skrzynie nie było potrzeby wymienić i wszystko pracuje teraz chyba lepiej niż od razu po wyjściu z fabryki.

Problem jest niestety z tym nieszczęsnym podnoszeniem przy siedzeniu. Przed remontem działało to podnoszeni, już co prawda nie do końca, ale to raczej wina zużytej tulejki łącznika rozdzielacza i wajchy. Zostało to zregenerowane - brak luzów. Wymieniałem gumki i oringi rozdzielacza pod kierownicą - 3 szt. wymieniałem komplet oringów siłownika oraz w rozdzielaczy pod siedzeniem wymienione były oringi uszczelniające pokrywki i ośki przez nie przechodzące i niestety po zmontowaniu efekt jest taki, że nie podnosi wajcha obok siedzenia wcale tylko pierwsza z prawej przy kierownicy. Raczej chciałbym wrócić do stanu poprzedniego tylko pytanie co i w jakiej kolejności sprawdzać?

Rozdzielacz pod siedzeniem na tabliczce która z resztą odpadła ma oznaczenie P50 i taka jakby literka b tylko, że z daszkiem wygląda trochę jak 6.

Wszelkie sugestie mile widziane, przejrzałem cały ten temat jak i szereg innych, ale nic to nie pomogło.

Kolego moim skromnym zdaniem coś zgubiłeś przy rozbiórce regulatora,
czy regulator opuszcza-czy nie wykazuje żadnych oznak życia i czy podczas rozbiórki wyciągałeś suwaki na zewnątrz?
może przy wymianie tych uszczelniaczy nie trafiłeś w odp wypust(gwint) na wałki do których są podłączone dżwignie zewnętrzne,
spróbuj odłączyć cięgno z prawej strony i obróć wałek do oporu za pomocą klucza czy czy zadziała

#46 Share Kisielo

Kisielo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 21:53

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Zgubić to na pewno nic nie zgubiłem. Jeśli chodzi o efekty dzisiejszej walki to w położeniu neutralnym nie podnosi w ogóle, w położeniu pływającym też, ale w położeniu pozycyjnym pracuje. Tak też myślałem, że może pomyliłem się o jeden ząbek przy składaniu, ale nie mam co do tego pełnego przekonania.

#47 Share balcerek78

balcerek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 luty 2014 - 11:53

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Panowie poradźcie od czego zacząć. Mianowicie mam agregat waży pewnie z 1,5T i nie bardzo chce mi go podnosić. Podniesie 10cm od ziemi i tyle. Do sterowania używam tylko tych dźwigni przy kierownicy tej obok fotela wogóle nie mam, nie mam też tego regulatora pod siedzeniem. Sądzę że jest słaba pompa, ale może by zacząć od zmierzenia ciśnienia. Myślałem też wywalić ten rozdzielacz co jest pod kierownicą bo uciążliwe jest sterowanie tymi dźwigniami przy kierownicy. Zamiast niego założyłbym jakiś inny rozdzielacz obok siedzenia tylko sam nie wiem jaki, jak to zrobić. Pasuje żeby była pozycja pływająca, wolne opuszczanie. Nie wiem czy to dobrze myślę.
Poradźcie co o tym sądzicie?

#48 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 luty 2014 - 13:25

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Jesli nie masz regulatora pod siedzeniem ,a nie podnosi to wina rozdzielacza lub pompy ,jeśli ciśnienie będzie w normie to zwyczajnie za duży cięzar i wtedy pozostaje kupić siłownik 110 lub założyć dwa pomocnicze ,koszt ok 700 zł no i żeby pomału opadał to zawór dławiący ,Wszystko na temat

#49 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2014 - 19:13

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia http://www.agrofoto....780-lasze-mtz/]

Spróbuj tego rozwiązania :)

Mój mtz na starej pompie ledwo 800 kg podnosił, jak cofnąłem wieszaki tak jak kolega S-Piotr :)
To bez problemu mi podnosił agregat 1,2 t aż sam byłem w szoku że tyle to daje, ale jak ty masz 1,5 t agregat to na przodzie musisz mieć z 500 kg balastu :)
Jak dla to rozwiązanie najtańsze i najlepsze, bo największy udźwig potrzebny do agregatu, fakt faktem że zakres podnoszenie się zmniejsza ale da się wyregulować to na wieszakach B) a do agregatu nie jest potrzebny duży zakres :) niektórzy zakładają siłowniki wspomagające podnoszenie ale ja szczerze nie rozumiem po co jak na dobrej pompie i z cofniętymi wieszakami 2t lekko podniesie :)

#50 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 18 luty 2014 - 11:48

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Po to żeby odciążyć inne kupę elementów podnośnika które mocno cierpią przy częstym podnoszeniu dużego ciężaru.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 luty 2014 - 17:20

