Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 24 październik 2012 - 18:23

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Znalazłem to.

http://www.pronar.pl...alnikPRONAR.pdf

Strona 29.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Dzisiaj, 09:50
  •  

#22 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 24 październik 2012 - 19:34

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Tą dzwignię od "siedzenia" zlikwiduj, i podczep siłownik pod rozdzielacz. "Ta dźwignia od siedzenia" - to niezłe halo.

#23 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 październik 2012 - 18:38

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia A próbowałeś zmieniać ustawienia dźwignią wyboru trybu pracy tą z białą końcówka. Jak ponaciągały się cięgna które do niej dochodzą to czasem też nie podnosi, ustaw ją na środku.

A próbowałeś zmieniać ustawienia dźwignią wyboru trybu pracy tą z białą końcówka. Jak ponaciągały się cięgna które do niej dochodzą to czasem też nie podnosi, ustaw ją na środku.

#24 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 październik 2012 - 20:27

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia tak, też już było przestawiane w różne pozycje i nic:(

#25 Share Rolnik82

Rolnik82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 październik 2012 - 22:45

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia sprobuj to wajche od podnosnika dac na max w dól i wtedy probuj podnosic . napisz czy podzialalo :P

#26 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 październik 2012 - 13:12

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Już też próbowałem i też nie zadziałało...:(

#27 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 październik 2012 - 18:53

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Adaś nie łam się poczekaj aż będę miał luzy w pracy to ci go zrobię,a jak bardzo ci się śpieszy to wykręć go i przywież do mnie na wieczór ;)

#28 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 październik 2012 - 21:36

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Marcinku, nie ma pośpiechu,narazie stoi zagarażowany aż do wiosny pewnie, a jeśli mi będzie potrzebny to do takich prac do których nie trzeba podnośnika:) więc spokojnie:)

#29 Share Wieczor

Wieczor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:40

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia -- połączono --

Prosze pomóżcie mam mtz 80 i nie wiem jak podnosić maszyny nie wiem jak sterować podnośnikiem TUZ są u mnie 3 wajchy obok kierownicy i jedną po prawej stronie przy fotelu

Edytowany przez Marcin91, 24 styczeń 2013 - 22:03.
dublowanie tematów

#30 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:47

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Z boku przy siedzeniu masz dzwignie do podnoszenia i opuszczania (dociążania ) podnośnika a dzwignie z przodu są do sekcji na wywracanie np. przyczep tylko sprawdz która dzwignia obsluguje daną sekcje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:29

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia o ile pamiętam to MTZ ma wyłączaną pompę poprzez sprzęgiełko może to jest powód tego ze nie podnosi

#32 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:06

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Jeśli TUZ ci nie podności to masz wlączoną pierwszą wajche. Musisz ustawić ją po środku i będziesz mogl podnosić maszyny .

#33 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:14

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Mam pytanko, gdzie w tym regulatorze jest zawór bezpieczeństwa. Bo dzisiaj pierwszy raz to ustrojstwo mam w rękach od kuzyna belarusa. Zaczynam to rozbierać zobaczymy co to da. Bo po 1 nie działało podnoszenie na tej podziałce od 1-7 kombinowałem na wszystkie sposoby i nic no i wolno troche podnosi. A widze że nie jest podłączony pod rozdzielacz pod kabiną tylko przewod z pompy bezpośrednio idzie do regulatora
Mój Wladimirec podbija świat

#34 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:37

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Póki co u mnie to ustrojstwo działa OK, więc sie na tym nie znam. A jak przestanie działać to klasyczna wajcha - rozdzielacz, albo elektrozawór.

Jutro bede siedzial pod MTZ, wiec moge zobaczyc jak tam przewody sa rozprowadzone od tego ustrojstwa.

Edytowany przez kartofelz, 29 styczeń 2013 - 22:58.

#35 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 29 styczeń 2013 - 23:36

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Poświęciłem kilka godzin na rozpracowanie tego układu i analizując wszelkie informacje jakie udało mi się zdobyć oraz przyglądając się temu w moim ciągniku śmiem twierdzić, że w regulatorze nie ma zaworu bezpieczeństwa. Mogę się mylić, ale ciśnienie max ustawia się zaworem przy rozdzielaczu i jak używamy regulatora to przy przekroczeniu ustawionego ciśnienia otwiera się zawór bezpieczeństwa w rozdzielaczu i tamtędy uchodzi nadmiar oleju z pompy.

#36 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 12:45

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Czekaj czekaj, cos w tym sensu jest bo powrót z regulatora idzie przez rozdzielacz tylko gdzie on idzie o to jest zagadka

#37 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:51

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Nie, powrót z regulatora łączy się z powrotem z rozdzielacza nad rozdzielaczem i stamtąd już razem do zbiornika.

Edytowany przez mani51, 30 styczeń 2013 - 16:52.

#38 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:59

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Ha u mnie jest inaczej. Idą 3 przewody do regulatora. Jeden gruby zasilający od pompy do regulatora, I mamy 2 jeszcze. Jeden gruby od regulatora do zbiornika ale na dole tam gdzie korek spustowy i w środku cienki z regulatora do rozdzielacza z boku przykręcony. Tak wygląda tutaj. (Belarus 82 1997 rok wersja na Niemcy)

#39 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:01

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia

Przerabiałem ten temat. Miałem identyczne objawy i u mnie wystarczyło wymienić uchwyt z taką plastikową tylejką. Podtrzymuje on dźwignie która idzie do krzyżaka i jest przykręcona na trzy śruby. Na pewno pomoże.

Cześć kolego możesz mi powiedziec dokładnie jak to sie nazywa (ta tulejka) bo mam takie same objawy jak opisane są w tym temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:42

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Trzy podstawowe rurki między rozdzielaczem a regulatorem są w każdym układzie hydraulicznym MTZ, Belarus, Pronar . Grube to zasilanie i powrót. Cienka to rurka którą swobodnie płynie olej z rozdzielacza do regulatora gdy go nie używamy. Z chwilą użycia regulatora przepływ tą rurką jest zamykany i powoduje to jednocześnie zamknięcie zaworu przelewowego w rozdzielaczu aby olej mógł popłynąć na regulator. Taki ruski patent zamiast dzielnika strumienia oleju.
Dodatkowo w układach gdzie tylnym TUZem można sterować rozdzielaczem pod kierownicą do regulatora dochodzą jeszcze dwie rurki. I tu też są dwie możliwości. W układzie ze wzmacniaczem hydraulicznym ciężaru przyczepnościowego idzie rurka od podnoszenia z rozdzielacza do wzmacniacza i dopiero do regulatora a rurka od opuszczania prosto od rozdzielacza do regulatora. Druga opcja to układ bez wzmacniacza gdzie obie rurki idą od rozdzielacza prosto do regulatora.

Edytowany przez mani51, 30 styczeń 2013 - 21:46.

Dodaj odpowiedź