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Nie wiem czy 2t podniesie na zwykłym siłowniki nawet na 110 jeśli ciężar będzie do tyłu wysunięty 2-2.5m,raczej wątpię,a jeśli Ci jeszcze siłownika ze skrzyni nie wyrwało to zawsze może Ci jeszcze wyrwać

#52 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 luty 2014 - 17:33

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Jak dal mnie to 1,5 t to MAX na mtz żeby skrzynia, koła jakoś wytrzymywały :)

#53 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 luty 2014 - 17:59

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Ja założyłem dwa dodatkowe siłowniki,ale 2t i tak nie zamierzam tym podnosić

#54 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 18 luty 2014 - 23:48

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Znajomy miał jeden dodatkowy siłownik i bez problemu podnosił agregat Unia Kombi 4,2m który waży coś koło 1,2t na przód dokładał jeszcze 200kg. Nie zmieniał miejsca podnoszenia lasz.

KPK KUMURUN TEAM

#55 Share balcerek78

balcerek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 luty 2014 - 23:57

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia ZMIERZYŁEM CIŚNIENIE JEST 18MPa NA ZIMNYM OLEJU, MUSZĘ GO JESZCZE TROCHĘ ROZGRZAĆ I WTEDY ZMIERZYĆ JAKA BĘDZIE RÓŻNICA. ROZDZIELACZ CHYBA ZA DOBRZE NIE TRZYMA BO SPADA CISNIENIE. TYLKO ZAUWAŻYŁEM ŻE TROCHĘ SIĘ OLEJ PIENI. MAM ZALANY SILNIKOWY TAK JAK PISZĄ W KSIĄŻCE, ALE CHYBA MUSZĘ ZMIENIIĆ NAHYDRAULICZNY TYLKO JAKI? HL46, HL 68 CZY JAKIŚ INNY? BO SAM NIE WIEM

#56 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:19

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Tam minimalnie spieniony to olej chyba zawsze będzie ,tylko zależy o jakiej pianie mówimy ,najważniejsze że się nie grzeje olej .Nowy rożdzielacz powinien raczej trzymać ,choć ja kiedyś kupiłem nowy i nie chodził ,złożyłem reklamacje oczywiście stwierdzili że nic w nim nie było i to że ja nie umiem zakładać ,założyłem i dalej nie chodził ,dopiero gdy założyłem sekcje te które nie działały od innego rozdzielacza czego oczywiście nie powinno się robić rożdzielacz zaczął normalnie działać i działał ,jak powiedziałem to sprzedawcy od którego kupiłem to nie uwierzył w to i jeszcze mi na wymyślał ,ma szczęście że kupiłem go poza allegro ,bo by miał negatywa jak nic :)

#57 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 23 luty 2014 - 16:41

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Jeśli chodzi o podnoszenie tą wajcha obok siedzenia ,to też mam z tym kłopot podnosi jak chce , jak daje ja do tyłu na podnoszenie to wszystko jakoś tak ciężko chodzi ,że aż się to całe mocowanie z tą tulejką odchyla do tyłu, tulejka tez do wymiany bo są duże luzy .Całe to mocowanie jest trochę za delikatne i się odchyla, podłożyłem gruby kawałek gumy 1 cm między to mocowanie a zbiornik paliwa i konstrukcja się usztywniła podnosi za każdym razem ale tulejkę też musze wymienić .

#58 Share balcerek78

balcerek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 luty 2014 - 11:58

ciśnienie jest 20MPa na wolnych a jak dam gazu to do 22MPa wzrasta. Jakie może być max ciśnienie. Nie mam regulatora pod siedzeniem i steruje dźwignią przy kierownicy Manometr wkręciłem na zasilaniu siłownika od TUZ jak dam dźwignie do podnoszenia to pokazuje 20MPa ale jak zwolnię to dosyć szybko ciśnienie spada. Dodam że agregat jeżeli podniosę to trzyma dobrze. Jaki z tego wniosek, bo nie wiem może rozdzielacz trzeba wymienić? Co wy na to?
  • 0

#59 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 26 luty 2014 - 08:10

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Jeśli podnośnik trzyma dobrze to nie wiem w czym problem? Ciśnienie masz za duże. Książkowo powinno być 180bar. Zmniejsz trochę bo w końcu pompa siądzie. Jest tu taki temat co kolega podkręcił ciśnienie i rozerwało pompę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share NewBravo82

NewBravo82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 luty 2014 - 18:50

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Dobra rada - nie kręcić zaworkiem ciśnienia :)
hm do mojego mtz podczepiłem rozsiewacz rnp ( napęd tarczy hydrauliczny) w tamtym roku to odkryłem , podczas pracy mogę zmniejszyć prędkość tarczy wysiewającej posuwająć wajchę przy siedzeniu do przodu, też tak macie?

Dodaj odpowiedź